Gemeentenieuws 0 HEILOO 7 De kasten van de gemeentelijke AED’s zijn vernieuwd en hebben nu een pincode Wateroverlast: wat doet de gemeente en wat kunt u doen ontheffing Vergunningen woensdag 14 juli GEMEENTE UITKIJKPOST 14 JULI 2 0 2 1 Aangevraagd De Omloop 22a, Het Malevoort Kerkelaan 57, Westerweg 374a, Westerweg 374a, Zanderslootweg Cruijscamplaan 12 Geregistreerd partnerschap De Waard 1 Heerenweg 6 Verleende ontheffing knalapparatuur Omgevingsvergunningen Adres Omschrijving Omschrijving Adres Geboorte, trouwen, overlijden t/m 8 juli 2021 Adres Omschrijving De kasten van de gemeentelijke AED’s zijn vernieuwd en hebben nu een pincode In Heiloo zijn op een aantal plaatsen AED’s opgehangen. Recentelijk zijn de AED’s en kasten vernieuwd. De nieuwe kasten zijn voorzien van een pincode. De AED’s zijn aangesloten op het reanimatie oproepsys teem HartslagNU. HartslagNu is een uniek reanimatie oproe psysteem in Nederland. Het is een netwerk van vrijwilligers die kunnen reanimeren en weten hoe ze een AED moeten gebruiken. Dit zijn burgerhulpverleners. Ook AED’s zijn in het oproepsysteem aangemeld, zodat snel duidelijk is welke AED beschikbaar is in de Er wordt knalapparatuur geplaatst op landbouwgrond. Tussen de A9 en Nijenburgerweg te Alkmaar. De ontheffing is verzonden op 1 juli 2021. Deze ontheffing heeft een geldig heidsduur tot 1 november 2021. Ter inzage Het besluit en bijbehorende stukken liggen ter inzage. Mocht u dit besluit willen inzien, dan kunt u een contact opnemen met de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord, Damp ten 2 in Hoorn, telefoonnummer: 088 -1021300 (o.v.v. zaaknummer OD. 340868). Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo buurt van het slachtoffer. Kunt u reanimeren? Word dan burgerhulpver- lener via www.hartslagnu.nl/burgerhulpver- lening Hoe werkt HartslagNu? Bij een 112 melding van een hartstilstand krijgen burgerhulpverleners in de buurt van het slachtoffer een oproep via hun mobiele telefoon. In dit bericht staat de locatie van het slachtoffer en of ze eerst een AED moeten ophalen of direct naar het slachtoffer moeten gaan. Ook staat in de oproep wat de pincode is. Zij starten de reanimatie en gebruiken indien mogelijk een AED en wachten totdat het ambulancepersoneel het overneemt. zoon van R.J.C. Genet en R.M. Coehoorn op zoon van F. Mesto en A. Ahmad op dochter van T.S. Stoop en I. Stam op Volg ons G gemeenteheiloo gemeente_heiloo gemeente_heiloo 84 jaar 88 jaar 87 jaar 73 jaar 68 jaar Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl 19-05-2021 21-06-2021 01-07-2021 Contact V. 4 072 (zonder netnummer) 06 82173546 (whatsapp) Bereikbaar op werkdagen van 8.00 uur tot 16.30 uur. El info@heiloo.nl Een terugblik op de regenval en de vele foto’s en filmpjes, die nog nader worden bekeken, leert ons veel. Het geeft ons vooral een inzicht in wat er kan gebeuren, waar situaties zijn die om een oplossing vragen, maar ook bewust wording dat niet alles is op te lossen bij een dergelijke hevige bui. Deze gebeurtenis is zeld zaam, maar door klimaatverandering wordt de kans op deze harde regenbuien wel groter. Klimaatadaptatie landelijk, regionaal en lokaal Sinds 2014 is landelijk de Deltabeslissing Ruimtelijke Adaptatie van kracht, waarin staat dat Nederland in de periode tot 2050 klimaat- bestendig en waterrobuust gemaakt moet wor den vanwege het veranderende klimaat. Sinds 2018 werken de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo (BUCH) daarom samen met de gemeenten Heerhugowaard, Langedijk en Alkmaar en het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier (HHNK) aan deze opgave. Regionaal zijn de potentiële kwetsbaarheden voor wateroverlast, hitte, droogte en overstroming globaal in beeld gebracht via modelmatige berekeningen, de zogenoemde klimaatstresstest (https://hhnk. klimaatatlas.net/). Deze resultaten gaan we vergelijken met de beelden en meldingen die wij van bewoners hebben ontvangen over de wateroverlast in het weekend van 18, 19 en 20 juni. Wat doet de gemeente? De gemeente heeft een projectenplanning waarin bepaald is wanneer het tijd is om een weg en een riool te vervangen. Bij deze grote projecten wordt ook de omgeving direct kli- maatbestendig en waterrobuust ingericht. Dat is de meest betaalbare manier, maar dit vergt dus een periode van vele jaren, en is gericht op het klimaat van 2050. “We kijken ook of de klimaatbestendige maatregelen die we al genomen hebben goed gewerkt hebben. Daar naast bereiden we ons verder voor op hoe we om moeten gaan met calamiteiten zoals deze wateroverlast, met de regio en met het hoog heemraadschap’,’ legt wethouder Van Diepen verder uit. Volksgezondheid Bij wateroverlast zoals in juni, die ook al eerder wel eens voorgekomen is, zijn er ook risico’s voor de gezondheid. Van Diepen vervolgt: “Ver vuiling door riooloverstorten maar ook door foutieve huisrioolaansluitingen op het regenwa ter zorgen ervoor dat in de grote hoeveelheid regenwater op straat ook rioolwater aanwezig kan zijn. En daar kun je goed ziek van worden als je dit binnenkrijgt.” Wat kunnen bewoners en bedrijven doen? Bewoners en bedrijven zijn verantwoordelijk voor de verwerking van water op het eigen terrein (perceel). Dat kan door hergebruik (regenton), waterberging (dak of ondergronds) of waterafvoer naar de sloot of naar de straat. Om wateroverlast te voorkomen is het het beste als het regenwater niet direct naar de straat wordt afgevoerd. Het water vertragen door het inrichten van groen op eigen grond is heel belangrijk voor de geleidelijke afvoer van het hemelwater. “Daarom is het belangrijk dat bewoners hun tuinen niet volledig betegelen. Zorg voor voldoende groen, onverhard mate riaal en waterberging in de tuin. Daarnaast is het belangrijk dat de tuin een helling heeft die van het huis afloopt’,’ geeft de wethouder mee. Afvalwaterproblemen in huis? Veel overlast en schade is ontstaan door dat het afvalwater via de binnenhuisriolering omhoog kwam in een pand (via wc of andere lage afvoer). Om dat te voorkomen kunnen bewoners een zogenaamde ontlastconstruc- tie aanbrengen. Zie ook https://www.dyka.nl/ nieuws-bericht/news-gemeenten-ontlastput. Dit is een verantwoordelijkheid van de bewoner zelf. De verantwoordelijkheid van de gemeente begint na de perceelgrens. Tot slot, nogmaals de oproep om uw water- overlastbeelden met precieze locatie naar ons te sturen via klimaat@debuch.nl. het veranderen en vergroten van de woning (wijzigen garage naar kantoor), datum ontvangst 1 juli 2021 (WABO2101396) (parkeerterrein rand Zuidernegge; sectie E nr.2502 het tijdelijk (10 jaar) plaatsen van een container (Jongeren ont moetingsplek), datum ontvangst 8 juli 2021 (WABO2101445) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend het aanleggen van een uitweg, verzenddatum 2 juni 2021 (WAB02101059) het veranderen van de woning (vernieuwen en aanvullen gevelbekleding), verzenddatum 7 juli 2021 (WAB02101049) het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak van de woning, verzenddatum 7 juli 2021 (WAB02101071) (links van het perceel Zanderslootweg 7), het aanleggen van een uitweg ter ontsluiting van het perceel sectie A nr 8241 verzenddatum 9 juni 2021 (WABG2100363) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verlengen behandeltermijn het vergroten van de woning (dakopbouw), verzenddatum 5 juli 2021 (WAB02101011) het bouwen van een carport, verzenddatum 5 juli 2021 (WAB02101034) het vernieuwen en vergroten van een fietsenschuurtje in de voortuin, verzenddatum 5 juli 2021 (WAB02101028) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd De waterover last vrijdag 18 en zater dag 19 juni in de gemeente Heiloo en onze regio heeft veel impact gehad. Dat blijkt ook uit de vele foto’s en filmpjes die de gemeente na een oproep heeft ontvangen. U kunt nog steeds beelden met precieze locatie aan ons stu ren via klimaat@debuch.nl. “Op de hevige regenval is niet altijd in te spelen. Daarvan moeten we ons bewust zijn. Maar we kun nen proberen ons hierop zo veel mogelijk in te richten en voor te bereiden’,’ vertelt wethouder Peter van Diepen. Geboorte Jazz P.C. Ward Maeve Getrouwd Geregistreerd partnerschap M.J. Tellekamp Booland en M. Smit Overleden De heer C.F.W. Versteege Mevrouw I. Usi De heer H. Pelgrim De heer M.C.M. Wittebrood Mevrouw A.A.M. Pepping

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7