I 6 TREFPUNT HEILOO WELZIJN DICHTBIJ Nieuwe activiteiten voor jong en oud Doet u ook mee? Buiten bewegen Repair Café Engels Muzikale verrassingen Rouw bij partnerverlies Boekenmarkt Let's Twist Again Gezocht Duofiets Dikke Dames schilderen Bezinnend schrijven Administratief inloop Studiekring Discodansen Workshop familieopstellingen Week tegen de een zaamheid - Eet je mee? TREFPUNT HEILOO WELZIJN DICHTBIJ UITKIJKPOST 8 SEPTEMBER 2021 r Leer hier je "John Travolta" moves! Een superleuke workshop waarin je 10 lessen een videoclip in discostijl gaat nadansen. Je hebt geen danservaring nodig en je bent ook niet afhankelijk van een danspartner. Doe mee met deze super leuke workshop en leer een videoclip in discostijl na te dansen. We starten in oktober op vrijdagavond bij Dorssport.s Herinnert u zich die fijne danstijd nog? Op welke dansschool zat u? Of danste u in de huiskamer met het gezin? De tafel ging aan de kant en de platenspeler werd aangezet. Iedereen heeft zijn eigen verhaal met vaak een mooie fijne herin nering hieraan. Op de feesten van Let's Twist Again laten we deze herinneringen herleven. Ook geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Zondag 19 september van 14.30 tot 16.30 uur in de Buk Buk. Entree is gratis, i.v.m. de beschikbaarheid is aanmelden vantevoren noodzakelijk. In het Trefpunt kunt u op maandagavond en dinsdag- woensdag- of donderdag ochtend op een praktische en leuke manier Engels leren. U krijgt les in kleine groepjes. Maak van 'Wereld Alzheimer Dag' een onvergetelijke dag! Gezellig met een groepje buiten bewe gen? Dat kan nu op de maandag- of dinsdagochtend. De gevarieerde trainingen zijn voor elk niveau. De kosten bedragen 3,50 per keer. We zijn allemaal onderdeel van een familie en binnen de familie hebben we geleerd hoe we op eigen benen kunnen staan. In een familieopstelling gaan we op zoek naar de verborgen waarheden achter patronen. Iedere avond behan delen we een stukje achtergrondtheorie waarna we een aantal oefeningen doen om te ervaren hoe onbewust patronen doorwerken in het hier en nu. Start dinsdagavond 21 september in het Trefpunt. De workshop bestaat uit 3 bijeenkomsten en kost 67,50 incl. 2 kopjes koffie of thee. Deze gespreksgroep is er voor iedereen die een partner verloren heeft. Tijdens elke bijeenkomst wordt een thema besproken dat betrekking heeft op aspecten van het rouwproces. Deelne mers kunnen zelf ook thema's inbrengen. Het advies is om niet eerder dan minimaal zes maanden na het overlijden van de partner aan de groep deel te gaan nemen. Uiteraard mag het ook langere tijd na het overlijden van de partner zijn. Start vrijdagochtend 8 oktober. Er zijn 8 bijeenkomsten, een keer in de veertien dagen, de kosten bedragen 100,00. U kent ze wel, de vrolijke dikke dames genietend van een taartje, hapje of met een drankje in hun hand. Tijdens deze workshop leert u uw eigen vrolijke "Dikke Dames" schilderij te maken. Op vrijdagavond in het Trefpunt, start 1 oktober. Kosten 50,50 incl. materiaalkosten voor 3 lessen. Studiekring Heiloo is een groep 50-plus- sers die eens per 14 dagen bij elkaar komen. Laat u overigens niet afschrikken door het woord 'studie'.ln de praktijk gaat het om het met elkaar bespreken van zelfgekozen onderwerpen, van eigen ervaringen en eigen inzichten. Er wordt gestart met een rondje actualiteiten en hierna wordt door een deelnemer een presentatie gegeven over een zelfgekozen thema. Studiekring is kennis verrijkend en houdt de geest actief en vergroot uw sociale netwerk. U bent welkom op de woensdag- of donderdagmiddag. Kosten voor 9 bijeenkomsten bedragen 40,00 incl. koffie/thee. stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Tijdens deze cursus (Met je pen op reis) leer je uiteenlopende schrijftechnieken die je na afloop zelfstandig kunt inzetten als je behoefte hebt aan ruimte voor jezelf, reflectie op wat zich in jouzelf en in je leven voordoet of wanneer je keuzes moet maken. Stel je eens voor dat je daar alleen papier, een beetje tijd en natuurlijk je pen voor nodig hebt! Voorafgaand aan de cursus is er op dinsdagmiddag 12 oktober een workshop waarbij je een aantal korte creatieve schrijfoefeningen krijgt om deze methode aan den lijve te ervaren. Wilt u samen met een fietsmaatje een rondje om? Dat kan nu met onze duofiets. U wordt dan thuis opgehaald en u bepaalt samen waar u naar toe zult fietsen. Kosten bedragen 5,00 per twee uur. Wij zijn op zoek naar vrijwilligers die van aanpakken weten, 's Ochtends, tussen de middag en/of aan het eind van de middag en soms in het weekend, zoeken wij mensen die het Trefpunt willen helpen voorbereiden op de ontvansgt van de bezoekers. Het gaat dan om zalen schoonhouden, zalen klaarzetten en soms onderhoudswerkzaamheden. Je werkt volgens een rooster, dagen en tijden zijn in onderling overleg. Vanaf september zal een vrijwilliger van het Trefpunt wekelijks op woensdag tussen 15.00 en 16.00 uur aanwezig zijn in bibliotheek Heiloo voor een gratis inloopspreekuur. Als u moeite heeft om formulieren in te vullen, vragen heeft over belastingzaken etc. dan kunt u vrijblijvend langskomen. Voor vragen kunt u contact met ons opnemen. Zaterdag 25 september is er na maanden weer een Repair Café. U bent tussen 10.00 en 12.30 uur van harte welkom in het Trefpunt met uw klusje. Houdt social media of onze nieuwsbrief in de gaten i.v.m. eventuele richtlijnen van het RIVM i.v.m. corona. Na maanden afwezigheid is er ook weer een boekenmarkt in het Trefpunt op zaterdag 25 september tussen 10.00 en 13.00 uur. Wij verzoeken u vriendelijk om de boeken contant te betalen. 4 ABRAHAM DU BOIS-HOF 2 HEILOO, 072-5331297 www.trefpuntheiloo.nl INFO@TREFPUNTHEILOO.NL Ook komend seizoen organiseert het Trefpunt in Heiloo weer een uitgebreid pakket cursussen en activiteiten op het gebied van beweging, creativiteit, educatie en ontmoeting. Een klein voorproefje van nieuwe activiteiten ziet u op deze pagina. Indien u nog geen programmagids heeft, kunt u deze gratis bij het Trefpunt afhalen aan de receptie. De gids kunt u ook inkijken via onze website www.trefpuntheiloo.nlVoor meer informatie, onze uitgebreide programma gids, of om u in te laten schrijven kunt u contact met ons opnemen via (072) 533 12 97 of stuur een mailtje naar info@trefpuntheiloo.nl. Voor (bijna) alle activiteiten geldt dat opgeven van te voren noodzakelijk is. Laat u muzikaal verrassen op de zondag ochtend. Op zoek naar de 'binnenkant' van bijzondere muziek op CD, heerlijk luisteren en info voor fijnproevers. Van Bach tot de bluesmet nostalgie en een kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. Presentator Erik Nap verrast u een keer in de maand op zondagochtend van 11.00 tot 12.30 uur. De eerste keer is zondag 12 september in het Trefpunt. Entree 5,00 incl. een kopje koffie/thee met wat lekkers. Vrije inloop, u hoeft zich niet vantevoren op te geven. Mr f"--" In de Week tegen Eenzaamheid (30 september t/m 7 oktober) staat ontmoe ting en verbinding centraal. Dit jaar willen de gezamenlijke Steunpunten Eenzaam heid met het thema 'Eet je mee' het onderwerp onder de aandacht brengen. Iedereen kan deelnemen aan de verschil lende activiteiten door het bezoeken van een eet-activiteit bijvoorbeeld: Donderdag 30 september lunch praatgroep AnderSZien. Deze lunch in het Trefpunt is voor mensen met een visuele beperking. Kosten 7,50. Vrijdag 1 oktober Ouderendagdiner. Restaurant Wildschut zal in het Trefpunt een 3-gangendiner verzorgen. De kosten bedragen 10,00 per persoon. Dit diner wordt mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo. Dinsdag 5 oktober ontbijt bij de Hema. Begin de dag gezellig met een ontbijtje en stel deze zelf samen met lekkere producten van 0,50. Na afloop krijgt u een leuke attentie van de HEMA. Donderdag 7 oktober Soep Zo. Eigen gemaakte soep met lekkere broodjes van Dima in het Trefpunt. Kosten 7,50. *Houdt u voor meer activiteiten onze agenda in de gaten*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 6