Sandra Kapteijn neemt gas terug. Relatief veel nieuwe coronagevallen in Heiloo Sybren van Dokkum nieuwe lijsttrekker D66 “Dankbaar voor vertrouwen” 11 Witte Kerk Heiloo Marktconcerten UITKIJKPOST 14 JULI 2 0 2 1 Over de vraag of 36 positief getes te mensen op een dag nou veel of weinig is, valt te discussiëren. Het RIVM rekent met cijfers van het aantal positief geteste mensen per 100.000 inwoners. Voor Heiloo ligt dit getal bij de 36 nieuwe geval len op 150,2 per 100.000 inwoners. Als je dit getal vergelijkt met bij voorbeeld Amsterdam (132,2 per 100.000 inwoners), Rotterdam (68 per 100.000) of, dichter bij huis, de gemeente Bergen (40,2 per 100.000) of Alkmaar (52,1 per 100.000) zou je dus kunnen concluderen dat het aantal besmettingen in Heiloo behoorlijk hoog is. HEILOO - Op dinsdag 6 juli gaf Sandra Kapteijn haar laatste officiële gymles in sporthal Het Vennewater in Heiloo. Na 41 jaar vakleerkracht gym te zijn geweest geeft zij het stokje door aan een nieuwe collega. In 1980 startte Sandra met gymles geven. Ze haalde vooral voldoening en plezier uit het lesgeven. Bewegen en sport zijn van grote betekenis voor kinderen. Niet alleen vanwe ge het plezier in het bewegen zelf, want het geeft grote voldoening en een geluksgevoel als het bewegen (samen) lukt. Maar ook vanwege de grote positieve effecten van veelzij- Voor buitenstaanders ligt het mis schien voor de hand om naar de (horeca)kermis te wijzen die van 1 tot en met 4 juli plaatsvond bij de cafés op de Heerenweg. Het hoge dig en verantwoord bewegen, het sporten als onderdeel van integratie en burgerschap, en het effect op de geestelijke en fysieke volksgezond heid. Sandra heeft er altjjd naar gestreefd haar leerlingen een veel zijdige, sportieve bagage voor de toekomst mee te geven. besmettingsaantal zou echter niet mogelijk moeten zijn met alleen toe gang voor volledig gevaccineerden en mensen met een negatieve uit slag bij het ‘testen voor toegang’. Misschien is het wel misgegaan bij een van de kermisborrels bij mensen thuis, waar de helft van de mensen mogelijk geen zin heeft om te ‘testen voor toegang’ en dus niet naar de kermis gaat, maar wel thuis een feestje organiseert. Als de ande re helft dan vervolgens na de borrel wel nog even een bezoekje aan de kermis brengt, kan het leed thuis al zijn geschied. In een reactie laten Bram en Mandy van Café de Wit het volgende weten: “We hebben geprobeerd de kermis zo veilig mogelijk te organi seren. Helaas is landelijk gebleken dat ‘testen voor toegang’ niet heeft gewerkt zoals iedereen had gewild. De tijd van 40 uur die de uitslag gel dig is, is eigenlijk te lang. In die tijd kan er veel gebeuren en blijven de mensen logischerwijs niet thuis. In die 40 uur kan je ook in aanraking zijn gekomen met iemand die coro- plezier in bewegen voorop stond! Dit deed ze in samenwerking met andere scholen en sportverenigin gen in Heiloo. Met dit alles heeft zij ervoor gezorgd dat ontzettend veel mensen uit Heiloo genoten hebben van een grote diversiteit aan bewe gen. Heiloo zal Sandra Kapteijn gaan missen! Wel blijft Sandra nog 2 dagen in de week werken als groepsleer- kracht op De Zuidwester, want ook die bevoegdheid heeft ze. Het les geven en werken met kinderen is te leuk en dat wil ze dan ook nog zo lang mogelijk blijven doen. na heeft. Ook hoefden gevaccineer den zich niet te laten testen voor de kermis, terwijl zij ook nog het virus kunnen overdragen. De GGD gaf zelf ook aan in het telefoongesprek met Mandy dat het geen waterdicht systeem is. Ook zullen wij geen 100% score hebben gehaald, dat wij iedereen perfect gecontroleerd heb ben. We betreuren de besmettin gen en wij wensen de mensen veel beterschap”, aldus Bram en Mandy. Ben jij ook op de kermis geweest? Dan kan je besmet zijn. Het advies van de GGD is als volgt: - Maak een afspraak - Heb je geen klachten, dan hoefje tijdens het wachten op de testafspraak en de uitslag niet in quarantaine. - Heb je wel klachten, dan ga je in quarantaine en maak je direct een afspraak voor een test bij de GGD. - Heb je in de afgelopen 8 weken corona gehad? Dan hoefje je niet te laten testen. HEILOO - Sybren van Dokkum (30) is de nieuwe lijsttrekker van D66 Heiloo bij de gemeente raadsverkiezingen van 2022 en is daarmee de jongste lijsttrek ker in de geschiedenis van D66 Heiloo. Heiloo is echt een prachtig dorp maar zeker nog niet af en toekomst- bestendig. Met grote opgaven op het gebied van klimaatverandering en woningnood liggen er belang rijke uitdagingen voor de toekomst om Heiloo die prachtige leefbare gemeente te laten zijn. D66 neemt daarvoor haar verantwoordelijkheid en de nieuwe lijsttrekker laat weten dat voor D66 verduurzamen, verle vendigen en de bouw van starters- woningen belangrijke aandachts punten zijn. Het waren bij D66 tot op het laat ste moment spannende verkiezin gen, waarbij Sybren uiteindelijk als winnaar uit de bus kwam. Hij neemt het lijsttrekkerschap over van Fons Hopman die vier jaar eerder de lijst aanvoerde en D66 naar drie zetels bracht. Sybren: “Het is geweldig om te zien hoe de leden samen met de toekomstige generatie willen wer ken aan het Heiloo van morgen. Ik ben dankbaar voor het vertrou wen dat de leden in mij hebben en vind het een voorrecht onze prach tige partij tijdens de verkiezingen te mogen leiden en te vertegenwoordi gen.” Roman van der Lee, raadslid van D66: “Het is ontzettend gaaf dat onze partij keer op keer voor ver jonging en vernieuwing kiest, met het oog op de toekomst. Als jongste raadslid (24) in de gemeenteraad, waar de gemiddelde leeftijd boven de 55 ligt, ben ik blij dat er nu ook een jonge lijsttrekker opstaat.” Meer infonnatie over Sybren en D66 Heiloo is te vinden op heiloo.d66.nl De D66-kandidatenlijst met de ove rige kandidaten wordt in het najaar vastgesteld. HEILOO - Op maandag 12 juli telde Heiloo volgens het RIVM 36 nieuwe gevaHen van mensen die positief getest zijn op het coronavirus. Daarmee kleurt Heiloo, net als een groot deel van Nederland, donkerblauw. Naast haar gymlessen heeft ze ervoor gezorgd dat De Zuidwester het predicaat ‘Gezonde School’ heeft gekregen. ‘Gezonde leerlin gen presteren beter!’ is haar motto. Ook heeft ze tal van buitenschoolse sportactiviteiten georganiseerd, waarbij scholen tegen elkaar kon den strijden, maar toch altijd het Sybren van Dokkum. Foto: aangeleverd Sandra gaf na 41 jaar haar laatste gymles in sporthal Het Vennewater. Foto: aangeleverd I 1 1 Op woensdag 14 juli organiseert de Witte Kerk een orgelconcert van 12.00 -13.00 uur. De organist is Hans Stehouer. De toegang is vrij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11