O BLOEMBOLLEN PLANT ZE NU OÖ Zo maak je de tuin klaar voor de winter LU O oc ^OfFEERDf^ DIJKSTRA d WONEN. S Prachtig assortiment t tygfe voorjaarsbloeiendebloembollen!!/ 15.00 voor u klaar! Advies nodig? Wij staan elke zaterdag van 09.00- 15 Voor al uw stoffeerwerk Showroom vol meubel-, gordijn- en tapijtstalen Gespecialiseerd in leer Hoorne 8a 1911 BE Uitgeest Tel. 0251 - 31 72 70 www.stoffeerderij-dijkstra.nl www.nuyenstuinengroenshop.nl Oosterzijweg 6D 1906 AX Limmen www.sierbestratingbestellen.nl info@sierbestratingbestellen.nl Keramische tegels Siertegel beton Gebakken bestrating Muur- Stapelelementen Kantopsluitingen traptreden Kunstgras Buitenverlichting en meer.... UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2021 z Geopend maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur. Donderdagavond op afspraak. Het einde van het jaar komt in zicht en dat houdt in dat het tijd wordt om al vast na te denken over hoe je de tuin volgend jaar wilt hebben. Een mooie tuin ontstaat niet vanzelf en vraagt het hele jaar door om aandacht. Bovendien moet je altijd een aantal maanden vooruit denken, want een bonte bloemen pracht in het voorjaar creëer je eigenlijk al in het najaar. Tuinplanten Tuinartikelen Bloembollen Zaaizaden Meststoffen Werkkleding Tuinberegening Vijverartikelen Gewasbescherming (Weide)afrastering Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 18.00 uur Zaterdag 8.00 - 17.00 uur bladeren massaal op het gazon belanden, vor men ze een laag die ervoor zorgt dat de gras- Uitgeesterweg 1B Limmen T 072 - 505 24 84 De bollen de grond in Vroeg in het voorjaar kun je genieten van mooie kleuren en heerlijke geuren, als je ervoor zorgt dat de bollen op tijd de grond in gaan. Het bes te doe je dat in de maand november. In elk ge val voordat het gaat vriezen. De koude winter maanden hebben de bollen nodig om zich ste vig in de grond te kunnen wortelen. Hoe beter het wortelgestel ontwikkeld is, hoe mooier de plant in het voorjaar zal bloeien. Bij het planten van de bollen houd je een diepte aan van drie keer de hoogte van de bol. Zet de bollen op een onderlinge afstand van elkaar die gelijk is aan drie keer de dikte van de bol. Zo krijg je over een aantal maanden een prachtig bollenveldje plantjes kunnen stikken. Gebruik een grashark in je tuin. Stop de bollen met de punt omhoog om de bladeren steeds van het gazon te verwij- in de grond, dek ze goed af met aarde en geef deren. Bewaar de bladeren wel, want ze komen water als de grond droog is. elders in de tuin goed van pas. Het gazon onderhouden Kwetsbare planten beschermen tegen vorst In de winterperiode heeft het gazon vrijwel Niet elke plant kan goed tegen vorst. Het zou geen onderhoud nodig. Grasplantjes groeien zonde zijn als je planten het begeven in een namelijk vrijwel niet bij temperaturen onder de wat langere koude periode, dus is het zaak ze vijf graden Celsius. In een warme winterperio- goed tegen de vorst te beschermen. Daar kun de, waarbij het kwik niet beneden de acht gra- je die afgevallen bladeren goed bij gebruiken. den komt, zul je het wel af en toe moeten maai- Door ze rond de stam op de grond te leggen, en. Maar gewoonlijk zul je de laatste reguliere bescherm je de plant enigszins tegen de vorst. maaibeurt meestal in november uitvoeren. Maak de laag overigens niet te dik, want dat trekt ongedierte aan. Ook kan er bij een te dik- Maai het gras de laatste keer tot een lengte van ke laag bladeren sprake zijn van schimmelvor- vier centimeter. Een ander punt van aandacht ming. Je kunt ook een constructie van jute rond in de herfst is het beschermen van het gazon de stammen van de planten binden om hetzelf- tegen de vallende bladeren. Hier en daar een de effect te bereiken. Stop er wat stro tussen en dwarrelend blad is geen probleem, maar als de je hebt een prima vorstbeschermer. in sfeervolle vloeren www.klitsieparket.nl A. T. E. Witte Paal 227 - Schagen +31(0) 224 - 212 827 info@klitsieparket.nl SINDS 1977

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15