Eerste resultaten afvalbeleid succesvol Aan het werk bij Kinderopvang Kits Oonlie Gemeente Heiloo houdt 1 enquete over lokale democratie kijkvoor het lootste nieuws op onze website uitkijkpost.nl 13 Queen of the night UITKIJKPOST 14 JULI 2 0 2 1 Kits Oonlie is op zoek naar betrokken medewerkers. Iets voor jou? Foto: aangeleverd door kinderen plezier te bieden! Degenen die daarvoor zorgdragen zijn de medewerkers. Zij zijn voor Kits Oonlie dan ook zeer belang rijk. Het zijn immers de medewer kers die ervoor proberen te zorgen dat kinderen alle gelegenheid heb ben zich te ontwikkelen en kinde ren emotionele veiligheid bieden. Hoe zij dit doen? Door de kinde ren enthousiast en persoonlijk te begroeten, door het volgen van een vast dagritme en het aanbieden van uitdagend spelmateriaal en activi teiten die passend zijn bij de leeftijd van de kinderen. Maar vooral ook HEILOO - Bij Ria Penders thuis staat een bijzondere hangcactus in bloei, de ‘Queen of the night’. Zoals de naam al zegt komen de bloemen van deze cactussoort tot bloei tegen de nacht, bloeien dan slechts een dag en verwelken later in de avond weer. De bloemen verspreiden een bijzondere geur als ze uitkomen, een geur die in de loop van de ochtend alweer is verdwenen. Dit jaar zaten er negen knoppen in de cactus. Foto: Ria Penders Kits Oonlie wil haar medewerkers laten werken in een stimulerende omgeving, waarin enerzijds gebruik wordt gemaakt van de aanwezige capaciteiten (opleiding) en waarin goede prestaties gewaardeerd wor den. Anderzijds worden de mede werkers gestimuleerd tot verdere ontwikkeling en creativiteit. Door bijvoorbeeld het volgen van cur sussen die ervoor zorgen dat zij in staat zijn zichzelf te ontplooien en daardoor nog beter de opvang aan de kinderen te bieden die ze nodig hebben. - Waardering - Sfeer - Betrokkenheid - Zelfontplooiing Wethouder Peter van Diepen van de gemeente Heiloo: “Ik ben onder de indruk van de eerste cijfers. De verwachting was dat de hoeveel heid restafval in het eerste jaar iets zou afnemen. Maar de cijfers van de eerste maanden van 2021 laten zien dat er rond de 45% minder restafval wordt opgehaald dan in dezelfde periode vorig jaar. Als deze lijn zich voortzet, dan naderen we aan het einde van dit jaar al de 100 kilo per persoon per jaar. Dat is een mooi begin.” Minder restafval en meer plastic Daar waar het restafval fors is afgenomen, neemt het pmd-afval enorm toe in beide gemeenten. Pmd staat voor plastic, metalen verpak kingen en drankkartons. Hiermee presteert Heiloo ruim boven het gemiddelde in vergelijking met andere gemeenten. De hoeveelheid gft-afval is nagenoeg gelijk geble ven. Het aanbiedpercentage, dus hoe vaak inwoners hun rolcontai ner buiten hebben gezet, laat zien dat de pmd-containers veruit het vaakst worden aangeboden. Deze worden bijna elke inzamelronde aan de weg gezet. Restafval wordt significant minder vaak aangebo den. Gemiddeld zetten inwoners in de eerste drie maanden van 2021 de restafvalcontainer iets meer dan de helft van de inzamelrondes aan de weg. Doel enquête Op deze manier onderzoekt de gemeente of inwoners vinden dat zij voldoende kunnen meedenken, meebeslissen of zelfs meewerken. Naast inwoners vullen ook raads leden, collegeleden en ambtenaren van de gemeente Heiloo een vragen lijst in. Zo kan worden bekeken of de beelden met elkaar overeenko men. HEILOO - Op initiatief van de gemeenteraad houdt de gemeen te Heiloo een enquête onder de inwoners. Zij worden gevraagd naar hun ervaringen met mee praten, meebeslissen en mee doen met gemeentelijk beleid. De digitale vragenlijst kan van 7 juli tot 15 augustus worden ingevuld via www.heiloo.nl en www.ikdenkmeeoverheiloo.nl De resultaten van het onderzoek worden gebruikt voor het opstel len van een verbeteragenda. Het is daarnaast de bedoeling dat de uit komsten handvatten bieden voor het participatiebeleid. Eerder dit jaar startte de gemeenteraad met een nieuwe werkwijze om inwoners meer te betrekken. Inwoners die de vragenlijst op papier willen invullen kunnen dit aangeven bij de griffie via e-mail: griffie@heiloo.nl of tel. 072-5356666. Evalueren en verbeteren Beide wethouders zijn het erover eens dat de rest van het jaar moet worden gebruikt om alle verande ringen kritisch te bekijken. Het doel was om het de inwoners zo makke lijk mogelijk te maken om hun afval goed te scheiden. Nu wordt geke ken of er nog verbetering mogelijk is: voldoen de milieuparkjes, werkt het nieuwe ophaalschema en wor den mensen op de juiste manier ondersteund met maatwerk, zoals bijvoorbeeld de tegemoetkoming medisch afval en de voorzieningen voor blinden en slechtzienden en de oudere inwoners. Slettenhaar: “De afvalinzameling doen we samen met Heiloo en Uitgeest. Dat is een prettige en fijne samenwerking. En noodzakelijk, want we moeten naar die 30 kilo restafval per inwoner per jaar in 2025. We hebben altijd gezegd dat we dit samen met onze inwoners moeten doen en we héb ben het samen gedaan. Daarom wil ik alle inwoners bedanken voor hun inzet.” Quick Scan Lokale Democratie Bij het onderzoek maakt de gemeente Heiloo gebruik van de Quick Scan Lokale Democratie. Deze is gemaakt onder de vlag van Democratie in Actie, een samenwer kingsverband van onder meer het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, de VNG, de Nederlandse vereniging voor raads leden en de Vereniging van griffiers. Door samen te werken, spannen de partijen zich in voor democratische vernieuwing. Het stimuleren van burgerparticipatie en het bevorde ren van burgerinitiatieven is daar van een onderdeel. Impact corona De start van het grondstoffen plan was midden in de coronacrisis. Dat heeft zeker impact gehad op de afvalinzameling. Door het thuis werken en online winkelen was er veel meer afval, zoals oud papier en karton. Paul Slettenhaar, wethouder van Castricum, legt uit: “We hebben extra papiercontainers geplaatst en de ophaalfrequentie verhoogd. Ook vroegen we de inwoners om niets naast een volle container te plaat sen, maar mee te nemen naar een andere container of in te leveren bij een van de milieustraten. Dat is over het algemeen goed gegaan.” Om het bovenstaande meer inhoud te geven, heeft Kits Oonlie vier pijlers benoemd: Ben je nieuwsgierig gewor den naai- de organisatie en wil je meer weten over werken bij Kinderopvang Kits Oonlie? Neem dan contact op met personeelsza ken van Kits Oonlie door een e-mail te sturen naar info@kits-oonlie.nl De betrokkenheid van de mede werkers wordt vergroot door eerlijke en open communicatie binnen Kits Oonlie. Zo worden medewerkers gemotiveerd om de omgang met de kinderen alsmede de omgang en communicatie met de ouders/verzorgers zo natuur lijk mogelijk te laten verlopen. Zij zorgen ervoor dat zowel kind als ouders zich thuis voelen. HEILOO - Kits Oonlie is een organisatie die kwalitatief hoog waardige kinderopvang biedt. De huiselijke, veilige en ver trouwde omgeving die wordt geboden maakt dat kinderen makkelijk vertrouwd raken met de opvang. HEILOO - De colleges van Castricum en Heiloo hebben deze maand de eerste resultaten van het nieuw ingevoerde grond stoffenplan gekregen. De eerste resultaten zijn positief en hoop gevend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13