Collecte HandicapNL met Vrienden van De Vijfhoek! De Witte Kerk open op woensdagen NOC 6 WEkEN TOT... Zwemclub De Spetters bestaat 50 jaar, plus 1 kooF LOkAAL WIN Heiloo 5 kijk ook op www.uitkijkpost.nl Lotte geniet na van bijzondere dag Komt u gerust eens langs voor advies... <!>VOS MAKELAARS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN JAARGANG 87 NUMMER 35 'W/f ■Mpl! i M Lees verder op pagina 3 advertenties Foto: Archief Uitkijkpost Voor het meest actuele nieuws HEILOO - Ieder jaar organiseert HandicapNL een jaarlijkse deur- aan-deurcollecte. Dit jaar vindt deze plaats in Heiloo van 27 september tot 2 oktober. Voor de collecte wordt samengewerkt met de Stichting Vrienden van De Vijfhoek. ten Bruggencate, burgemeester van Heiloo. Het tweede exemplaar was voor Jan Oostindie, bedrijfsleider van Het Baafje. ties, actie-reactiespellen, Sherborne (ondersteunend bewegen), compu teren en koken. Wilt u meer weten of ook een bijdrage leveren? Mail dan naar info@vriendenvandevijfhoek.nl HEILOO - In de zomermaanden is de Witte Kerk op de woensdag altijd open. Er worden markt- concerten georganiseerd, er zijn kaarten, kaarsen en boeken te koop en je kunt informatie over de geschiedenis en de kerk krij gen van de vaste vrijwilligers. Omdat wij vinden dat deze prach tige kerk, midden in het dorp en de gemeenschap, vaker open zou moe ten zijn voor publiek, gaan we van start met een permanente openstel ling op woensdag (voorlopig van september t/m december 2021). De kerkdeuren staan op de woensda gen tussen 11.00 - 16.00 uur open voor iedereen. Je kunt er ‘s ochtends naar bin nen voor een kopje koffie of thee, een gesprekje en spelletje of juist voor de rust en er kan natuurlijk een kaarsje opgestoken worden. Ook kunnen er wensen genoteerd worden voor de invulling van deze woensdagen. In de loop van dit najaar worden er ’s middags diverse activiteiten aangeboden. Een klein schalig filmprogramma, een korte lezing, een vrolijk toneelstukje, een discussiethema, een klein con cert of iets anders. Kortom: voor elk wat wils en gericht op de doel stellingen van de Witte Kerk om er voor iedereen te zijn maar zich ook sterk te maken voor verbinding en bezinning. Vermeldt u dan wel ‘mailing lijst’. Maar ook zullen wij regelma tig de activiteiten aanbieden via Uitkijkpost. Wij hopen u ook vanaf september weer in de kerk te ontmoeten, want de Witte Kerk is er voor iedereen! 072 5331895 www.vosmakelaardij.nl Vorig jaar op 3 juli bestonden De Spetters, zoals ze zichzelf vol trots noemen, een halve eeuw. Dit jubi leum vieren was door alle beperkin gen rondom corona onmogelijk, net als dit jaar. Om leden en oud-leden toch te betrekken bij dit vijftigjarige bestaan, hebben een drietal vrijwil ligers maandenlang hard gewerkt aan een mooi naslagwerk. Een dik jubileumboek vol foto’s, artikelen, anekdotes en wedstrijduitslagen. Afgelopen zaterdag 28 augustus reikte de voorzitter van Zwemclub De Spetters, Marjet van der Zon, het eerste exemplaar van het jubi leumboek uit aan mevrouw Mascha twee overdekte zwembaden in één gemeente te duur vond, konden we in De Beeck in Bergen terecht. Dat zwembad brandde helaas op vrij dag de dertiende oktober 2017 vol ledig af, waardoor we nu al jaren zwemmen in de Hoornse Vaart in Alkmaar. Vanaf die tijd viel de ver eniging beetje bij beetje uit elkaar omdat we met maar twee banen op de maandagavond niet veel eigen activiteiten konden organiseren”, aldus Marjet. “We kijken nu uit naar de heropening van zwembad De Beeck volgend jaar, al blijven we hopen op een eigen overdekt zwem bad in Heiloo. Net als nu brengen we ook dan de jeugd van het ophaal- punt Apotheek Boots in Heiloo naar het nieuwe De Beeck. Dat geeft ouders een veilig gevoel. Die service willen we al onze leden maar in het bijzonder onze jonge leden zeker blijven geven.” Wilt u op de hoogte blijven van deze en andere activiteiten, schrijf u dan in voor de mailinglijst van de Witte Kerk. Dat kan via reserveren@wittekerk-heiloo.nl dagcentrum voor kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking uit de hele regio Alkmaar. Bij De Vijfhoek is een kind met een handicap in de eerste plaats een kind. Een kind met mogelijkheden en beperkingen. De ontwikkeling van de kinderen staat altijd cen traal. Naast fysiotherapie, logope die, muziektherapie en ergotherapie worden er activiteiten en spellen georganiseerd die het kind stimule ren. Zoals gym, muziek, zwemmen, snoezelen, masseren, knutselen, wandelen, training lichaamsfunc- Roerige tijden “Onze zwemclub heeft prachtige en roerige tijden gekend, er zijn veel vriendschappen voor het leven ont staan. Momenteel is het ook een las tige tijd in het bestaan van de club. Met maar vijftig leden doen we er alles aan om onze leden te behou den en nieuwe leden te werven zodat de club het hoofd boven water kan houden.” Aan het woord is Marjet: “Onze eerste leden konden in de zomers van de jaren zeventig zwemmen in Het Baafje, een over dekt zwembad was er toen niet in Heiloo. We hebben jarenlang in de winters gebruik kunnen maken van zwembad De Watertoren. Elke maandag reed een Bakbus vol kin deren naar Egmond aan Zee. Toen De Watertoren de deuren moest sluiten omdat de gemeente Bergen o Of ^4. ontvangen? bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) Van de opbrengst komt de helft ten goede aan hulpmidde len en ondersteuning van ODC De Vijfhoek. De andere 50% zal besteed worden aan projecten van HandicapNL. De Vijfhoek is een 1 SEPTEMBER 2021 HEILOO - Op 3 juli 1970 werd ‘Zwem- en Waterpoloclub Heiloo” opgericht; in hetzelf de jaar opende zwembad Het Baafje de deuren. Een jaarabon nement voor de zwemclub kost te toen 24 gulden voor jongeren tot 16 jaar en 30 tot 42 gulden voor werkende leden. Staand v.l.n.r.: Jan Oostindie, Astrid van Westerop, burgemeester Mascha ten Bruggencate, Marjet van der Zon, Hildegard Boender, Annelies Mossel (secretaris). Voor: Esli van Westerop (l) en (r) Monique de Graaff (bestuurslid zwemzaken). Aangeleverde foto De Witte Kerk is er voor iedereen. Foto: Arend Voet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 1