Klimaat Alarm Heiloo Ondersteuning bij rouw na partnerverlies Verhoog weerstand met Do-In Cultuurhuis Egmond op feestelijke wijze geopend II lï 11 fcX v-sa J- Gespreksgroep gaat van start Steen y rf. Ir' KLIMAATALARM natuur UITKIJKPOST 1 1 AUGUSTUS 2 0 2 1 f Deze Japanse bewegingsvorm voor het strekken van meridianen ondersteunt u daarbij. Al jaren geef Rim Stoelinga uit Heiloo vond deze steen afgelopen week bij de Willibrorduskerk. Hij vraagt zich af wie de steen daar heeft neergelegd. “Het deed me meteen denken aan een paar weken geleden, toen er mysterieuze kunstwerkjes in het dorp te vinden waren. Ook zo’n leuk initiatief!” Aangeleverde foto Aanmelden De gespreksgroep gaat op vrijdag 8 oktober van 10.00 tot 12.00 uur van start in het Trefpunt in Heiloo. Circa tien mensen zullen deelnemen en de groep komt om de veertien dagen bij elkaar. Mannen en vrou wen die hun partner hebben verlo ren kunnen zich voor de gespreks groep aanmelden. De kosten voor deelname bedragen 100. kers, de bibliotheek en Historisch Egmond, zorgen samen onder ande re voor aantrekkelijke openingstij den en een leuke programmering, waarbij zowel jong als oud aandacht krijgen. Ook biedt het Cultuurhuis ruimte aan derden om presentaties, cursussen of lezingen te organise ren. Klimaat Alarm Heiloo is een actie groep met als doel de gemeente Heiloo duurzaam te maken om 0% Kasteel en de Heren van Egmont Er wordt volgend jaar een grote expositieruimte ingericht om het historische verhaal over het kasteel en de Heren van Egmont op eigen tijdse manier te laten zien. Bibliotheek Kennemerwaard en Stichting Historisch Egmond nodi gen je van harte uit om een kijkje te komen nemen in het nieuwe Huys Egmont, Slotweg 46-48 in Egmond aan den Hoef. De openingstijden zijn: dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 16.00 uur. actualiteit kunnen bespreken. Ook de activiteiten die de bibliotheek organiseert zullen in samenspraak met de inwoners voornamelijk in Huys Egmont plaatsvinden. Tijdens elke bijeenkomst van de gespreksgroep (in totaal acht bijeenkomsten) wordt een thema besproken dat betrekking heeft op aspecten van het rouwproces, bijvoorbeeld het omgaan met alle emoties, meer inzicht krijgen in het verlies, het alleen verder gaan en de reacties van de omgeving. De deel nemers kunnen zelf ook thema’s inbrengen. Voor aanmelden of meer infor matie kan contact opgenomen worden met het Trefpunt, telefoon (072) 533 12 97 of per mail info@trefpuntheiloo.nl Nel vertelt: “Onze ervaring is dat het voor deelnemers belangrijk is dat je in de groep mag zijn zoals je bent. Wat mensen meemaken in zo’n ingrijpende tijd is heel herken baar en normaal.” Margreet vult aan: “Een lotgenotengroep voelt vei lig, daar kun je je vragen en verhaal kwijt. Het begrip, de erkenning geeft al troost. Dat het niet gek is wat je voelt en dat je er niet alleen voor staat is vaak heel helpend.” Co2 uitstoot in 2030 te bereiken. Dit doet zij door activiteiten in de gemeente onder de duurzaam- heidsloep te leggen en te adviseren. Contact met Klimaat Alarm Heiloo kan op de Facebookpagina Klimaat Alarm Heiloo. Te veel fossiele brandstoffen gebruiken, te veel nieuwe produc ten in plaats van nog goede kleding en producten bij de kringloopwin kels als XopX en Dorcas kopen, te veel voedsel uit verre landen in plaats van de heerlijke producten uit de eigen omgeving. Naast infor matieborden stond er een flap-over met de titel ‘Hiermee kunnen we alles mooier en gezonder maken’, waarop iedereen zijn of haar idee kon noteren. Huys Egmont en Bibliotheek Kennemerwaard zijn onderdeel van het Cultuurhuis. Er is ruimte voor historie, educatie, cultuur en ontspanning, waardoor het voor de inwoners van Egmond een aan trekkelijke plek is. De hoofdgebrui- HEILOO - Maandag 2 augustus organiseerde Klimaat Alarm Heiloo het eerste klimaatalarm tijdens de alarmsirenes om 12.00 uur. Op ‘t Looplein hiel den actievoerders een sitdown en informeerden de voorbijgan gers over de gevaren van de kli maatverandering, die hoofdza kelijk ontstaat door verspillend en overdadig gedrag. Margreet: “Als je je partner ver loren hebt, kom je in een nieuwe wereld terecht, je komt los te staan van het normale leven. Soms is dat moeilijk uit te leggen aan familie en vrienden. Als je met lotgenoten praat, is een half woord daarentegen vaak al genoeg. Het is dan fijn datje begrepen wordt en niets hoeft uit te leggen.” Nel sluit aan: “Rouwenden voelen zich inderdaad vaak onbe grepen en begrijpen zichzelf soms ook niet, in een tijd waarin het snel le leven overheerst. Rouwen is het hervinden van jezelf en ontdekken hoe je weer kunt zorgen voor jezelf en ook weer zin in het leven kunt vinden. Het is hard werken, mensen zijn vaak moe in een rouwperiode.” Nel vervolgt: “Een belangrijke func tie van de gespreksgroep is dat je er minder alleen voor staat, terwjjl je tegelijkertijd in de groep ervaart dat ieder zijn eigen rouwproces doormaakt.” Margreet voegt toe: “Het gaat er zeker niet alleen treurig en zwaar aan toe in de gespreks groepen. Alleen al de erkenning en herkenning maken vaak al dat je je lichter voelt en er zijn natuurlijk ook momenten waarop er gelachen kan worden.” Tevens kon de petitie ‘Geen afval stoffenheffing voor kringloopwin kels in Heiloo’ getekend worden. De kringloopwinkels betalen momen teel nog veel geld voor het afvoeren van onverkoopbare artikelen naar de milieustraat en dat gaat allemaal ten koste van de goede doelen, zoals verenigingen in Heiloo en interna tionale stichtingen zoals Stichting Veldwerk Nepal, die zij met hun ik Do-In lessen in Heiloo, waardoor veel mensen meer energie en vitali teit ervaren. Een paar ervaringen: “Do-In maakt me energieker en meer ontspannen.” En “Do-in lessen zijn voor mij momenten, waarbij ik mijzelf weer oplaad.” Voor informatie belt u naar 06 - 46318915 of kijk op de website www.praktijkjohncompas.nl HEILOO - In oktober start van uit het Trefpunt in Heiloo een gespreksgroep rouwondersteu- ning voor mannen en vrouwen die hun partner verloren heb ben. Nel Groen en Margreet de Jongh, gecertificeerd rouw- begeleiders die jaren ervaring hebben met het begeleiden van groepen, gaan de groep begeleiden. a opbrengsten financieren. De petitie kan ook getekend worden op www.petities.nl Bibliotheek Kennemerwaard Alle inwoners kunnen gebruik maken van een kleine bibliotheek collectie, ook niet-leden. Leden kunnen ook materialen uit ande re vestigingen van Bibliotheek Kennemerwaard reserveren en ophalen in Huys Egmont. De geza menlijke leestafel wordt een ont moetingsplek waar inwoners onder het genot van een kopje koffie of thee de krant kunnen lezen of de HEILOO - Door COVID-19 en met de herfst op komst is het op peil houden van ons energieni- veau en onze vitaliteit belang rijk. Do-In kan hierbij echt iets voor u betekenen! EGMOND AAN DEN HOEF - Op vrijdag 30 juli opende Cultuurhuis Egmond op feeste lijke wijze zijn deuren. Martijn Mulder, voorzitter Historisch Egmond en Lia Eekhout, pro jectleider van Bibliotheek Kennemerwaard, verrichtten de openingshandeling. In het Cultuurhuis werken verschil lende organisaties samen onder één dak en maken gebruik van eikaars ruimtes, spullen en vrij willigers. II Cultuurhuis Egmond op feestelijke wijze geopend! Aangeleverde foto Het eerste klimaatalarm vond plaats op het Looplein. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11