Timmerdorp 2021 gaat door! Circulair met karakter Toast op bereiken hoogste punt Zanderhoek 8 Landschap Noord-Holland plaatst kleurpaaltjes met QR-code Jeanette Braam neemt afscheid als directeur Bibliotheek Heiloo ft iUJj IBM UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 Wat fijn dat Timmerdorp doorgaat dit jaar. Foto: aangeleverd Tekst: Margreeth Anema Onder de toekomstige bewoners die aanwezig waren hing een uitge laten sfeer. “Als alles volgens plan loopt is in oktober de oplevering en kunnen wij nadat wij het interieur gestyled hebben samen kerst vieren in ons nieuwe stulpje”, aldus een van de kopers. Opvallend was dat het appartementencomplex vooral bewoond gaat worden door twin tigers. “Wij hebben er bewust voor gekozen om tien starterswoningen te realiseren op deze inbreilocatie. Die zijn er namelijk veel te weinig in Heiloo”, zo legt Bert Rotteveel van Rotteveel M4 bouwmanagement en vastgoedadvies uit. Haar partner Ton was na wat aarzelingen om, pakte potlood en papier, ging tekenen, vroeg een ver gunning aan en maakte een bood schappenlijst. “Al wandelend door Heiloo zagen we de vele containers staan voor de huizen waar verbouwd werd. En we besloten het afdak helemaal te Bert Rotteveel en wethouder Peter van Diepen hijsen de vlag. Foto: Margreeth Anema Wil je komen kijken en meer informatie? Dat kan in het weekend van 24-25 juli van 12.00-17.00 uur op de Stationsweg 56 in Heiloo. HEILOO - Dankzij de versoepe lingen van de coronamaatrege- len hebben wij van de gemeen te toestemming gekregen om Timmerdorp 2021, de 45e editie, door te laten gaan. Wij zijn nog wel genoodzaakt om ons aan een aantal maatregelen te houden. De minimumleeftijd voor Timmerdorp 2021 is 7 jaar en de maximumleeftijd 12 jaar. Kinderen die in de vakantie 13 jaar worden kunnen wij niet toelaten. Wij zijn genoodzaakt om de leeftijden te controleren d.m.v. een identiteits- Om inwoners te informeren over wat de organisatie doet, zijn sinds Timmerdorp kan doorgaan, maar de vrijmarkt voor bezoekers op donderdagmiddag en de fik op vrij dagavond gaan dit jaar niet door. De kinderen mogen onderling nog wel verkopen. Ondanks deze beperkin gen zijn wij heel blij dat we dit jaar lijkse festijn voor de kinderen weer mogen organiseren. Timmerdorp 2021 wordt gehouden van 17 t/m 20 augustus en het thema is zon, zee en strand. De kaartverkoop is online bewijs bij het ophalen van de toe- gangsbandjes in het weekend voor Timmerdorp. educatieve leven in Heiloo bete kend heeft. De medewerkers van Bibliotheek Heiloo hadden ook nog een mooie muzikale verrassing voor hun geliefde directeur in petto. In haar afscheidsspeech ging Jeanette de hoogte- en dieptepunten van haar tijd in Heiloo nog eens langs. Ze is blij een zeer actieve organisa tie te hebben kunnen achterlaten met een fijn team. Later op de mid dag werd Jeanette nog een cheque overhandigd met een ingezameld kort speciale kleurpaaltjes met een QR-code bij de werkzaamheden geplaatst. Als u de QR-code scant met uw mobiele telefoon, wordt u automatisch doorgelinkt naar de website. Daar kunt u vervolgens alle informatie vinden. en start woensdagochtend 7 juli om 10.00 uur, via de webshop op www.timmerdorpheiloo.com. Wilt u ervoor zorgen dat u de volgende gegevens bij de hand heeft: De volledige voor- en achternaam van het kind, zoals het op de ID ver meld staat De roepnaam van het kind Geboortedatum Telefoonnummer beide ouders Huisarts telefoonnummer We gaan er met de kinderen weer een geweldig Timmerdorp van maken. bedrag voor haar grote wens: een beeld van kunstenares Ditta Engel. Meer weten? Wilt u meer te weten komen over Landschap Noord-Holland en wat de stichting voor de gemeente Heiloo betekent? Neem een kijkje op de website landschapnoordholland.nl bouwen van restmaterialen. Goed voor het milieu en voor de porte monnee. Carla werd hoofd inkoop. De ruime omgeving werd het zoek- terrein. Tijdens ons dagelijkse corona- rondje keken we in de containers, belden aan en vroegen netjes of we er iets uit mochten meenemen. Daar werd steeds enthousiast op gereageerd. Alle materialen hebben we gevonden in Heiloo, Castricum en Egmond. Alleen zand en cement is gekocht.” Onder het genot van de uit stekend verzorgde catering van Keuken met Karakter konden de genodigden na het officiële gedeelte persoonlijk afscheid nemen van Jeanette, die zelf toegaf Heiloo maar moeilijk achter zich te kunnen laten. Ze zal hier dan ook nog regel matig terugkomen, zeker bij voor stellingen van de Culturele Salon. Over Landschap Noord-Holland De stichting zet zich in voor bescherming en behoud van natuur, waardevolle landschappen en cul tuurhistorisch erfgoed. Landschap Noord-Holland begon in 1936 als een initiatief van een clubje wel gestelde natuurliefhebbers, maar groeide uit tot een maatschappelij ke organisatie met 97 eigen natuur gebieden. In toespraken van onder meer wethouder Elly Beens en bestuurs leden van de bibliotheek en het Vrijwilligers Informatie Punt werd gememoreerd wat Jeanette Braam allemaal voor het culturele en Dit doet de stichting De stichting koopt natuur op, vormt landbouwgronden om tot nieuwe natuur en zet zich in voor de biodiversiteit. Ruim 33.000 bescher mers, duizenden vrijwilligers en sponsors helpen daarbij. Landschap Noord-Holland werkt voor diverse opdrachtgevers, waaronder de BUCH-gemeenten. Daarnaast buigt de organisatie zich over complexe vraagstukken die bijdragen aan een duurzame leefomgeving voor mens en dier. hij de vlag mocht hijsen. Hij prees de ontwikkelaar voor de uitstraling van het nieuwe pand: “Een modem pand waarbij het oude karakteris tieke aanzicht in ere is gehouden. Het geheel past prima in het dorpse karakter van Heiloo”, aldus de wet houder. Rotteveel had het pand van de voormalige garage Zander al in 2017 op het oog, maar destijds kreeg lüj toestemming voor slechts drie appartementen. Gelukkig keerde het tij in 2018 en werd de tekening met tien appartementen, ingetekend door Sander Douma Architecten, goedgekeurd. Na een gezamenlijke toast bij restaurant De Kamer en het hijsen van de vlag mochten de bewoners de bouwplaats op om een kijkje te nemen in hun nieuwe appartement. “Deze plek is gewoon fantastisch, lekker centraal met allerlei gezel lige horecagelegenheden om ons heen”, aldus een van de enthousi aste twintigers. Eén ding is zeker: het wordt een gezellige boel in het appartementencomplex en onder tussen zoekt Bert Rotteveel verder naar nieuwe plekken om nog meer starterswoningen te realiseren. Voor wethouder Peter van Diepen, die in januari aantrad, was dit het eerste bouwproject waarbij HEILOO - ““Wat past dit prach tig bij jullie huis en tuin” was de reactie van een stel vrien dinnen, toen zij ons nieuwe afdak in de tuin zagen.” Carla Coenders had al langer de wens om buiten onder een afdak te kunnen beeldhouwen. HEILOO - Door de wolkbreuk van vorige week werd het nog een race tegen de klok, maar op donderdag 1 juli bereikte bouw bedrijf De Nijs het hoogste punt van project Zanderhoek aan de Kennemerstraatweg, geheel vol gens plan. Wethouder Peter van Diepen kwam hoogstpersoonlijk poolshoogte nemen bij dit bij zondere moment. HEILOO - Landschap Noord- Holland beheert sinds dit jaar ook alle ecologische gebieden in de gemeente Heiloo. HEILOO - Onder flinke belangstelling heeft Jeanette Braam vrijdagmiddag in de Cultuurkoepel afscheid genomen als directeur van Bibliotheek Heiloo. Carla en Ton bouwden van restafval dit mooie afdak waaronder Carla kan beeldhouwen. Foto: Carla Coenders fc i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8