Teer biedt uitkomst met online bieden Lotte Heijnis zwemt voor Spieren voor Spieren 7 ra W uitkijkpost.nl volg ons op MJ Facebook De monsterzwemtocht Den Helder - Texel Atleten Trias in actie op Olympische Spelen in Tokyo DIENSTEN DOKTERS Praktijk E. Gianotten is GESLOTEN van 12 juli t/m 30 juli Dr. Ruurda neemt waar Tel. 072-5333080 UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 Lotte Heijnis traint in zee voor haar nieuwe uitdaging. Foto: Be Tough Ml Tekst: Pauline de Vries ADVERTENTIES HEILOO - Dat de huizenmarkt in onze regio onder druk staat - en daarmee niet altijd even trans parant is - is geen geheim. “Je moet er als koper en verkoper van op aan kunnen dat de make laar een integere rol speelt.” Hoe werkt het verkoopproces van de online veiling? “Eerst komt een van onze make laars langs om met de verkoper de vraagprijs vast te stellen. Zodra de woning op de markt komt, plan nen we de bezichtigingen in. Onze makelaars begeleiden deze indivi duele bezichtigingen. Daarna is er enkele werkdagen de tijd om online een bod uit te brengen. Als koper kun je er zo goed over nadenken en de tijd nemen alvorens een bod HEILOO - Het is bijna zover, van 23 juli tot en met 8 augustus zijn de Olympische Spelen in Tokyo. De Nederlandse atletiek- ploeg telt 45 atleten. Spannend, want onze eigen AV Trias- atleten Laura en Lisanne de Witte doen mee! En natuurlijk Jamile Samuel, die ook als topsporter traint bij onze eigen coach Sven Ootjers! Jamile verschijnt aan de start van de 100 en 200 meter en doet mee aan de 100 meterestafette. Laura en Lisanne doen beiden mee aan de 4 x 400 meter vrouwen en de 4 x 400 meter mixed estafette. Lisanne de Witte komt ook nog in actie op de 400 meter. Foto: AV Trias.nl Online verkopen leidt tot een rustiger verkoopproces? “Ja, wij brengen rust en transpa rantie in het verkoopproces. Wij kiezen er bewust voor om er de tijd voor te nemen. Voor kopers is dat prettig, maar voor het proces als geheel ook.” Geen verwarmd water en geen zwarte strepen op de bodem om je goed te kunnen oriënteren in het water. Reken daarbij het zoute water en de kwallen in je gezicht en je zou kunnen overwegen om het niet te doen. Niets is minder waar, Lotte neemt deze mentale en sportieve uitdaging met beide han den aan. Ze hoopt onderweg ken nis te maken met een zeehond, dat zou de kers op de taart zijn. Lotte Heijnis (44) zwemt op 21 augustus de laatste monsterzwemtocht van Den Helder naar Texel. Het spon sorgeld dat ze ophaalt, gaat recht streeks naar Spieren voor Spieren voor meer en beter onderzoek naar spierziektes. Doneren voor onderzoek naar spierziekten Om te mogen starten moeten alle 50 deelnemers 1.500 inleggen. Voor Lotte was dat geen probleem. “De eerste donaties zijn gedaan door onder andere mijn werkge ver AGU, maar ook door familie, vrienden en oude bekenden. Het is heel leuk om te ervaren dat mensen bereid zijn dit goede doel te steu nen. Binnen twee dagen had ik mijn startgeld binnen. De teller staat nu op 2.136,60. Ik hoop dat ik 3.000 ophaal, dan mag ik zwemmen met de Gouden Badmuts! Die trofee wil ik zeker binnenhalen, al gaat het natuurlijk in eerste instantie om het sponsorgeld.” Laatste keer van Den Helder naar Texel Stichting Be Tough organiseert belangeloos de zwemtocht waar maar 50 deelnemers aan mee kun nen doen. Het is overigens de laatste keer dat de zwemtocht wordt geor ganiseerd in deze vorm. De regels en vergunningen die noodzakelijk zijn, maken het lastig om dit evene ment nog eens te organiseren. “Bij meer dan 50 zwemhelden kan onze veiligheid niet meer gegarandeerd worden. Door de stroming drijven we mogelijk alle kanten op en wordt het zwemveld te groot. Een aantal begeleiders in kano’s zorgt voor toe zicht op onze veiligheid tijdens de oversteek.” Passie voor sport Lotte houdt eigenlijk van allerlei verschillende sporten, bij voorkeur in de natuur. “Tijdens een boot camptraining hoorde ik over deze zwemtocht. Nadat ik mij had inge lezen in de bestemming van het opgehaalde sponsorgeld, besloot ik mij in te schrijven en in training te gaan. Samen met een andere deelneemster uit Heiloo, Monique Voogt, heb ik een zwemcoach van Personal Swim Coach in de arm genomen. Zij leert ons verschillende zwemtechnieken en optimaliseert onze bestaande technieken. We trai nen een aantal weken in Het Baafje. Hoe efficiënter we zwemmen, hoe minder energie we verspillen en hoe groter de kans wordt dat we de overkant halen. We trainen in de vroegste uren van de dag, zo blijft er nog genoeg tijd over voor mijn gezin en mijn werk. Ik heb eerder in open water gezwommen bij deel name aan de Amsterdam City Swim en een beach triathlon. Nu train ik in open water met nog een aantal fanatieke liefhebbers van zwemmen in de natuur, waar onder Erik Spaan uit Heiloo en Ellen Elise van Schalk uit Bergen. Een waar geluksmo ment. Buiten zwemmen in de stilte van de ochtend, ik kan het iedereen aanraden.” uit te brengen en is er tijd om van tevoren goed te bepalen watje voor de woning over hebt. Als aspirant- koper zie je wat de andere aspirant- kopers bieden, hierop kun je je bod weer aanpassen als je wilt. Als je vergelijkt met hoe het verkooppro ces tegenwoordig ook vaak gaat, waarbij onder hoge druk en in een minder transparant proces een beslissing genomen moet worden, dan is dit online proces echt een verbetering.” Het pand van Teer Makelaars op de Kennemerstraatweg en Stationsweg in Heiloo. Loting voor donateurs Om ook iets terug te doen voor de donateurs, verloot Lotte onder hen een zwemabonnement 2021/2022 van zwembad Het Baafje. Dit cadeau wordt door het zwembad gratis beschikbaar gesteld. Wilt u Lotte steunen in haar goede doel en kans maken op die leuke prijs? Maak dan een donatie over via de link www.denheldertexel.nl/held/ lotte-heijnis Robin van Andel, directeur van het makelaarskantoor met vesti gingen in Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Heiloo en Alkmaar, is zich bewust van zijn maatschappelijke verantwoorde lijkheid en zegt dat zijn online bie- dingsplatform uitkomst biedt. “Al in 2018 zijn wij gestart met online en transparant bieden via een speciale website: verkoop-bij-inschrijving.nl. Tot nu toe hebben wij meer dan 100 woningen aangeboden en verkocht op deze manier.” Van Andel licht verder toe. hoek van de Aangeleverde foto HEILOO - Je moet er maar de kracht en de conditie voor hebben, naast een sterke wil natuurlijk, om deze uitdaging aan te gaan: minimaal vier kilometer zwemmen van Den Helder naar Texel in de sterke stroming en de golven van het Marsdiep. Hoe zit het met de verkoopop brengsten? “We kunnen inmiddels conclu deren dat online bieden leidt tot goede verkoopopbrengsten, maar ik zal niet zeggen dat wij hiermee altijd in iedere situatie de aller hoogste opbrengst realiseren. Wij zien het ook breder dan alleen het hoogste bod, het gaat om een com binatie van opbrengst en voorwaar den. De verkoper bepaalt te allen tijde zelf aan wie de woning wordt verkocht.” ■w, 'JBr/jiAr Lotte is ook regelmatig in Het Baafje te vinden om te trainen. Foto: Pauline de Vries

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7