Open Monumentendagen 11 en 12 september Monumentenweekend Monumentale buitenhuizen Open Monumentendagen op Landgoed Willibrordus h Gratis Monumentengids is hele jaar bruikbaar 13 WORM Met Historische Vereniging en Boduhenna Ml Nü E.’ UITKIJKPOST 8 SEPTEMBER 2021 HEILOO - Gelukkig kunnen dit jaar de Open Monumentendagen doorgaan: op zaterdag 11 en zondag 12 september openen verschillende monumenten hun deuren voor bezoekers. Iedere bezoeker ontvangt dit jaar een bijzonder cadeautje: de nieuwe Monumentengids. HEILOO - In het weekend van 11 en 12 september vinden de Open Monumentendagen plaats. Ook op Landgoed Willibrordus bent u tijdens deze dagen van harte welkom! Helden van de Toverlantaarn In de Verhalenkamer, beide dagen tussen 12.30 en 16.30 uur, is er een Meer informatie Het volledige programma voor de Open Monumentendag staat op een losse kaart die in de monumenten gids is bijgesloten. De kaart is samen met de Monumentengids deze week af te halen op het gemeentehuis, in de bibliotheek en bij de deelnemers van het Museumkwartier (Landgoed Willibrordus). Op 11 en 12 september zijn de kaart en de Monumentengids ook af te halen bij de deelnemende monumenten. U kunt ook www. openmonumentendag.nl raadplegen voor meer informatie. Archeologisch museum Baduhenna Beide dagen tussen 12.00 en 17.00 uur is hier de nieuwe expositie TOO jaar archeologie in Heiloo’ te bezichtigen. Keuken met Karakter. Zonnig terras en prachtige fruittuin. Bijzondere expositie van Margriet de Vries, Kees Jansen en Frans Klous in de Trog. Zaterdag open van 12.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.30 tot 17.00 uur. In het Archeologisch Museum Baduhenna laten de mooie vitrines bijzondere schatten zien. Schatten die bij archeologische opgravingen tevoorschijn zijn gekomen op plaat sen waar ooit bijvoorbeeld Huize Vrieswijk, het Huis ter Coulster, boerderij de Hofstee, Egelenburg hebben gestaan. U krijgt zo een indruk van het serviesgoed en het glaswerk dat men gebruikte maar ook van het voedsel dat men at. De unieke tegelcollectie die in het museum een vaste plaats heeft, laat zien hoe rijkversierd de huizen werk dat men gebruikte, maar ook het voedsel dat men at. De unieke tegelcollectie die in het museum een vaste plaats heeft laat zien hoe rijk versierd de huizen waren. De toegang tot de musea is gra tis. Locatie: Landgoed Willibrordus, Kennemerstraatweg 464. www.baduhenna.nl Op zaterdagochtend organiseert de Historische Vereniging een wan deling langs monumentale panden en kenmerkende locaties in Heiloo. Tijdens de wandeling vertelt de gids boeiend over dit culturele erfgoed. Zeker weten dat u voortaan met andere ogen naar uw dorp kijkt! De wandeling is gratis en start om 10.30 uur voor Theater de Beun. Opgave vooraf is noodzakelijk via 06 - 51718363. betrekken bij ons erfgoed en dat kan op plekken zoals het Toverlantaarn Museum Heiloo fantastisch.” Het Toverlantaarn Museum ver zorgt op 11 en 12 september vanaf 12.30 uur doorlopend voorstel lingen met de toverlantaarn in de Verhalenkamer. Daarnaast openen diverse monumenten in Heiloo en de regio him deuren. Theeschenkerij - Galerie de Trog Beide dagen geopend. Fair trade koffie en thee en meer lekkers gemaakt door medewerkers van Links: de mooie binnentuin van het huidige Willibrordus Business Center. Rechts: Verhalenkamer Willibrordus. Aangeleverde foto’s Tijdens de Open Monumen tendagen zijn deze schatten te bewonderen in Archeologisch museum Baduhenna. In de speciale vitrines ziet u de prachtige vondsten uit de beerputten, gebruiksvoorwer pen, het serviesgoed en het glas- HEILOO - Huize Vrieswijk, het Huis ter Coulster, boerderij de Hofstee, Egelenburg: zomaar wat namen van monumentale buitenhuizen en historische boerderijen die inmiddels ver dwenen zijn. Bij archeologische opgravingen zijn op deze loca ties bijzondere schatten tevoor schijn gekomen. Historische Vereniging Heiloo In het Historisch Museum Heiloo bent u beide dagen tussen 12.00 en 17.00 uur van harte welkom om de expositie ‘Het Maalwater en het Baafjespolderdijkje’ te bezoeken. Voor meer informa tie over de openstelling zie www. museumkwartierheiloo.nl Ten slotte: Bij Baduhenna vindt u schatten van onder de grond, bij him buren, het Historisch Museum, vindt u die van boven de grond. U ziet daar onder andere de tijdlijn van Heiloo, de prachtige foto’s in Heiloo-West gemaakt door leden van de HAF, en de bescheiden tentoonstelling Heiloo-Indië en Indonesië -Heiloo. Hoe fijn is het goede buren te hebben en hoe mooi is het om samen zo compleet te zijn. Wij kijken uit naar uw komst. Verhalenkamer Beide dagen open van 11.00 uur tot 17.00 uur, historie Landgoed en congregatie. ‘Ommetje’, beide dagen 11.00 uur en 14.00 uur. Een omme tje over het Landgoed duurt een uur. De rondleiders vertellen over het Landgoed en de aanwezige natuur. Een golfkar is aanwezig voor min- dervaliden. Start: Verhalenkamer Willibrordus/VW informatiepunt, Prijs 5 p.p. Opgeven via info@ verhalenkamerwillibrordus.nl doorlopende lantaarnvoorstelling door Gwen Sebus en Michel van de Leur. De voorstelling duurt 15 minuten. Max. 15 personen per voorstelling. Geen entree, vrijwillige bijdrage. Programma De Open Monumentendag in Heiloo heeft een rijk programma. Natuurlijk is het Museumkwartier te bezoeken, maar er is ook een orgelfietsroute die langs vier orgels in Heiloo gaat. Bij de Witte Kerk is een rondleiding over de begraafplaats en in de kerktoren HEILOO - Tijdens het Monu mentenweekend, op zaterdag 11 en zondag 12 september, organi seren de Historische Vereniging Heiloo en het Archeologisch Museum Baduhenna speciale activiteiten en zijn er ruimere openingstij den. mogelijk. Reserveren hiervoor is nodig en kan via: reserveren® wittekerk-heiloo.nl Het Archeologisch Museum Baduhenna is extra geopend op zaterdag 11 september en zondag 12 september van 12.00 - 17.00 uur. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten zoals een puzzeltocht door het museum. Cultuurkoepel De Stichting Vrienden Cultuur koepel is beide dagen tus sen 12.00 en 17.00 uur aanwe zig in de Cultuurkoepel. Nel Coolegem is daar om te vertel len over de gebrandschilderde ramen van de koepel. Zaterdag 13.00 speelt het Heilooër Kamerorkest een half uur een gevarieerd programma. Gratis Monumentengids (2021- 2023) De wethouder overhandigde een exemplaar van de nieuwe Monumentengids aan Martin Vliegenthart, de eigenaar van de toverlantaamcollectie. De nieu we Monmnentengids is uitgege ven door het Regionaal Comité Kennemerland, met ondersteuning van de gemeente Heiloo. In deze gids staan diverse monumenten uit de regio beschreven. De gids is het hele jaar bruikbaar en deze week gratis af te halen. waren. Bewonder en verwonder u! Tijdens het Open Monu mentenweekend zijn het Historisch Museum Heiloo en het Archeologisch Museum Baduhenna extra geopend op zaterdag 11 sep tember en zondag 12 september van 13.00 - 17.00 uur. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. Toverlantaarn Museum een bij zonder monument Donderdag 2 september bezocht wethouder Rob Opdam het Toverlantaarn Museum Heiloo in aanloop naai’ de Open Monumentendag. Hier werd hij wel kom geheten door vertegenwoor digers van het Museumkwartier in Heiloo. Het Museumkwartier op Landgoed Willibrordus bestaat uit: het archeologisch museum Baduhenna, het Historisch Museum Heiloo, het Toverlantaarn Museum Heiloo en de Verhalenkamer Willibrordus. Tijdens zijn bezoek onderstreepte de wethouder het belang van erfgoed voor de toe komst: “We moeten ook kinderen Wethouder Rob Opdam op bezoek bij het Toverlantaarn Museum Heiloo. Aangeleverde foto „fc'l 1 VtR.fl HLENKfl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13