Ouder-kindvoetbal voor iedereen bij De Foresters COLUMN jaartje- Grote overzichtsexpositie keramisten Peuteropvang Boekenstein Kits Oonlie Kleurig fotoproject van Stichting De Buitenkans 5 De Schotse Hooglanden UITKIJKPOST 1 1 AUGUSTUS 2 0 2 1 HEILOO Nu ook peuteropvang in de Willibrordschool. Aangeleverde foto of naar Peuteropvang is een combinatie van twee soorten opvang; enerzijds peuterspeelzaal en anderzijds kin deropvang. Kinderen krijgen een Voor- en Vroegschools Educatie programma (WE) aangeboden ter voorbereiding op de basisschool, namelijk Uk Puk. Uk Puk is opgebouwd uit verschillende thema’s. Als extra steuntje in de rug is er voor bijna 4-jarigen het activiteitenthema ‘Ik ga naar de basisschool’. Met het totaalprogramma Uk Puk krij gen de kinderen een goede start in het basisonderwijs. Aan de hand van de thema’s worden verschil lende activiteiten aangeboden. De activiteiten sluiten aan bij het nor male dagritme van Kits Oonlie. Uk Puk gebruikt dagelijkse routines, zoals samen eten of buitenspelen, als vertrekpunt voor speelse activi- De Stichting Keramisten Noord- Holland (SKNH) is opgericht in 1995 en bestond vorig jaar dus 25 jaar. In maart 1995 was het zover, de eerste ‘keramistengids’ was een feit. Er volgden nog vele gidsen daarna. In 2013 kwam de laatste gids uit. Hoog tijd voor een nieuwe gids dacht het nieuwe bestuur. Deze gids is een jubileumuitgave geworden. Het doel van deze gids is om de keramiekliefhebbers ken nis te laten maken met de onge kende variëteit op het gebied van keramiek. De werkomgeving, de werkwijze en het persoonlijk con tact met de maker maken het kera misch product des te waardevoller. De stichting is blij dat dit boekje de weg wijst naar de keramiekateliers in Noord-Holland. De SKNH telt teiten. Hierdoor worden dagelijkse bezigheden omgebogen tot leersitu aties. De activiteiten worden uitge voerd in grote en kleine groepen en bestaan uit luister-, ontdek, kring en Puk-hoekactiviteiten. Wanneer een kind geen interesse heeft of niet mee wil doen wordt hem/haar een andere activiteit aangeboden. Heeft u vragen over de peuter opvang of wilt u een keer komen kijken? Neem gerust contact op met de Centrale administratie van Kits Oonlie door te bellen naar 072 - 5323576 of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonHe.nl nu 60 leden en jaarlijks worden er minimaal 2 exposities gehouden. De nieuwe gids wordt aan de bezoekers gepresenteerd tijdens deze exposi tie in Limmen. Een werk van Cock Witte. Aangeleverde foto Tevens willen wij u uitnodigen om uw favoriete foto te mailen naar buitenkansfotoproj ect@gmail. com vóór 30 augustus 2021. HEILOO - De Foresters gaat weer voetballen en nodigt alle kinderen uit om op 21 augustus mee te doen aan een leuk eve nement. Dan hebben de Egels ouder-kindvoetbal op het menu voor leden en niet-leden. De foto’s staan buiten ruim opge steld op het middenterrein tegen over de Cultuurkoepel. U bent van harte uitgenodigd om de expositie te komen bewonderen. Wij zullen dan te zijner tijd de publieksprijs bekendmaken alsook de mooiste drie foto’s. En toen was het eindelijk tijd voor onze zomervakantie. Vriend vertrok met de auto en de sleurhut alvast vooruit. Ik zou voor het eerst alleen met mjjn nieuwe fiets op vakantie gaan. Spannend! Na wel acht hele kilometers stapte ik fris af op de plaats van bestem ming: Camping Bakkum. De caravan met kinderen was reeds gearriveerd. De pret kon beginnen. Dat de fiets elektrisch is vertel ik er liever niet bij. “Die mensen met de opblaastent, hebben die nu drie of twee kinde ren?” vraag ik en vriend gluurt over zijn schouder stiekem mee. “De overburen eten weer van die broodjes uit de pan, mam.” Dochter kijkt zonder gêne uitvoerig naar de kookperikelen aan de overkant. De zoon en zijn vriend zijn daar inmid dels vertrokken en een dochter is aangeschoven in de bijzettent. Ik kijk naast mij uit het derde raam: “Hej, de spelleijesmensen gaan van daag inpakken.” Ik zie de jonge oma druk de voortent afborstelen. Na de elektrische fiets voelt dit gezamen lijk kamperen met heel Nederland met de minuut kneuteriger. ’s Avonds spelen wij rummikub terwijl wij hopen, tegen beter weten in, dat de jongste snel in slaap valt in het grote bed. Wanneer er iemand moet plassen/drinken/aan zijn hoofd krabben moet ik opstaan en mijn stoeltje inklappen. En dat is vaak. Wij zouden eigenlijk op avontuur naar de Schotse Hooglanden. Jaren geleden deden wij al eens een poging met eeuwige natte sokken, veel autorijden en een klamme tent. Dit keer zou de regen ons niet deren. Wjy hebben tenslotte een droog huisje mét kachel. Helaas heeft corona behoorlijk wat roet in het eten gegooid. Ik schrijf dit met een natgeregend tenue en de wind giert om de cara van. Ik hoop dat we morgen tijdens het wandelen zelfs nog wat rode koeien zullen zien. Als we de overige campinggasten even negeren wanen we ons alsnog in Schotland. Een beetje. Plezier staat voorop! Aangeleverde foto Alle kinderen, jongens en meisjes, zijn welkom om samen met vader/ moeder/oma/opa of een andere begeleider mee te doen. Als je nie mand hebt om mee te doen, dan regelt de vereniging natuurlijk datje gewoon mee kunt spelen. Sinds 21 juli zijn de 17 mooiste foto’s van het fotoproject van Stichting De Buitenkans te bezichtigen op Landgoed Willibrordus. Bij de foto’s wordt uitleg gegeven. Het thema is dit jaar ‘Kleur(en) in de samenleving’. De multiculturele en kleurrijke samenleving is een actueel en boeiend thema. Bij diver siteit in de samenleving kan men onder meer denken aan verschillen in huidskleur en ras, geslacht en seksuele geaardheid, religie en ritu elen, gedrag en gebruiken, kleding en mode, enz. De variatie in kleuren brengt leven in de brouwerij. Kom de 17 mooiste foto’s bekijken op Landgoed Willibrordus. Foto: Tineke Op de volgende tijdstippen wordt er gespeeld: 09.00 - 10.15 uur Kabouters en Onder 7 (kinderen geboren vanaf 2014), 10.30 - 12.00 uur Onder 8 t/m 11 (kinderen gebo ren tussen 2011 en 2014) De peuteropvang Boekenstein is vooralsnog vier ochtenden in de week geopend, op maandag-, dins dag-, donderdag- en vrijdagochtend, met uitzondering van alle schoolva kanties en officiële feestdagen. Omdat de peuteropvang valt onder de Wet Kinderopvang heeft u als (werkende) ouder recht op een tegemoetkoming kinderopvang van de Belastingdienst. LIMMEN - Zaterdag 28 en zon dag 29 augustus tonen de leden van Keramisten Noord-Holland hun kunst in het Cultureel Centrum Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. Er zijn 22 deelnemende kera misten. De openingstijden op zater dag en zondag voor de exposi tie zijn van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Meer info: www.keramisten-noordholland.nl HEILOO - Vanaf september a.s. opent Kits Oonlie haar deuren voor peuteropvang in Boekenstein. De locatie is geves tigd in de Willibrordschool. Wil je ook meedoen? Geef dan je naarn, geboortedatum en de naam van je begeleider door aan De Foresters. Dat kan door middel van een e-mail naar evenementen@deforesters.nl via een WhatsAppbericht 06-52403333.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5