één grote showroom met alles op gebied van: KOZIJNEN DEUREN KEUKENS HAARDEN WONEN. 17 Tot ziens in de showroom van De Kozijnen Apotheek Martens Keukens Haarden Oosterwerf 6, Uitgeest Kozijnen en deuren op maat gemaakt in hout, aluminium of kunststof! Keukens en haarden in vele soorten, vormen, kleuren en materialen. Wij helpen u kiezen! Laat u tijdens het Woonweekend extra inspireren, vraag deskundig advies aan de aanwezige interieur-specialiste van Studio Groos én proef de heerlijke hapjes van een bekende TV kok! de kozijnen apotheek Open op zaterdag 2 oktober van 10:00 -17:00uur en zondag 3 oktober van 11:00 -17:00 uur UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2021 WOONWEEKEND De laatste jaren was er sprake van een dalende trend in de kosten voor elektri citeit, maar daaraan lijkt voorlopig een einde te zijn gekomen. De prijzen voor elektriciteit stegen dit jaar naar het hoogste niveau sinds vier jaar. Voorlopig valt daarin nog geen daling te verwachten. Het loont daarom zeker de moeite om de tarieven van de verschillende aanbieders eens kritisch onder de loep te nemen en over te stappen naar een andere aanbieder. Bovendien is het door de stijgende prijzen nog interessanter om de mogelijkheden van zelf elektrici teit opwekken, bijvoorbeeld door middel van zonnepanelen, te onderzoeken. Waarom de elektriciteitsprijzen weer stijgen Op de eerste plaats is een stijging van de elek triciteitsprijzen een normale zaak na een perio de van forse daling. Het prijsniveau schommelt door de jaren heen behoorlijk en we waren in 2020 op een historisch laagtepunt beland. Het is dan niet moeilijk om te voorspellen dat de ta rieven ook weer een keer zullen gaan stijgen. Ei genlijk zou je dus de prijzen van nu niet moe ten vergelijken met die van 2020, maar met die van bijvoorbeeld 2018. Als je het over een lan gere termijn bekijkt, vallen de stijgingen op zich wel mee. Door een te korte vergelijkingsperio- de te nemen, krijg je een vertekend beeld. Een andere reden voor het stijgen van de elektrici teitsprijzen is dat ook de andere energieprijzen flink gestegen zijn. Aardgas is schaarser gewor den en dus duurder, de prijzen van steenkool zijn ook fors gestegen en dan zijn er nog de to renhoge prijzen voor de CO2-emissierechten. Tel daar nog eens het bijzonder koude voor jaar bij op, waardoor er aanzienlijk meer ener gie verbruikt werd om woningen te verwarmen. Overstappen naar een andere aanbieder loont Energieleveranciers voeren een hevige con currentiestrijd en proberen met de scherpste prijs nieuwe klanten aan zich te binden. Het kan daarom zeer interessant zijn om van tijd tot tijd over te stappen naar een andere aanbie der. Daarmee is echter nog niet alles gezegd. Er zijn diverse websites die de mogelijkheid bie den om tarieven met elkaar te vergelijken. Op dergelijke websites zijn de tarieven van de aan bieders meestal niet hetzelfde als op hun eigen websites. Daar schuilt een bepaalde filosofie achter, die je kunt vergelijken met het effect in een winkelcentrum. Wanneer zich in een dorp één winkel bevindt, kan die zijn prijzen gerust wat verhogen, zonder dat de klanten direct weg zullen lopen. Ze hebben immers geen alterna tief, tenzij ze er verder voor willen reizen. Maar in een winkelcentrum vind je drie of vier soort gelijke winkels op geringe afstand. Om klanten te winnen zullen deze winkels in veel gevallen de prijzen verlagen. Dat is precies wat energie leveranciers bij vergelijkingswebsites doen. Ze leggen een lagere prijs neer, zodat ze als gun stigste aanbieder uit de vergelijking komen. Weliswaar moeten ze dan wat winst inleveren, maar ze krijgen er wel meer klanten door, waar door dat verlies weer gecompenseerd wordt. len zijn door de massale productie ervan flink gedaald. Ook zijn er regelmatig aantrekkelij ke subsidies voor dergelijke investeringen be schikbaar. Bovendien zijn er ook leveranciers die zonnepanelen aanbieden op basis van een huurconstructie, zodat je de investering niet in eens hoeft te bekostigen. i!l lil Uitgeest MARTENS K E U K E NS S. H A ARDEN Elektriciteit wordt weer duurder 2 3 Okt. komende trend is bovendien het rijden in elek trische auto’s en ook de stroom die je daarvoor Zelf elektriciteit opwekken nodig hebt, kun je zelf opwekken. Op die ma Met een set zonnepanelen op het dak heb je nier heb je dus uiteindelijk gratis stroom in huis nooit meer last van stijgende elektriciteitsprij- en rijd je ook nog eens zonder oplaadkosten. zen. Je wekt dan je eigen elektriciteit op om je Natuurlijk heb je wel te maken met de investe- hele huis mee te voorzien van stroom. Een op-- ringskosten, maar de prijzen van zonnepane-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 17