Aan tafel met... poesiealbums Nieuw seizoen Bridgeclub Egmond Tijdreis in binnentuin van Huys Egmont Aan kwarteeuw De Hertenkamp komt een einde voor Anita en Ronald REGIO HB SW-rMI f *41 1 UITKIJKPOST 1 5 SEPTEMBER 2 0 2 1 De Hertenkamp is een vertrouwde plek voor de vaste gasten en voorbijgangers. Aangeleverde foto door de tijd, om uiteindelijk in het heden te eindigen. Met inachtneming van de pro tocollen van het RIVM, de bridge bond en Dorpshuis Hanswijk kun nen we aan het nieuwe seizoen beginnen. In een grotere zaal en op grotere tafels kunnen we de Ook voor gezinnen met kinde ren is dit een erg leuke bezigheid. Op iedere tegel staat namelijk een QR-code. Als je die met een smart phone scant, hoor je het bijbehoren de verhaal. Dit wordt verteld door Oei, de hofnar uit de kinderboekjes over de avonturen van Tommy en Anouk. Bovendien zit in de tijdlijn een spelelement verwerkt. Het pad is namelijk meteen een groot gan zenbordspel. Wie reist het snelst door de tijd en komt als eerste bij het eindpunt aan? gewenste afstand zoveel mogelijk waarborgen. Voor velen is bridgen op dinsdagavond niet alleen een goede manier om een denksport te bedrijven maar het is ook een soci aal gebeuren. En dat is wat velen de afgelopen maanden hebben gemist. Als u interesse heeft om te komen bridgen bij Bridgeclub Egmond kunt u een mailtje sturen naar corinebridge@quicknet.nl De tuin met het tegelpad is gra tis te bezoeken. Huys Egmont is iedere dag (behalve maandag) geopend van 10.00 tot 16.00 uur en bevindt zich tegenover de funda menten van het Slot op den Hoef, aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef. Van oudsher was De Hertenkamp een café. Anita kocht het in 1997 en verbouwde het tot een veelzijdig bedrijf. Het bedrijf staat in Alkmaar en omgeving bekend om zijn vele feesten. Menigeen is hier geweest op een bruiloft of bedrijfsfeest, maar ook vergaderingen, herden kingen, infoavonden, schoolfees ten en vele andere bijeenkomsten passeerden de revue in de achter liggende decennia. De afgelopen 25 jaar is er veel veranderd, ook in de directe omgeving van het Dinsdag 21 september kunnen er in Dorpshuis de Schulp verhalen en herinneringen worden gedeeld, inclusief een stukje geschiedenis over het poesiealbum. Liesbeth van Bibliotheek Kennemerwaard neemt vier albums mee, van vier generaties binnen haar eigen familie! Een mooi inkijkje hoe het poesiealbum is ver anderd in de loop der tijd. Schuif gezellig aan en neem als het kan een eigen poesiealbum mee. Aan tafel met... Aan tafel met.geeft mensen uit het dorp de gelegenheid om hun verhaal of kennis te delen met ande ren. Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onder werp dat je na aan het hart ligt of iets interessants dat je hebt (mee) gemaakt. De tafel in Dorpshuis de seizoenen zien wisselen, de dieren en bezoekers van De Hout, maar vooral de gasten. Zij zijn dankbaar dat ze hun gasten 25 jaar lang heb ben mogen verzorgen, vele zijn er meerdere malen geweest. Er zijn hele families en gezelschappen die De Hertenkamp als vaste stand plaats zien! EGMOND AAN DEN HOEF - Sinds donderdag 9 september is het mogelijk om in de bin nentuin van Huys Egmont in Egmond aan den Hoef een echte reis door de tijd te maken. Hiervoor is onlangs een pad van bedrukte tegels aangelegd. De tijdreis is niet alleen voor vol wassenen leuk, ook voor kinde ren is het een aanrader: het pad is namelijk tevens een ganzen bordspel. EGMOND AAN DEN HOEF - Op dinsdagavond 7 september is het nieuwe bridgeseizoen bij Bridgeclub Egmond begonnen. EGMOND-BINNEN - Poesie albums! Wie heeft er nog een? Op elke bladzij een versje met daarnaast een plaatje of een tekening. Een boekje vol dier bare herinneringen. Schulp biedt zo een podium voor interessante workshops, verras sende presentaties en boeiende ver halen. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met.wilt verzorgen kun je je aan melden bij de medewerkers van de bibliotheek. Naar een idee van Stichting Historisch Egmond is door de firma De Waard Bestratingen een pad door de tuin van het onlangs geopende Huys Egmont gelegd. In dit pad liggen nu 26 prachtige bedrukte tegels, waarop hoogte en dieptepunten uit de geschiede nis van Egmond en met name het Slotkwartier staan afgebeeld. Door het pad te volgen vanaf het begin, ‘het verleden’, loopt de bezoeker Anita en Ronald bedanken alle bezoekers en gasten van de afge lopen jaren voor het in hen gestel de vertrouwen en hopen ze nog eens te spreken of te ontmoeten. Anita zelf gaat genieten van haar pensioen, een fijne partner, kin deren, kleinkinderen en genoeg hobby’s die niet kunnen niet wach ten! 26 september aanstaande zijn de deuren van De Hertenkamp/ Groene Strand Alkmaar voorlopig voor de laatste keer geopend. Er wordt door de nieuwe eigenaren gewerkt aan een fraai concept, dat op deze mooie plek in het stads groen een aanwinst zal zijn voor Alkmaar. Wanneer Je bent van harte welkom tij dens deze Aan tafel met... van Bibliotheek Kennemerwaard op dinsdag 21 september van 15.00 tot 16.00 uur in Dorpshuis de Schulp, Visweg 45, 1935 EB in Egmond- Binnen. De toegang is gratis. Je kunt je aanmelden via www.bknw.nl/ agenda Schuif aan! De coronapandemie was aan leiding om de afgelopen twee jaar het project Groene Strand Alkmaar te ontwikkelen. Anita’s zoon, ook horecaondernemer (Spotlight Alkmaar) en dochter - werkzaam als conceptvisualisator in haar eigen bedrijf - zijn de bedenkers en aanja gers van dit project. Dit succesvol gebleken initiatief biedt volop kan sen voor de toekomst, ook voor de nieuwe exploitant(en). Terwijl er volop werd gewerkt aan nieuwe plannen (nog onlangs werd de ach- terpui opengebroken als toegang naar het grote terras) diende deze mogelijkheid tot verkoop zich aan en na veel overleg werd besloten de kans aan te grijpen. horeca-etablissement. De verhuizing van AZ, de sloop van voetbalstadion De Hout, de bouw van het Oranjehof en het parkeerbeleid zijn er voorbeelden van. Anita en Ronald zullen de plek gaan missen: in het groen de ALKMAAR - Na ruim veertig jaar te hebben gewerkt in de horeca, waarvan 25 jaar in De Hertenkamp/Groene Strand Alkmaar, gaat weer een bekende Alkmaarse stoppen. Hoekstra Ronald de Groot hebben samen 25 jaar De Hertenkamp geëx ploiteerd. Met ingang van okto ber gaat de zaak over in andere handen. horecaondernemer Ondernemer Anita en locatiemanager r r'-- X Maak een tijdreis door de tuin van Huys Egmont. Aangeleverde foto ï'-’s Poesiealbums! Wie heeft er nog een? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 17