NIEUWS! NIEUWSFLASH n© WE ZIJN ER NATUURLIJK Wie helpt Falkland Toneel? Sporten en chillen bij The Spot Nieuwe programma’s in de Witte Kerk I zonder decor... je zonder prins. ih natuurlijkheiloo.nl 8 i LEES NEEP OP DE WEBSITE Kv UITKIJKPOST 14 JULI 2 0 2 1 Een impressie van The Spot. Foto: aangeleverd f.' i'! 1 De magistrale Kubus van beeldend kunstenaar Truce Wilmink als decor voor de leden van Cultuurplatform Heiloo. Bovenste rij v.l.n.r.: Jacob Ouderkerken, Erik Smits, Peter de Ruijter en Pauline Folkerts. Onderste rij v.l.n.r.: Cas Himmelreich, Job Twisk en Allard de Graaf. Cultuurplat form Heiloo gaat zich inzetten voor de versterking en verduurzaming van kunst en cultuur in Heiloo! In oktober 2020 begon een groep jongeren onder bege leiding van jongerenwerker Maarten van der Molen en buurtsportcoach Bart Ploeger aan een traject om te komen tot een sport- en chillplek voor alle inwoners in Heiloo. The Spot komt steeds dich terbij! Meer en meer inwoners zetten zich in om te zorgen dat de plek er komt, zoals de 3D-tekening die het project team kosteloos ontving. Dat is de ware ‘We zijn er voor elkaar’ mentaliteit! The Spot wordt een plek waar mensen zich kunnen richten op een gezonde Leefstijl door te sporten en sociale contac ten te onderhouden, wat veel inwoners de afgelopen peri ode zo gemist hebben. Jong en oud kunnen sporten, ska ten en elkaar ontmoeten op Sportpark Het Vennewater. Ook de verenigingen en scho len kunnen gebruikmaken van The Spot. Het Herstelfonds ondersteunt dit project en stelt een bedrag beschikbaar om te voorzien in promotionele- en organisatie kosten van The Spot. Zo blijft Heiloo op de hoogte van de voortgang van het project. Ook weer een prima ‘We zijn er voor elkaar’ actie. Doneren of sponsoren kan nog steeds! Kijk op www.spotheiloo.kentaa.nl/ sponsoring wat de mogelijk heden zijn. Gaat het lukken om met elkaar het streefbedrag te halen? Dan komt The Spot er zeker, doe mee!” Bart Ploeger vertelt enthou siast: “Wat dacht u van de crowdfundingactie, die inmid dels al bijna 19.000 heeft opgeleverd. Dat is toch gewel dig!” Isabelle Vermeij, coördina tor Witte Kerk Heiloo, vertelt enthousiast: “Zo gaan we binnen kort een muziekreeks Your Voice, Your Guide presenteren met Maartje de Lint. Maartje neemt ons straks mee in een speciaal, nieuw ontwikkeld concept waar in zang en geest worden gesti muleerd! Maar ook kleinschalige Wereldreis-concerten met hap jes uit de muziekregio. Zo doen we o.a. Indonesië, Argentinië en het Midden-Oosten aan en luis teren we naar de bijzondere klan ken van de Sefardisch-Joodse muziek. Echt heel bijzonder! HEILOO - In de periode dat vrij wel niets kon en mocht heeft de Witte Kerk de tijd genomen om nieuwe contacten te leg gen in Heiloo voor mogelijke samenwerking en om plannen te ontwikkelen voor de toekomst. Niet alleen programma’s die binnen de aandachtspunten van de kerk vallen, zoals activiteiten op het gebied van geschiedenis, maatschappij, cultuur en spiritu aliteit met het iconische gebouw als centraal middelpunt voor exposities, bijzondere concerten en andere activiteiten. Maar nu is er, mede dankzij ondersteu ning vanuit het Herstelfonds de mogelijkheid om eigentijdse pro- grammaseries op te bouwen. En die liegen er niet om! En wat dacht u van program ma’s met beeld histori sche vertellingen? Met een bijzondere collectie van het Toverlantaarnmuseum proberen we oude beelden weer tot Leven te brengen en nemen we het publiek mee in een verhaal over een bijzondere, goochelende arts uit Groningen. Echt geweldig!” Een mooie mix van nieuwe uitdagingen, vanaf deze zomer Wat een geweldig motto heeft Heiloo in de afgelopen periode omarmd: ‘We zijn er voor elkaar’. De bijna 100-jarige toneelvereni ging Falkland zou er een toneel stuk over kunnen opvoeren. Maar toneel zonder decor kan toch niet! Wie kan Falkland helpen aan een ruimte waar decors in elkaar getimmerd en opgeslagen kun- Falkland Toneel zoekt ruimte om decors te maken en op te slaan. Foto: aangeleverd zomaar in Heiloo. Kijk op www.witte-kerk.nl voor meer informatie over de komende programma’s. GEMEENTE HEILOO HEILOO nen worden? De plannen voor de komende voorstellingen (voorjaar 2022) en het jubileum (2024) zijn groots, maar een decorbouwruimte is daarvoor essentieel, dus wie heeft de gouden tip? Wie is voor hen de prins op het witte paard? Mail naar info@faLklandtoneeL.nl als u de toneelgroep op enige manier kunt helpen. Dank! VOOR ELKAAR De Witte Kerk als middelpunt voor vele activiteiten. Foto: aangeleverd Zaterdagmiddag 11 september zal in de Cultuurkoepel en de Strandwal de Muziek Parade Heiloo plaatsvinden met maar liefst bijna 20 ensembles! Hou de pers in de gaten voor nadere informatie. Het weekend van 3,4 en 5 september is gereserveerd voor ‘Willibrordus Draait Door’, een festival met klassieke muziek, maar ook de uitmarkt Uit Zo. Er is van alles te beleven! Ga naar de website www.willibrordusdraaitdoor.nl om het totale programma in te zien en toegangskaarten te reserveren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8