Het is zomer bij DekaTuin Het Historisch Museum en het samenwerken met de HAF Zomerkamp duurzaam van start I m 1 ^3* 9 Vliegtuigen INGEZONDEN BRIEVEN O UITKIJKPOST 14 JULI 2 0 2 1 Paulien Edixhoven, milieukundige Bij DekaTuin vind je alles voor een kleurrijke zomertuin. Foto: aangeleverd Herman Kaptein en Paul Morsch klinken alcoholvrij en op afstand. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes HEILOO - Ze zijn er weer, de vlieg tuigen. Door een aanpassing aan de Polderbaan kunnen vliegtuigen nu om de 70 seconden overvliegen. Winst heet dat. Ik diende recent een klacht in bij Schiphol over her rie, luchtvervuiling (er komen veel schadelijke stoffen uit de motoren) en de bijdrage van het luchtver keer aan klimaatverandering. Dit is wat ik als antwoord kreeg: een lijst van alle vliegtuigen die die dag over Heiloo waren gevlogen, samengevat in een kaartje. Maar ik wil uiteraard helemaal geen infor- Door de coronaregels is het niet mogelijk een groot gezelschap tege lijkertijd uit te nodigen maar zo is er wel wat vaker een klein feestje. Paul Morsch en Herman Kaptein hieven daartoe het glas en Jaap de Graaf, auteur van het boek waar het allemaal om gaat, hield een korte matie. Ik ben goed geïnformeerd. Ik wil schone lucht en een gezonde leefomgeving. De oproep? Vlieg niet, doe er niet aan mee. Ga op vakantie met de trein, fiets of auto. Laat van je horen bij het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol www. bezoekbas.nl Sluit je aan bij bewo- nersgroepen die zich verzetten tegen groei van Schiphol en stem voor partijen die niet klakkeloos gaan voor groei en een onleefbare toekomst, maar voor krimp. En dan heb ik nog niet eens zelf kin deren. inleiding. Als extra was de film van het betreffende gebied te zien, die door de Heilooër Videoclub met een drone is gemaakt. De fotografen bekeken daarna hun 55 eigen uit vergrote foto’s en waren blij verrast met het resultaat. Velen beloofden al mee te doen met het volgende project. Wat dat zal worden, houdt de Historische Vereniging nog even geheim. Maar het belooft weer heel aantrekkelijk te worden. Ook heel aantrekkelijk zijn de wandelingen die met de Historische Vereniging in het gebied van de HEILOO - Bij DekaTuin gelo ven wij erin dat alles wat groeit en bloeit je elke dag een beetje blijer maakt. In het zomersei zoen zijn er veel planten met vrolijke kleuren. Een mooie mix aan kleuren en planten maakt het gezellig en het is goed voor de biodiversiteit. Planten in pot of in borders, een mooie tuinset Baafj espolder gemaakt gaan wor den. Jaap de Graaf zal uw gids zijn. Hij brengt u op bijzondere plekken en weet daar veel over te vertellen. De datums zijn: 27 en 28 juli om 10.00 uur en 30 juli om 14.00 uur. De kosten zijn 5. Wandelschoenen zijn aan te raden en aanmelding via nummer 06-51718363 is noodzake lijk. Het vertrek is vanaf de parkeer plaats aan de Belieslaan. Het belooft een unieke ervaring te worden. Let op! Volgende week verschijnt geen Uitkijkpost, reserveer dus een plaatsje en noteer uw datum. Heiloo voor Elkaar staat status houders op vele manieren bij. Ze helpt statushouders en mensen met Nederlands als tweede taal met hun integratie, geeft taalles en helpt jon geren met hun huiswerk. Daarnaast geeft Heiloo voor Elkaar voorlich ting en organiseert activiteiten voor volwassenen en kinderen. waarin je heerlijk kunt relaxen en de barbecue voor het echte zomergevoel. Zo ontspan je deze zomer optimaal in eigen tuin! Bij tuincentrum DekaTuin vind je alles voor die aangename en kleur rijke zomertuin. Met een breed assortiment aan tuin- en kamerplan ten en alle benodigdheden zoals ver- Heiloo voor Elkaar wil ook duur zaam helpen. Daarom bracht een vrijwilliger voor de kampleiding borden en bestek op de fiets naar het kamp. Kringloopwinkel X op X schonk dit eetgerei voor de jaar lijkse vredesmaaltijd voor status houders. Enige statushouders zorgen goed voor de leiding van het zomerkamp: 30 vrijwilligers van het kamp krijgen dagelijks een Somalische of Eritrese maaltijd voorgeschoteld. Zo krijgt de kampleiding energie voor gevari eerde activiteiten met de kinderen. NB Bij het ter perse gaan van deze krant is bekendgemaakt dat het Zomerkamp is afgelast vanwege een coronabesmetting van een van de kampleiders. schillende tuingereedschappen en potterie voor binnen en buiten. Met ieder seizoen een nieuw assortiment tuinmeubelen en accessoires voor tuin en huis. Heb je een huisdier? Snuffel dan eens rond op de dieren afdeling. DekaTuin is gevestigd aan de Vermewatersweg 15 in Heiloo. Bekijk de actuele openingstijden op deka-tuin.nl Vliegtuigbewegingen op 3 juli tussen 08.00 en 20.00 uur. Foto: Bewoners Aanspreekpunt Schiphol HEILOO - De Historische Vereniging heeft de tentoon stelling ‘Het Malevoort en het Baaljespolderdijkje’ in het bij zijn van de fotografen van de HAF (amateurfotografenvereni- ging) geopend. HEILOO - Op maandag 12 juli startte het Zomerkamp voor basisschoolkinderen uit Heiloo met mooi weer. Dit kamp wordt gehouden op het terrein van de ijsbaan in het Heilooërbos. De kinderen van enkele status houders zijn blij met dit zomer kamp. Dit zorgt voor een actief en spannend begin van vaak een wat saaie zomervakantie. De organisatie Heiloo voor Elkaar ondersteunt het kamp van harte. J-B. L Joop Tulp bezorgde namens Heiloo voor Elkaar op duurzame wijze borden en bestek voor de kampleiding. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9