Laatste nieuws Tinunerdorp 2021 Timmerdorp zoekt timmerhout 45 -A1* y O Reactie bestuur Timmerdorp Heiloo: Timmerdorp Heiloo: een feest voor ieder kind. Of toch niet? i- r '■gl? t. .-JP ijrjaS®, UITKIJKPOST 1 1 AUGUSTUS 2 0 2 1 rimmerdorpHeiloo 2021 Familie Ter Horst Aangeleverde foto Met maar liefst 675 deelnemende kinderen en ruim 100 vrijwilligers mag Timmerdop Heiloo zich het grootste Timmerdorp boven het Noordzeekanaal noemen. Daar zijn we trots op, maar het betekent ook dat we de boel goed moeten en willen organiseren. Met alle regelgeving rondom corona is het organiseren van een week als Timmerdorp een nog grotere uitdaging dan anders. Wij hebben uitvoerig gesproken met de Gemeente Heiloo en gekeken op welke manier wij een vergunning zou den kunnen krijgen. Daarvoor heeft Timmerdorp Heiloo uiteindelijk een aanvraag ingediend waarbij de leeftijdsgroep van 7 tot en met 12 jaar is gehanteerd en op die grond is de vergunning verleend voor een beperkte editie van het Timmerdorp. Dit houdt in dat vaste onderdelen zoals de vrijmarkt voor publiek en het vuur op de vrijdagavond zijn vervallen, zodat er behalve de leiding geen ander publiek ouder dan 12 jaar op het terrein aanwezig is. Zodoende hoeft alleen de leiding dagelijks te testen. Nee, helaas niet voor elk kind want een 13-jarige mag als enige uit groep 8 namelijk niet meedoen! Wij dachten in eerste instantie dat het een ver gissing moest zijn en namen contact op met Timmerdorp Heiloo. Daar kregen wij te horen dat 13-jarigen vanwege de coronaregels niet waren toegestaan door de GGD en de Gemeente Heiloo. Timmerdorp Heiloo kon er niets aan doen, het lag aan de instanties. Maar bij navraag bij zowel de GGD als de Gemeente Heiloo bleek dat helemaal niet zo te zijn. En dat kan natuurlijk ook helemaal niet want dat zou betekenen dat er binnen de BUCH alleen voor Timmerdorp Heiloo afwijkende regelgeving zou bestaan. Uit informatie van onder andere de gemeenten die onder de Buch vallen, blijkt namelijk dat geen enkel ander Timmerdorp de leeftijdsbeperking van 12 jaar heeft opgelegd gekregen. Een organisatie die een evenementenvergunning wil verkrijgen, dient zelf met een plan van aanpak te komen voor een evenement in combi natie met een coronaprotocol. De maximum leeftijd van 12 jaar komt dan ook vanuit de eigen huisregels van Timmerdorp Heiloo. De schuld neerleggen bij de gemeente Heiloo of de landelijke COVID-19 regels is ronduit misleidend en kwalijk te noemen. Bestuur van Timmerdorp Heiloo: krab eens goed achter uw oren. Pas uw huisregels aan en schrap de leeftijdsbeperking. Een Timmerdorp zou bedoeld moeten zijn voor alle kinderen in groep 3 t/m 8. Het bestuur van Timmerdorp Heiloo vindt de kwestie rondom de 13-jari- gen heel vervelend. “Natuurlijk begrijpen wij de teleurstelling van een kind dat als 13-jarige in groep 8 niet mee mag doen aan Timmerdorp, terwijl klasgenootjes wel meedoen. Wij organiseren Timmerdorp Heiloo al jaren voor kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 van de basisschool, ofwel de leeftijdsgroep 7- tot en met 12-jarigen. Uitzonderingen zoals een 13-jarige in groep 8 komen een enkele keer voor en waren eerder nooit een probleem. Toen de teleurstelling onder een aantal 13-jarigen bleek hebben we contact gezocht met de gemeente om te kijken naar de mogelijkheden. Echter als we de leeftijdsgrens hadden willen aanpassen, moest de eer ste aanvraag worden ingetrokken en een nieuwe vergunning worden aangevraagd. Men kon niet toezeggen dat de nieuwe vergunning dan op tijd voor Timmerdorp zou worden afgegeven. Het risico dat we dan 675 kinderen zouden moeten teleurstellen, wilden we niet lopen. Hoe verve lend ook voor de 13-jarigen.” HEILOO - De organisatie van Tinunerdorp is al druk bezig met de voorbereidingen, maar kan nog wel wat hout gebruiken. Mocht jij nog pallets of ander tim merhout hebben waar je vanaf wilt, dan ontvangt de organisatie het graag in het weekend voor Timmerdorp (13-16 augustus) op het terrein van Timmerdorp aan De Omloop in Heiloo. In verband met de geldende maat regelen zijn wij genoodzaakt om iedereen te registreren en daarom dient elk kind bij het ophalen van het polsbandje zich te kunnen legi timeren om de leeftijdsgrens van 12 jaar te waarborgen. Het Timmerdorpterrein en het parkeerterrein is niet toegankelijk voor buitenstaanders en wij verzoe ken u dan ook om niet bij de hekken te gaan staan om de activiteiten te bekijken. Timmerdorpfestijn kan alleen door blijven gaan als er geen coronabe- smetting wordt geconstateerd. Het thema dit jaar is ‘Zon, Zee en Strand’ en alle kinderen kunnen hun creati viteit gebruiken om hun hutje in dit thema te gaan versieren. Als vrijwilligers hopen we, dat we met deze bijzondere editie die dank zij veel extra moeite in aangepaste vorm toch door kan gaan, op begrip van u als ouder mogen rekenen. We zijn ons bewust van het feit dat we te maken hebben met een aan tal wijzigingen en beperkingen ten opzichte van eerdere edities maar willen er met en voor uw kind een prachtig timmerdorp van maken. Aankomend weekend beginnen de voorbereidingen aan De Omloop en dinsdag 17 augustus om 10.00 uur gaat de poort open. Wij hebben er weer zin in en als we ons allemaal aan de maatregelen houden kan dit weer een prachtige laatste vakantieweek worden voor de kinderen. 10.00 - 16.00 uur. HEILOO - Timmerdorp Heiloo kan dit jaar gelukkig doorgaan, want er is een vergunning ver kregen van de gemeente. Wel wordt het een editie die iets anders verloopt dan de voor gaande jaren. De organisa tie heeft een aantal maatre gelen moeten nemen om het Timmerdorp zo veilig mogelijk te laten verlopen voor de kinde ren en de leiding. Net als voorgaande jaren is het wenselijk dat de kinderen hun tic ket al een paar dagen voor aanvang van het Timmerdoip omruilen voor een polsbandje. Ook is het mogelijk om tijdens deze dagen en tijden de veilige zooltjes te kopen. Deze zool tjes kosten 8,50 (graag gepast of bij voorkeur met pin betalen). Het omruilen vindt plaats bij de slee- heuvel op de volgende dagen en tijden: Wij verzoeken u om uw kind zoveel moge lijk zelfstandig naar het terrein te laten komen. En niet geheel onbelangrijk: bij klach ten blijft uw kind thuis, want het Er is dit jaar op donderdagmiddag wel een vrijmarkt voor de kinderen die op het Timmerdorpterrein aan wezig zijn, maar niet voor bezoekers van buitenaf. Verder is de ‘fik met brandweerspelletjes’ op vrijdag avond afgelast. Al het hout wordt op vrijdagmiddag afgevoerd van het terrein. Za. 14 augustus: 12.00 uur en 14.00 - Zo. 15 augustus: 14.00 - 16.00 uur. Ma. 16 augustus: 14.00 -16.00 uur. De organisatie van Timmerdorp hoopt er een prachtige Timmerdorpweek van te maken! Foto: Archief Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 6