Nieuwe directeur bibliotheek voelt zich al helemaal thuis in Heiloo Oratoriumkoor draait aan Rad van Fortuin Burenlunch Landgoed Willibrordus Een bomvol, prachtig klassiek weekend in de Cultuurkoepel “•«rjüd our miu jlki r i ~if' 7 Grotelett WUlibrordus Draait Door 'UTl B. I; M t Fa UITKIJKPOST 8 SEPTEMBER 2021 Dilly van Empel heeft er zin in! Foto: Sanne Kaandorp-Klaver Na een kopje koffie met koek in Theeschenkerij De Trog gaan we in de fruittuin samen met de deel nemers groente en fruit oogsten. Daarmee maken we een heerlijke (vegetarische) lunch. Met onder andere een frisse kruidenboter en een salade. We persen ons eigen appelsap en vrijwilligers hebben al een lekkere groentesoep gemaakt en taart gebakken met de appels en peren uit de fruittuin. De tuin heeft ook verschillende kruiden waarvan we thee kunnen zetten. De tafels versieren we met boeketjes bloemen die we gaan maken onder begeleiding van Vereniging Groei en Bloei. Rond 12.00 gaan we met elkaar' lunchen en rond 13.30 sluiten we af. Als het mooi weer is, kun nen we lunchen aan tafels tussen de appelbomen en onder de met drui ven begroeide pergola. Is het weer wat minder, dan lunchen we in de sfeervolle theeschenkerij en Galerie De Trog. Tijdens de voorafgaande repeti ties was al duidelijk geworden dat de samenzang een uitdaging vorm de. De eigen partij zingen zonder direct contact met de andere stem soorten vereist veel zelfvertrouwen en een grondige kennis van de eigen partituur.Maar het werden twee fan tastische uitvoeringen onder leiding van dirigent Paul Waerts in de zeer sfeervolle Koepelzaal. Het was dui delijk zichtbaar' dat zowel het koor, de solisten en de geweldige musici er veel plezier aan beleefden. Het gebruik van lichteffecten zorgde voor een hartverwarmende relatie met de inhoud van de muziek. Het rad is gemaakt door leden van Het Koggekoor, een zangver eniging die enkele jaren geleden de Carmina Burana uitvoerde. Toen Siem de Jong via Facebook vernam dat het Oratoriumkoor de Carmina Burana ook ging uitvoeren werd spontaan aangeboden om het rad beschikbaar te stellen. Het is een prachtig decorstuk en het werkte fantastisch. Een prachtig gebaar van zangvereniging Het Koggekoor uit Berkhout! Heel erg leuk was de bijdrage van Falkland Toneel. Als monniken ver kleed vermaakten zij het publiek bij binnenkomst en maakten ze duide lijk waar men die avond bij betrok ken zou zijn. Het Rad van Fortuin werd telkens gedraaid in de volg orde van de muziek, wat met een angstaanjagend gekraak gepaard ging. Het paste wondeiwel bij de sfeer van de Carmina Burana waar in duistere krachten de inhoud van de muziek mede bepalen. Onder het genot van een drankje, aangeboden door de winkeliersver eniging ’t Loo, startte het weekend op vrijdagavond met de indrukwek kende Carmina Burana uitgevoerd door het Oratoriumkoor Heiloo en het Promenade Orkest o.l.v. Paul Waerts. Het enthousiaste publiek kon genieten van de prachtige uit voering en de geweldige entourage. HEILOO - Sinds 1 juli heeft Bibliotheek Heiloo een nieuwe directeur, Dilly van Empel. Hoe bevalt haar nieuwe werkplek en wat zijn haar plannen? Digitale vaardigheden Uiteindelijk hebben al die stap stenen geleid tot deze prachtige functie: directeur van de biblio theek in Heiloo. “Als manager van de bibliotheken in zuidwest-Fries- land hield ik me vooral bezig met beleidsplannen. Ik vind het fijn dat Bibliotheek Heiloo een kleine organisatie is, omdat ik nu met alle facetten te maken heb. Zo ben ik met de Het Aristos Quartet bracht zon dagmiddag de meest intieme en intense vorm van muziek met een Kortom, het was een muzikaal en kleurrijk weekend! HEILOO - Op zaterdag 25 sep tember organiseren wij tijdens Burendag een burenlunch in de Tuinen van Willibrordus (GGZ NHN). met Klik Tik een oefenprogram ma dat stap voor stap uitlegt hoe de computer en internet werken. Verder willen we het Informatiepunt Digitale Overheid (IDO) verder gaan vormgeven.” Verhuizingen In haar vorige functie was Van Empel manager van de bibliotheken in Südwest-Fryslan. Haar ‘roots’ lig gen echter in deze regio. Ze is gebo ren in Beverwijk en bracht haar jonge jaren door in Heemskerk. Haar vader had een baan waardoor het gezin regelmatig moest verhui zen; zo heeft ze ook in Arnhem en Hengelo gewoond. Nu woont ze in een klein dorpje in Friesland. “Op termijn wil ik best naar Heiloo ver huizen, maar daar wil ik rustig de tijd voor nemen.” nu samen met het team bezig om al onze activiteiten weer op te starten, zoals lezingen, workshops en het ondersteunen van mensen in het Taalhuis.” De bibliotheek is daar naast bezig met een aantal grote projecten. Nieuw is ‘Maakplaats’, waar gewerkt wordt aan 21ste- eeuwse vaardigheden zoals pro grammeren, robotica en werken met een 3D-printer of vinylsnijder. Tijdens de Kinderboekenweek in oktober zal de Maakplaats feeste lijk worden geopend. In het najaar wordt ook gestart met de workshop ‘Werken met de digitale overheid’. Een DigiD moet bijvoorbeeld online worden aangevraagd. Van Empel: “Hier zet de bibliotheek sterk op in. Digitale vaardigheden zijn heel belangrijk in deze tijd, je ontkomt er simpelweg niet meer aan. Zo is er een Digitaal Inloopspreekuur waar iedereen terechtkan met wat voor vraag over internet, je smartphone of laptop dan ook, en hebben we Onderwijs En daar blijft het niet bij. Ook de VoorleesExpress en het onderwijs zijn speerpunten voor de biblio theek. “Voorlezen is belangrijk, niet alleen voor kinderen. We mer ken dat dat niet voor alle ouders even makkelijk en vanzelfsprekend is. Daar hebben we een speciale gezinsaanpak voor ontwikkeld.” speciaal voor Willibrordus Draait Door samengesteld programma. Het weekend werd afgesloten met de jonge, energieke sopraan Céline Janssen. Met de theatervoorstel ling Opera voor Dummies liet ze op een leuke, luchtige manier zien hoe eigentijds opera eigenlijk is. Argentijnse tangosalon. De hilari sche voorstelling Le Nozze di Figar o met o.a. Johannette Zomer zorgde voor meerdere lachsalvo’s bij het publiek. Lavinia Meijer wist met haai' betoverende harpspel de har ten van velen te stelen. HEILOO - Afgelopen weekend vond Willibrordus Draait Door weer plaats. De twee voorstel lingen van de ‘Carmina Burana’ door het Oratoriumkoor Heiloo waren uitverkocht. Uiteraard stonden ook de leden van het koor op 1,5 meter afstand van elkaar. Dilly van Empel heeft er zin in. “De bibliotheek is allang niet meer een plek waar je alleen boeken kunt lenen. Op heel veel belangrijke pun ten vervult de bibliotheek een spil functie in de samenleving. De biblio theek was en is niet weg te denken uit de maatschappij.” Van Empel heeft Nederlands gestudeerd in Groningen, en deed daarnaast de bibliotheekopleiding. “Dat was een parttime opleiding, ik werkte daarnaast 20 uur in de bibli otheek. Uiteindelijk was het niet meer te combineren met mijn studie Nederlands.” Ze heeft ook korte tijd een zijstapje naar het hbo gemaakt, waar ze werkte in de mediatheek. er een gereduceerd tarief van 2. U kunt zich aanmelden via dorien@debuiten-kans.org. Graag bij uw aanmelding vermelden met hoeveel volwassenen en/of kinde ren u wilt komen Startlocatie: Theeschenkerij De Trog, Bullaan 4 Heiloo (ingang achterzijde terrein GGZ-NHN, tegenover de brandweer). De bezoekers werden zaterdag betoverd door het Noordhollands Jeugdorkest met de suite Sheherazade, de ouverture Die Hebriden en Huvamenta. De uit voering van Mozart’s Gran Partita door het Orkest van de Achttiende Eeuw was heerlijk, schitterend en betoverend. Het Astori Ensemble slaagde erin om muziek dichter bij de bezoekers te brengen door verhalen van dichters te verta len naar het Nederlands. Dicht bij huis waande men zich even in een “Mijn voorgangster Jeanette Braam heeft een bibliotheek ach tergelaten waar ze trots op mag zijn”, aldus Van Empel. “We vervul len een centrale rol in Heiloo en, zeker niet onbelangrijk: het team is fantastisch.” Het dorp heeft haar aangenaam verrast. “Iedereen is vriendelijk en belangstellend, en ze zijn open en toegankelijk. Daar hou ik van.” HEILOO - Buiten scheen dit weekend de zon, maar in de Cultuurkoepel schitterden de artiesten tijdens Willibrordus Draait Door. Wilt u meedoen? We vragen een kleine vergoeding voor deel name van 5. Voor kinderen is De beide voorstellingen van het Oratoriumkoor tijdens Willibrordus Draait Door waren uitverkocht. Aangeleverde foto O 3 3 Het Orkest van de Achttiende Eeuw. Aangeleverde foto Bij goed weer wordt de burenlunch geoogst, bereid en genuttigd in de fruittuin. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7