Juf Jenny na 43 jaar met pensioen Survivalweekend JOEB opnieuw groot succes! Activiteiten bij dorpshuis De Schulp Brouwerij Egmond ondersteunt Slotkapel in Egmond aan den Hoef J regio 21 NIEUW 19 E Inschrijvingen geopend EPE, NN Halve Marathon en Wandel Marathon S V Direct na het welkomstwoord werden de tafels gevuld met pizza’s en doken de jongeren op de berg hout om het kampvuur te ontste ken, dat het hele weekend heeft gebrand. Het weekend zat bomvol activiteiten. Door de koude nachten kwamen jongeren en begeleiders zich regelmatig warmen aan het Een voorproefje van waar we de aankomende periode allemaal mee bezig zijn: creatieve middag, koken, kampvuur en werd er, zoals op de heenweg al stoer werd gezegd, bijna niet geslapen. Op zondag 26 september wordt om 13.00 uur het bier persoon lijk door Jan met de Bellen bij de Brouwerij opgehaald en naar de Slotkapel vervoerd, waar het bier feestelijk gepresenteerd zal worden. Het bier is exclusief te koop in de Na een mooi feest met optredens en cadeaus, werden alle kinderen getrakteerd op een snoephartje. Deze deelde juf Jenny elke vrijdag middag uit aan haar eigen kinde ren. En dat al vanaf het begin van haar loopbaan in het onderwijs. Vanaf 1978 heeft zij in het onderwijs gewerkt, waarvan de laatste 20 jaar op de Sint Maartenschool, die sinds Slotkapel en in de Brouwerijwinkel en kenmerkt zich door een lichte amberkleur, een volle moutsmaak, een hoppige geur en een alcohol percentage van 5,2%. Het bier wordt verkocht in dozen van 12 stuks voor de prijs van 25 per doos (waar- 5 jaar de Kerkuil is. Daar heeft ze voornamelijk groep 6 en groep 7 les gegeven. Hoewel zij niet meer voor de klas hoeft te staan, heeft zij een groot hart voor het onderwijs en zal nog vaak langskomen om leerlingen en collega’s te helpen. Juf Jenny zal niet snel worden vergeten! van 10 aan de Slotkapel wordt geschonken). EGMOND-BINNEN - Het afgelo pen weekend werd de zevende editie van het JOEB Survival Weekend gehouden. Twaalf mei den en zes jongens van 13 en 14 jaar vertrokken vrijdagmid dag met zes begeleiders in de door Theo van Velzen beschik baar gestelde bus naar Wilgje Buitensport bij Buren. EGMOND AAN DEN HOEF - Toen Brouwerij Egmond hoor de dat de Slotkapel in Egmond aan den Hoef voor reparatie en onderhoud wel een steuntje in de rug kon gebruiken, hebben de mannen van de brouwerij de koppen bij elkaar gestoken en nagedacht over hoe ze konden helpen. Wilt u meer informatie over een van deze activiteiten, neem dan contact op via 072 - 5063523. Zij werd groots onthaald op het schoolplein waar alle kinderen afscheid van haar konden nemen. EGMOND-BINNEN - Bij De Schulp is het weer een samen komen en ontmoeten van oude en nieuwe bewoners. Alle acti viteiten staan online op de web site www.deschulp.nl, maar u kunt het programma ook afha len of stuur een mailtje naar beheerder@deschulp.nl Het moest natuurlijk iets met bier te maken hebben en dus werd besloten een specifiek bier te maken. In overleg met alle betrok kenen is er een Egmondse Pale Ale gebrouwen, met de naam ‘Jan met de Bellen’. Jan met de Bellen, ofte wel Jan II van Egmond, droeg wan neer hij zijn troepen aanvoerde in de strijd een harnas met bellen. Hij was bepaald geen lieverdje en stond bekend om plunderingen en geweld. Jan met de Bellen is de stichter van de huidige Slotkapel en werd daar ook in 1451 begraven. LIMMEN - Juf Jenny Westendorp heeft woensdag 15 september afscheid genomen van alle kinderen en collega’s van Kindcentrum de Kerkuil in Limmen. Warm aanbevolen als u de Slotkapel een warm hart toedraagt en daarnaast geïnteresseerd bent in een heerlijke Egmondse Pale Ale. Het JOEB Survival Weekend wordt eenmaal in de twee jaar georganiseerd om de jongeren, die na de lagere school diverse kanten uitgaan, weer eens lekker samen te laten zijn. En dat resulteert dan in meer bezoek aan het mooie nieuwe JOEB-gebouw. Financieel wordt het weekend gefinancierd door de ‘Club van Honderd’ van Stichting Vrienden van JOEB, Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen, Ondernemersvereniging Jong Egmond-Binnen, Stichting Welzijn Bergen en een kleine eigen bijdrage van de deelnemers. 22 SEPTEMBER 2021 studiekring, ‘Aan tafel mei...’, filmmiddagen, bingo/klaverjas- sen, schilderen en natuurlijk het Woensdagochtend Café. Ook wordt er gewandeld en gefietst. Wilt u samen fietsen of gebruikmaken van onze scootmobiel? Ook dat is moge lijk bij het dorpshuis. Alle kinderen werden getrakteerd op een snoephartje. Aangeleverde foto Gezellig met zijn allen ontbijten in de frisse buitenlucht. Aangeleverde foto Brouwerij Egmond steunt de Slotkapel met een speciaal ‘Jan met de Bellen’-bier. Foto: Simone Stam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 19