Auke Kloosterman roeit naar zilver en goud Ron Zwerver schrijft biografie ‘Eeuwig Goud’ Zo behoud je een bloeiende tuin (ÏIW ZONNIVUD uitkijkpost.nl 3 Vervolg van de voorpagina: DekaTuin geeft tips Het laatste nieuws... UITKIJKPOST 1 1 AUGUSTUS 2 0 2 1 Mary geeft de lens door aan Gerrit Meijer. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Administratie De administratie is bereikbaar op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Redactie De redactie is bereikbaar op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek “Ik ben als mens echt gevormd door mijn tijd als volleyballer”, gaat Ron verder. “Als sporter maak je een hoop mee. Je bent enorm ambitieus en werkt met het stel len van doelen. Ondanks dat ik in 1999 gestopt ben met sporten, doe ik dit nog steeds. Als je ambitieus bent met sport, kan je dat ook zijn met werk. Het boek staat vol met mooie parallellen tussen sport en het bedrijfsleven!” Naast zijn huidige visie, neemt het boek je ook mee terug naar het ‘ontstaan’ van de gouden plak. De jaren van voorbereiding gaan niet altijd van een leien dakje. Er zijn successen, maar er is ook frictie. Er is talent, maar ook gebrek aan erva ring. Spelers en trainers komen en gaan. In Eeuwig Goud vertelt Ron Zwerver voor het eerst openhartig over de weg naar goud: “We kwa men uit het niets, telden niet mee in het internationale volleybal, maar stonden wel binnen zes jaar in onze eerste olympische finale van een van de meest beoefende sporten ter wereld. En binnen tien jaar hadden we ook olympisch goud te pakken, de ultieme droom die uitkwam!” vertelt Ron trots. Kloosterman, lid van de ARZV uit Alkmaar, trainde de afgelopen tijd intensief op de Bosbaan. Op de zaterdag van dit internationale toernooi wisten de vier mannen een zilveren medaille te behalen. Op zondag pasten ze hun raceplan iets aan en lieten de Italianen achter zich! “Ons strijdplan voor zondag was duidelijk. We moesten harder en langer doorstarten en dan ons sterke middenstuk gebruiken om erlangs te gaan. Dat pakte precies zo uit. We lagen maar een heel klein beetje achter na 500 meter”, aldus de 17-jarige Kloosterman. Voor de Alkmaarse roeivereniging is dit het beste resultaat ooit op dit evenement! de Uitkijkpost. We mogen namens Ron Zwerver twee exemplaren weg geven! Het enige wat je hiervoor hoeft te doen is een leuke vraag te stellen aan Ron. Hij zal de twee leukste vragen beantwoorden door middel van een videoboodschap én daarnaast win je een gesigneerd exemplaar van zijn boek. Verras ons en wie weet droom jij binnenkort weg met het boek ‘Eeuwig Goud’. Leuk: Op 25 september om 15:00 uur signeert Ron zijn boek in de Brima bij Winkelcentrum ’t Loo. Ron Zwerver (1967) is een van de bekendste volleyballers van het Nederlands team en behoorde in de jaren negentig tot de wereld top. Van 1986 tot en met 1996 kwam hij uit voor Oranje en werd hij regelmatig onderscheiden als beste serveerder, beste aanval ler en meest waardevolle speler. In 2017 kreeg hij een plek in de Hall of Fame in de Verenigde Staten, de eregalerij van het inter nationale volleybal en eind 2020 werd hij uitgeroepen tot beste Nederlandse volleyballer aller tijden. De tuin staat nu volop in bloei maar langzaam neemt de groei en bloei m augustus ook weer af. Zorg dat je uitgebloeide bloemen ver wijdert. Dit stimuleert de groei en bloei. Zo kim je de zomer én nazo mer nog volop genieten van al het moois! Toe aan iets nieuws? Ook nu zijn er veel prachtige en kleur rijke tuinplanten voor de zomer en nazomer verkrijgbaar. Tuinplanten, klim- en fruitplanten, mooie potterie en tuinmeubelen. Kortom alles voor die heerlijke zomertuin vind je bij DekaTuin aan de Vennewatersweg in Heiloo. Wil je het voorjaar opnieuw genieten van een bloeiende tuin? Plant dan dit najaar bloembollen. Bloembollen zijn verkrijgbaar vanaf begin september. Docente Spaans Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Dat zijn boek nu dan ook in de winkels ligt, maakt hem nog trotser. “Dat ik het allemaal voor elkaar heb gekregen en dat het gewoon in de winkel ligt!” Maar waar hij het meest trots op is? “Dat we afgelopen week tijdens mijn boeklancering met het team ‘De lange mannen’ in Papendal een heerlijk biertje hebben kunnen drinken en met elkaar hebben kun nen lachen. Dat is waar het écht om draait!” aldus de nuchtere Heilooër. HEILOO - Augustus is vooral een maand om in en van de tuin te genieten en staat bekend als een zomermaand met warme dagen en veel zon. Dit jaar zien we vooral veel regen. Voor de tuin en de natuur is regen heel fijn. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur dl. 09.00 -17.00 uur wo. kantoor GESLOTEN wel per e-mail bereikbaar do. 09.00 -12.00 uur vr. 09.00 -14.30 uur De Coupe stelt talenten in staat internationale ervaring op te doen. Na een intensief selectietraject werd Auke Kloosterman aangewezen om samen met zijn Amsterdamse ploeggenoten Klaas Baud, Antonie Tilanus en Maarten Worm in de dubbel vier Nederland te vertegen woordigen. Benieuwd geworden naar het boek? Doe dan mee met de leuke winactie op de Facebookpagina van O DOOI! H w UNS VIM... “De meeste mensen uit Heiloo kennen dit huis wel. Hier ben ik opgegroeid. Mijn ouders kwamen er wonen omdat ze de nieuwe beheerders van de gemalen werden. Ik was toen twee jaar. Het Maalwater was een afgelegen, stil gebied en het huis nog klein. Ik heb goede herinneringen aan mijn jeugd hier. Toen we klein waren gingen mijn zusje en ik lopend over het nog onverharde pad naar de boerderij van Meijer om een emmertje melk te halen. We speelden vaak buiten, heerlijk in de natuur. Nog steeds mag ik van deze mooie plek genieten, nu door de Spaanse lessen die ik hier geef. Vorige zomer heb ik vanwege corona een grotere ruimte als leslokaal ingericht, waar het mogelijk is anderhalve meter afstand te houden. Om te ventileren staan de drie ramen altijd open. Zo vallen de concerten van de vogels, eenden en kikkers extra op. Ik hou daarvan.” HEILOO - Auke Kloosterman (17) uit Heiloo roeide afgelo pen weekend op de Coupe de la Jeunesse in Linz-Ottensheim in Oostenrijk naar een zilveren en gouden medaille! Auke Kloosterman. Aangeleverde foto Geniet jij ook zo van een bloeiende tuin? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3