MindsZ Heiloo: niet perfect is ook goed COLUMN 5 Nieuw Nieuw Nieuw Willibrord 2.0 'Laat me met rust.’ Herfstfair Robin Raven -1 Reuzezonnebloem UITKIJKPOST 1 5 SEPTEMBER 2 0 2 1 Dajo Thirij -■ 4 - yj Aangeleverde foto Niet perfect is ook goed Alle producten worden vervaar digd door mensen met een psychia trische achtergrond. “In totaal heb ben wij ongeveer acht medewerkers per dagdeel”, aldus Nanda Drenth, projectleidster bij GGZ NHN die al vanaf het begin betrokken is bij MindsZ. “Plezier in je werk hebben is hier het belangrijkst, niks moet en niksen mag (als je een keer je dag niet hebt). Als een creatie niet perfect is dan is dat niet erg, kleine foutjes maken een product uniek. Dit geldt ook voor ons als mensen en dat maakt ons juist interessant”, zo vertelt Nanda. Ondertussen zijn de medewerkers geconcentreerd aan het werk, de ene maakt een werkelijk prachtig schilderij terwijl de ander bezig is om een vogelhuis je te beschilderen. In 2015 werd MindsZ uit nood geboren door de bezuinigingen van het kabinet. “We moesten bezuini gen op creatief en muziek en om als ‘creatief onderdeel van het activitei tencentrum het hoofd boven water te houden startten we met dit con cept”, zo legt Nanda uit. Het con cept sloeg goed aan bij de doelgroep MindsZ is ontstaan uit een samen werking met Maatwerk Hout. GGZ- cliënten maken hier blankhouten producten en bij MindsZ vindt de afwerking plaats. De producten worden in de werkplaats voorzien van vrolijke schilderingen of er wordt juist een oude look aan gege ven. Ook werkt MindsZ in opdracht van bedrijven en particulieren; heeft u een wens voor een persoonlijke tekst of logo op een product dan kan MindsZ dit voor u realiseren. en al snel breidden de activiteiten zich uit. “Mensen die hier werken hebben in him leven al zoveel pech gehad, verloren hun werk en soms zelfs hun woning en familie, maar beschikken ook over enorm veel talent. Als ze hier iets maken en het wordt verkocht omdat iemand het mooi vindt dan voelen zij zich zo gewaardeerd en dat is goed voor hun zelfvertrouwen. Door op deze manier bezig te zijn werken zij aan hun herstel en ontwikkeling”, aldus Nanda. Vier de geboortedag van MindsZ mee Tijdens de opening op zaterdag 18 september bent u van harte wel kom om een kijkje te komen nemen. Een van de medewerkers, Virfa, exposeert haar prachtige schilde rijen. Je zou haar kunst surrealis tisch kunnen noemen maar Virfa schildert over haar gevoel en haar leven dat niet altijd even makkelijk is geweest. Op deze bijzondere dag, waar Nanda zes jaar naartoe geleefd heeft, heeft MindsZ een hele leuke actie: de eerste persoon die op zaterdag de 18e een geboortekaartje laat zien krijgt een unieke geboorte- plank (een meetlat om in de babyka mer aan de muur te hangen) cadeau in de stijl van het geboortekaartje, mét de naam van de baby erop. Zaterdag 18 september open dag bij Maatwerk van de GGZ bij de kwekerij en het terrein ervoor. U komt toch ook een kijkje nemen op onze gezellige herfst fair, zaterdag 18 september van 10.00 tot 17.00 uur op het terrein voor De Kwekerij. Het belooft een leuke dag te worden met voor ieder wat wils. Verschillende deelnemers vullen een aantal kraampjes met leuke spulletjes. De Trog is deze dag ook geopend voor een hapje en een drankje. Keuken met Karakter is ook van de partij met heerlijke zelfge maakte soep. HEILOO - Nieuw bij Van Os Mode Heiloo: een nieuw door ons ontwikkeld knitwearmerk. Wij gaan dit produceren onder de naam THIRIJ, de achternaam van de eigenaar van Van Os Mode Heiloo. Vrijdag 17 en zaterdag 18 septem ber willen wij er in onze winkel extra aandacht aan besteden. Samen met u willen wij daarop proosten. U bent van harte welkom. De pullovers hebben wij samen met een Italiaanse fabrikant ontworpen en laten breien. Alles is samengesteld uit natuurlijke materialen van een hoogwaardige kwaliteit. Graag tot ziens bij Van Os Mode Heiloo! Frank is zeker geen onopvallende verschijning. Soms kun je hem spotten tijdens een wandelinge tje door de wijk: op klompen, in houthakkersoverhemd, haar in een slangenstaart en vorsende blik. Hij heeft een hekel aan drukte en bij wijze van uitzondering mag ik zijn heilige der heiligen betreden: de zolder, waar al het onderzoek plaatsvindt. Momenteel is hij druk bezig met de afronding van zijn pro motieonderzoek over de bestrijding van blauwalg. U weet wel: die nare schurken die elke zomer de kop opsteken om ons een hoop ellende te bezorgen. Over ronddwalen gesproken: ver reizen hoeft voor Frank niet zo nodig. De aaide is rond en als je gaat lopen, kom je vanzelf weer uit waar je was begonnen. Dus had je net zo goed thuis kunnen blijven. Toen hij thuiskwam werd hij let terlijk verpletterd door de rust en stilte die ons dorp blijkbaar uit straalt. Dat transcendente moment bracht hem spontaan tot tranen. Opmerkelijk. Zo’n ervaring asso cieer ik toch eerder met heilige plaatsen als Jeruzalem, Mekka of Lourdes. De laatste keer dat Heiloo zoiets meemaakte, was toen Willibrord hier neerstreek. En dat hebben we geweten. Frank noemt zijn zolder een ‘happy bubble’, een overzichtelijke plek, waar hij vredig rond kan zwem men, zonder gestoord te worden. Ik snap wat hij bedoelt. Het is een aangenaam rariteitenkabinet met gitaren, beeldjes, gedetailleerde tekeningen, wandkaarten, foto’s en meer. Je geest kan er urenlang ronddwalen. Maar meneer smokkelt ook een beetje met woorden, want hij ver bleef lange tijd in Juiz de Fora in Brazilië. Daar had hij een advise rende rol aan de universiteit inzake ecologische systeemanalyse. Een prachtige ervaring, maai' tegelij kertijd ook beklemmend, van wege de hitte, de overbevolking, het geschreeuw en de toeterende auto’s. Vorige week mocht ik op audiëntie bij Heilooër Frank van Oosterhout, onderzoeker en promovendus aquatische ecologie aan de univer siteit van Wageningen. HEILOO - Op zaterdag 18 sep tember tijdens de herfstfair op landgoed Willibrordus wordt MindsZ geopend. In de tot win kel omgebouwde werkplaats kunt u voortaan unieke handge maakte producten kopen zoals vogelhuisjes, borrelplanken, en tijdens exposities ook schilde rijen. MindsZ is geopend van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrij dag en zaterdag zijn ze voorlo pig nog) gesloten. tl Nanda van MindsZ. Aangeleverde foto HEILOO - Als je op de Kleine Olven komt, kan je er niet omheen. Bij de familie Kavelaars op nummer 13 staat een reusachtige zon nebloem in de tuin. Voorbijgangers kijken vol bewondering naar de grote zonnebloem. Nu de foto in de krant staat kan iedereen meegenieten. Foto: Fam. Kavelaars te

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5