Coronatijd zwaar voor nabestaanden Nieuw bij Muziek- en Dansschool Heiloo Muzikale vertelling: In de schaduw van het Achterhuis Speciaal graszaad op land van Wilco Brouwer de Koning a Heilooërs fietsen naar top van de Stelvio 13 Steunpunt Verlies en Rouw heropent UITKIJKPOST 1 5 SEPTEMBER 2 0 2 1 zijn >Sr Een prachtige voorstelling voor “We zijn op een nieuw adres gevestigd: Luttik Oudorp 93 in het centrum van Alkmaar. Daar is vol doende ruimte om de gasten te ontvangen en 1,5 meter afstand te houden”, aldus de twee rouwthera- peuten die het Steunpunt begelei den, Marja Ligterink en Eva Snieder. Door de toenemende vraag was het mogelijk een speciale basdo cent aan te trekken. Jeroen Lely stu deerde in 1995 af aan het conserva torium Alkmaar bij Wim Dijkgraaf. Daarna speelde hij in diverse com merciële bands en heeft hij als docent ook zijn sporen verdiend. Wil je op les bij Jeroen of Simon? Vraag dan een vrijblijvende proefles aan. Kijk voor meer infomatie op www.muziekendansschoolheiloo.nl nemen in deze periode is moeilijk geweest door de beperkingen. Ook bij de uitvaart mochten veel minder mensen aanwezig zijn. In de periode na de uitvaart kon het erg stil zijn omdat bezoek niet altijd mogelijk was. Op 21 september zullen we ingaan op wat dit voor gevolgen heeft voor het rouwproces, in de lezing ‘Herstel na Verlies’, die start om 14.30 uur. Vanaf 14.00 uur staan de deuren open voor de belangstel lenden die een dierbare verloren hebben. Vanwege de coronamaatre- gelen kunnen we maximaal 10 deel nemers ontvangen. Daarom is van tevoren reserveren verplicht.” Na een lange autorit kwamen Menno, Ron en Frans woensdag 1 september aan in Bormio, Italië. Donderdag reden de mannen een proefrit om aan de hoogte te wen nen en de benen te testen, maar vrij dag 3 september moest het gebeu ren! Om 9.00 uur ging het drietal samen met een kleine 400 andere fietsers van start en begon aan de 21,5 kilometer lange beklimming van de Passo dello Stelvio. Met de top op een hoogte van 2.757 meter en een gemiddelde stijging van 7,3% (een maximale stijging van 14%) was de beklimming een loodzware maar geslaagde onderneming. Op de top even genieten van het gevoel en het uitzicht en daarna (wat sneller) 21,5 kilometer afdalen naar Bormio, de start- en finishplek. Menno: “Bij de start hadden wij eigenlijk al ons doel bereikt, onge veer 8.000 sponsorgeld voor de Stichting KiKa. De totale opbrengst De grootouders van onze violiste Sandra Kox raken bevriend met de ouders van Anne Frank en Miep en Jan Gies, de helpers van de onder duikers in het Achterhuis. Passages in het dagboek van Anne verha- Broedsucces De in Heiloo wonende gedepu teerde Esther Rommel (Natuur en Landschap): “De kans op broedsuc- ces van weidevogels als de grutto en de tureluur wordt groter wanneer een weiland vol staat met verschil lende soorten kruiden en bloemen. Er komen veel insecten op dit gras af. Meer wormen en meer insecten door de vele kruiden en klavers van ruim 1.1 miljoen is bij elkaar gebracht door ongeveer 380 fietsers met allemaal een eigen verhaal. Wij danken de Uitkijkpost voor de aan dacht die zij aan Giro di KiKa heb ben gegeven, Dorssports en haar len over de geboorte van Sandra’s moeder en over haar opa. Zelfs de hond van de familie komt voor bij. Maar het verhaal gaat vooral over het leven van mensen dat ondanks de verschrikkingen van de oorlog toch gewoon doorging. De muziek en liederen die het ver haal omlijsten zijn licht van toon, soms wrang, dan weer verstild en hoopvol. Melkveehouders die aan de actie ‘1001 hectare kruidenrijk grasland’ (verteller), en Rouwtherapeuten Eva en Marja begeleiden het steunpunt. Aangeleverde foto zorgt voor meer voedsel voor wei devogels. Daarnaast kunnen ze zich beter verschuilen voor natuurlijke vijanden.” instructeurs voor de mogelijkheid om een nachtspinningmarathon te organiseren en iedereen die ons gesponsord en gesteund heeft. Ook namens Stichting KiKa enorm bedankt!” HEILOO - Het Steunpunt Verlies en Rouw geeft iedereen die een dierbare verloren heeft de gelegenheid om lotgenoten te ontmoeten. Het Steunpunt maakt op dinsdag 21 september om 14.00 uur een herstart na een lange periode waarin het gesloten was vanwege de coro- namaatregelen. Gedeputeerde Esther Rommel (1) zaait samen met Provinciale Statenleden Willenden Koning (CDA) en Michel Klein (Christenunie), het eerste graszaad in op het land van agrariër Wilco Brouwer de Koning in Akersloot. Aangeleverde foto Simon Brommer gaat de musi- calafdeling van de Muziek- en HEILOO - Muziek- en Dansschool Heiloo heeft contra bas én elektrische bas als ware aanwinsten in het muziekaan bod. Jeroen Lely is de nieuwe basdocent, geeft op woensdag les en is heel veelzijdig wat betreft muziekstijl. willen meedoen, kunnen zaden bestellen via de bijbehorende websi te www.1001ha.nl Er is keuze uit zes verschillende mengsels met meer kruiden en klavers. Deelnemers krijgen daarnaast uitgebreide gratis begeleiding. HEILOO/BORMIO - Menno Meijer, Ron van Senten en Frans van Senten hebben op vrijdag 3 september tijdens de Giro di KiKa de top van de Stelvio bereikt. “De noodgedwongen isolatie in coronatijd is vaak zwaar geweest voor nabestaanden met een groot verlies”, zegt Eva. “Het afscheid De actie is een initiatief van LTO Nederland, zadenbedrij- ven Barenbrug en Pure Graze en Stichting Urgenda. Noord-Hollandse melkveehouders krijgen 150 kor ting per hectare wanneer zij zaad- mengsels voor kruidenrijk grasland inkopen. Weidevogels hebben veel baat bij dit soort gras. U kunt zich opgeven per e-mail: steunpunt@dezwaan-alkmaar. nl of door te bellen met Marja: 06 - 30088610. Locatie: gebouw De Steiger, Luttik Oudorp 93, Alkmaar, dinsdag 21 september Dansschool Heiloo onder hoede nemen. De musicallessen worden op dinsdag gegeven. Simon Brommer is acteur, voice-over en theatermaker met een uitgespro ken mimiek en persoonlijkheid. Sinds zijn afstuderen aan de Frank Sanders Akademie speelt hij in en regisseert hij musical- en muziek- theaterproducties, en is hij op tele visie te zien in commercials voor diverse grote merken. Daarnaast brengt hij als voice-over voor ver schillende bedrijven e-leamings, tutorials en testimonials tot leven. HEILOO - Bibliotheek Heiloo presenteert een mooie muzikale vertelling: In de Schaduw van het Achterhuis, een muzikale vertelling over een uitzonder lijke vriendschap. r HEILOO - Stichting Urgenda, een actiegroep die Nederland sneller duurzaam wil maken, ontvangt van de provincie Noord-Holland 15.000 subsidie voor hun crowdfundingsactie ‘1001 hectare kruidenrijk gras land’. Het eerste zaad is uitge strooid op het land van Heilooër ondernemer Wilco Brouwer de Koning. jong (vanaf 10 jaar) en oud. Donna Musica: Sandra Kox (viool), Evelien Dubbeldam (cello), Hendrik-Jan Bosma (piano), Elise Keep (zang), Carien van Opstal Marianne van Vliet (teksten regie). Zondag 19 september, 15.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bibliotheekheiloo.nl 19 september, Bibliotheek zijn Het drietal bereikte moe maar voldaan de finish! Aangeleverde foto Simon (1) en Jeroen komen het docententeam van Muziek- en Dansschool Heiloo versterken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13