COLUMN Wethouder Rob Opdam opent Sport Meetingpoint La Cuisine I BEDRIJF ^'^5^ ft 5 1 We want more: Distant Shore Robin Raven De keukenshowroom von Lo Cuisine moet vooral inspireren UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 1 La Cuisine. Tekst: Margreeth Anema Tekst: Dirk Kaan Aangeleverde foto Ritsevoort 41, 1811 DM Alkmaar, 06 - 18374365 mail@Iacuisinealkmaar.nl La Cuisine is ontstaan uit verbazing over hoe keukens vandaag de dag verkocht worden. Sander vertelt: “Ik heb vier jaar lang bij een groot keukenbedrijf gewerkt. In die tijd heb ik mijn passie voor keukens opgebouwd. Het is een heel conservatieve branche. Keukenbedrijven vind je vaak op woningboulevards en industrieter reinen, maar dat vind ik niet de sfeer om een keuken te kopen. Ik wilde een gezellige winkel en ik wilde in de binnenstad zitten.” De kracht van La Cuisine zit hem in het persoonlijke contact. Mors legt het uit: “Het traject naar het eindproduct toe moet vlekkeloos verlopen. We blijven het gehele traject contact houden. Op het moment van uitvoering moet de klant nog steeds blij zijn. Het is de taak van ons om de klant te ontzorgen. Dat doe je door de juiste partners en monteurs om je heen te verzamelen. Het is namelijk nogal een bedrag dat men uitgeeft. Dan moet het tot in de puntjes verzorgd zijn.” Het centrum van Alkmaar heeft er een pareltje bij. Wie via het Ritsevoort de stad in komt ziet op de plek waar De Huismuis gevestigd was een nieuwe keukenshowroom, La Cuisine. Eigenaar is Sander Mors, die al jaren zijn werk maakt van de passie voor keukens. Komende zaterdag is de feestelijke opening. Ook was er in de realisatie van het Sport Meetingpoint een grote rol weggelegd voor een groep van vijftien G-sporters. Zij trainen al jaren bij Palestra onder de bezielen de begeleiding van Peter Guit, die zich al dertig jaar inzet om mensen met een beperking te kunnen laten sporten. De G-sporters mochten helpen bij de opbouw van het mul tifunctionele sportapparaat en som migen waren dan ook behoorlijk zenuwachtig op deze belangrijke dag. Gelukkig mochten ze nadat wethouder Rob Opdam het lint had doorgeknipt gelijk van start op het prachtige sporttoestel. Huiskamer met fitness- apparatuur Peter Guit richtte het voorma lige TCH veertig jaar geleden op met Jan en Tinie Neles. “Een veredelde huiskamer vol met fitnessappara- tuur”, aldus Peter. Na een rugbles sure kreeg hij het advies om te gaan krachtsporten. “Ik dacht: die sporen niet, mijn rug zat helemaal vast”, aldus Peter. Later bleek dat hij er veel profijt van had. Toen het inte rieur van een kleine sportschool in Alkmaar te koop was sloegen Jan en Peter hun spaarpot stuk om het op te kopen. Najaren in de opslag te hebben gestaan kwam de locatie vrij aan de Zevenhuizerlaan waar eerder een judoschool, een wolwinkel en een timmerfabriek waren gevestigd. De oprichting van Stichting TCH De quote van de maand komt van mijzelf. Lekker makkelijk, zult u zeggen, maar ik kan het uitleggen. Op 9 november 1961 bezocht Brian Epstein voor het eerst The Beatles tijdens een lunchconcert in de Cavern Club in Liverpool. Epstein was verkocht en de rest geschie denis. Ongeveer datzelfde gevoel bekroop mij toen ik afgelopen week een (Trainingscentrum Heiloo) was een feit. “We hebben dagen moeten stof zuigen om de timmerfabriek om te kunnen toveren tot fitnesscentrum”, zo vult Robert Neles aan, zoon van Jan en Tinie. Trots staat hij naast de herdenkingsbankjes die zijn opge dragen aan zijn vader en moeder. Op de bankjes kunnen de sporters lekker uitrusten of bijkletsen. Bewegen en ontmoeten Pierre Kuijper, hoofdcoördinator van Palestra Sports en tevens per sonal trainer, vertelt waarop gelet is bij de aanschaf van het sport toestel. “Het moest vooral veilig te gebruiken zijn voor iedereen. Wij willen graag dat iedereen komt met een grote glimlach en gaat met een grote glimlach”, zo legt hij uit. Ook is het belangrijk dat iedereen de mogelijkheid krijgt om gezond bezig te zijn en elkaar te ontmoeten, in het bijzonder de G-sporters. Voor hen is het soms lastig om vrienden te maken, hier kunnen zij hun sociale contacten onderhouden en lekker bewegen.” jamsessie mocht bijwonen van de Ileilooër popgroep Distant Shore. Ik drijf nu over, ik weet het, maar het gevoel van opwinding moet het zelfde zijn geweest. Ik maakte in de oefenruimte ken nis met vier gepassioneerde gasten: drummer Melle Schouten, die zijn sticks geen seconde rust gunde; bassist Sean Baart, die zijn vier snaren liet maanwandelen; gitarist Brian Legdeur, constant op zoek naar hooks en riffs; en tenslotte Joep Litjens, die de cirkel sloot met zijn dromerige zangpartijen. Waar staan deze gasten over een jaar of twee? Hangen de instrumen ten aan de treurJwilgeu of is er muzikaal iets moois opgebloeid? Ik ga voor optie twee. En niet zeggen datje niet gewaarschuwd bent. Binnenkort vertrekt de band naar Frankrijk. Daar gaan ze, zonder mobieltjes en andere afleidingsma noeuvres, werken aan hun eerste conceptalbum. De demo’s zijn zo goed als klaar (werktitels zat) maar nu moet de zaak op scherp worden gezet. G-sporters wijden het apparaat in Nadat het Sport Meetingpoint officieel was geopend onder toe ziend oog van familieleden van de initiatiefnemers, buurtbewoners en andere betrokkenen, mochten de G-sporters los op het apparaat. De muziek ging een tandje harder en vol enthousiasme werd er op de zak gebokst, opgedrukt en met de battle rope geslingerd. Ondertussen kre gen de belangstellenden een hapje en een drankje geserveerd door Keuken met Karakter. Voor Palestra Sports, de G-sporters en andere betrokkenen voelde dit als een mooie afsluiting van een heftig jaar. Wethouder Rob Opdam opent het Sport Meetingpoint officieel. Foto: Margreeth Anema Distant Shore vertaal ik als ‘hori zon’: de grens tussen het waar neembare en het verborgene. Hoe dichter we bij die grens komen, hoe meer van het verborgene voor ons zichtbaar wordt. En dat is nou pre cies de definitie van goede muziek: het maakt iets zichtbaar dat er voorheen nog niet was. Onderscheidend vermogen Sander hoopt zich met La Cuisine op deze manier te onderschei den. “De weg die de klant aflegt voor een nieuwe keuken begint op internet. Dan kijken ze welke trends er zijn en welke keuken bij ze past. Maar een online configurator zorgt daarbij niet voor het beeld dat je uiteindelijk wilt zien. Je wordt als consument gedwongen om een keukenshowroom binnen te stappen. Ik geloof niet in een grote showroom met 20 keukenopstellingen. Een keuken wordt dan gekocht op basis van dat kleine frontje en iemand met een liniaal en potloodje tekent op papier je keukenopstelling. Wij hebben geke ken naar hoe het anders kan. Dit is onze manier om ons te onder scheiden van de gevestigde orde.” HEILOO - Na een bewogen jaar voor Hein-Jan Bonnema van Palestra Sports mocht de fit- nessondernemer op zaterdag 3 juli samen met wethouder Rob Opdam het Sport Meetingpoint openen aan de Zevenhuizerlaan. In een emotionele speech bedankte hij iedereen die zich heeft ingezet om deze sportie ve ontmoetingsplek voor alle inwoners van Heiloo mogelijk te maken. Diverse lokale bedrijven zoals TG Lining, Cementbouw, SofSurfaces, Dura Vermeer en Hink Bestratingen ondersteun den dit mooie project. met een visuele beperking. “Alle ingrediënten zijn aanwezig om het Sport Meetingpoint een groot suc ces te maken”, aldus wethouder en locoburgemeester Rob Opdam die de officiële openingshandeling verrichte, in pak met ambtsketen. “Sporten wordt dus even niks op dit moment”, aldus de wethouder. “Hulde aan Heiloo! Hulde aan de hechte gemeenschap waar zulke mooie initiatieven naar voren komen”, zo sprak hij als trotse inwo ner van onze gemeente. Aan werkelijk alles is gedacht: er is een kiss-and-rideplek gerea liseerd waar de sporters kunnen worden afgezet en er is een gelei- deroute gemaakt voor mensen Inspiratie De City Store van La Cuisine Alkmaar moet vooral mensen inspi reren. “De keukens die hier staan verkoop je niet dagelijks, maar laten wel alle mogelijkheden zien. Van verschillende lades, afwer kingen tot aan de binnenwerken. Samen met een hightech ont- werptool krijgt de klant binnen een half uur een hele mooie 3D-voorstelling van de keuken te zien.” En het advies gaat ver der dan alleen de keuken. “Vanuit mijn andere bedrijf heb ik een groot netwerk opgebouwd. Van daaruit kan ik advies geven over vloeren, muren en hoe een keuken daarin zou passen. We geven eerlijk aan hoe wij de dingen zien. Wij vertellen de mogelijkhe den, maar zeker ook de onmogelijkheden. Uiteindelijk is het de keuze van de klant. Ons doel is niet om zomaar een keuken te verkopen, ons doel is om de juiste keuken te verkopen.” “We zijn geen kroegband”, ver telde Melle enthousiast. “Je zult ons dan ook geen covers horen spelen op bruiloften of buurtbarbe cues. Onze sound is te vergelijken met de renaissance, we proberen oude invloeden te mixen met nieu we technologieën.” Pretentieus? Absoluut, maar daarom niet minder leuk. Feestelijke opening Zaterdag 10 juli vanaf 16.00 uur is de grote opening. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen. “Men kan zich laten inspireren bij ons in de showroom en er wordt een demo van onze keukenontwerptool gegeven. De ontwerptool wordt uitgelegd. De deur staat open dus iedereen mag langskomen.” iïih9 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG FJ p I Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding DLLIvll I graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5