Jan Nijman Aan tafel met... de leesfanaat van de bibliotheek Extra wandelexcursie Museumgemaal Onderscheidingen voor Peter van Kessel en Korting Festival bij Expert Castricum Koninklijke onderscheiding voor Limmenaar M.A. Briefjes Egmond-Pier-Egmond, NN Halve Marathon én Wandel Marathon REGIO 21 Inschrijvingen geopend! UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2021 Meer info: www.gemaal1879.nl Zowel Jan als Peter zijn bestuurs lid geweest van VV Limmen. Peter is daarnaast ook zeer betrokken geweest bij de accommodatie en velden en het verzorgen van het Danny de Graaf: “Uit vorige jaren hebben we geleerd dat sommige dagen zo druk zijn dat wij met man en macht iedereen probeerden te Op een korte afstand van het gemaal bij De Die en de Sluisbuurt valt veel te vertellen over de grote variatie aan landschappen op deze locatie; van strandwal en strand vlakte tot veenpolders en kreken- Jan Nijman en Peter van Kessel zijn onderscheiden voor hun zeer grote betrokkenheid bij VV Limmen. Foto: VV Limmen wekelijkse clubblad de Uithaal. Ook heeft hij zich verdienstelijk gemaakt bij de inkoop van de kantinevoorra- den. Jan heeft naast zijn bestuursfunc tie ook zijn steentje bijgedragen aan het schilderwerk van de accommo datie en is betrokken geweest bij de oprichting van de supportersver eniging. Uiteraard is hij betrokken bij de organisatie van het familie- stratentoernooi dat al bijna 30 jaar wordt georganiseerd. Daarnaast is hij ook aanwezig bij de thuiswed strijden van het eerste elftal om de pupil van de week toe te spreken. Oer-IJ gidsen zijn elke zondag middag te vinden op de zolder van het Museumgemaal in Akersloot, waar ze vragen beantwoorden over de ontstaans- en bewoningsgeschie- denis van het Oer-IJ landschap. Ook kan de oude elektrisch aangedreven vijzel van het gemaal worden beke ken. stelsel. Bij Klein Dorregeest zijn sporen gevonden van de oudste bewoning in de regio, zo’n 5.000 jaar oud. Maar natuurlijk lezen jullie ook veel! Heb jij net een prachtig boek gelezen en wil je dat met anderen delen, of weet je juist even niet meer wat je moet lezen? Kom dan langs bij deze ‘Aan tafel met...’ om jouw goede tips te delen, inspira- Op zaterdag 8 en zondag 9 janu ari wordt het nieuwe sportjaar afge trapt met Egmond-Pier-Egmond en de NN Egmond Halve Marathon. Als mountainbiker of hardloper moet je één keer in je leven aan deze hero- ische evenementen hebben deelge nomen. Twee weken later start voor vele wandelaars het nieuwe wan- delseizoen met de Egmond Wandel Marathon op zaterdag 22 en zondag 23 januari 2022. Een dag later starten 18.500 hard lopers op de Boulevard Noord aan de NN Egmond Halve Marathon. Het evenement wordt ook wel de Wanneer Iedereen is van harte welkom tij dens deze Aan tafel met.op don derdag 30 september van 10.30 tot 12.00 uur bij Huys Egmont, Slotweg 46-48, 1934 CN in Egmond aan den Hoef. De toegang is gratis. Je kunt je aanmelden via www.bknw.nl /agenda Schuif aan! heer Briefjes zich al in voor het speeltuinwezen. De afgelopen 45 jaar is de heer Briefjes onder meer actief geweest voor de vereniging Speeltuin Kindervreugd, speeltuin vereniging Het Oosterkwartier en de vereniging Speeltuin Haarlem Oost, alle te Haarlem. tie op te doen voor nieuwe leestips of gewoonweg een kopje koffie te doen! Alle boekentips zijn welkom, in alle genres. Het is een prachtig gezicht, de fietsers op het strand tijdens Egmond-Pier-Egmond. Aangeleverde foto heeft de heer Briefjes gekwalifi ceerd als iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen of anderen heeft aangezet om zich in te spannen. Het Kapittel acht hem op grond van deze verdiensten decorabel. Burgemeester Toon Mans reikte de koninklijke onderscheiding uit bij de heer Briefjes thuis in Limmen. EGMOND AAN DEN HOEF - Bibliothecaris Ingeborg Roos is een echte leesfanaat. Ze heeft ontzettend veel boeken gelezen en heeft voor iedereen wel een goede leestip. LIMMEN - In zijn woonplaats Limmen heeft de heer M.A. Briefjes maandagmiddag 20 sep tember een koninklijke onder scheiding uitgereikt gekregen. De heer Briefjes werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. meest legendarische halve mara thon van Nederland genoemd. Het parcours van 21,1 of 10,5 km gaat over het strand en door de uitdagen de duinen van het Noordhollands Duinreservaat. Lopen in Egmond is altijd weer anders en wordt bepaald door de wisselende elementen. Trotseer het smalle strand, storm, lage temperaturen of loop mis schien wel in een heerlijke winter zon. Een ervaring die je als hardlo per absoluut niet mag missen! AKERSLOOT - Voor de maan delijkse excursies, op de eerste zondag van de maand vanuit het Museumgemaal in Akersloot, bestaat zoveel belangstelling dat er op zaterdag 2 oktober een extra wandeling wordt georgani seerd. Vertrek is om 13.00 uur. Aanmelden hoeft niet. Aan tafel met... Aan tafel met. geeft mensen de gelegenheid om hun verhaal of ken nis te delen met anderen. Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets interes sants dat je hebt (mee)gemaakt. De tafel in Huys Egmont biedt zo een podium voor workshops, presenta ties en boeiende verhalen. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met.’ wilt ver zorgen kun je je aanmelden bij de medewerkers in de bibliotheek. Twee weken later vindt op zater dag 22 en zondag 23 januari 2022 de Egmond Wandel Marathon plaats. 13.000 wandelaars komen mas saal naar Egmond aan Zee voor de afwisselende routes over het strand en door het Noordhollands Duinreservaat. De Egmond Wandel Marathon is de ideale manier om Het Kapittel voor de Civiele Orden, de organisatie die over de koninklijke onderscheidingen gaat, het nieuwe jaar goed en gezond te beginnen. Deelnemers kun nen kiezen uit afstanden van 21,1 of 10,5 km en of zij één of twee dagen wandelen. De afgelopen jaren heeft de Egmond Wandel Marathon de eerste stappen gezet richting een duurzaam wandeleve nement, waar de komende editie op voortborduurt. helpen. Het is natuurlijk niet wen selijk als de winkel vol staat met mensen die moeten wachten. We zetten onze volledige personeels- capaciteit in om dit te voorkomen.” Op maandagen is de winkel geslo ten. De dagaanbiedingen kunnen dan echter wel via de webshop besteld worden. Iedere dag is een andere productgroep aan de beurt, dus houd de actie goed in de gaten. Men adviseert om zo snel mogelijk naar de winkel aan de Torenstraat 54 te komen en het voordeel te pakken. Vrijwilligerswerk zit de heer Briefjes in het bloed. Toen hij nog maar vijftien jaar was, zette de Inschrijven Inschrijven voor de evenementen kan via www.egmondpieregmond. nl, www.nnegemondhalvemara- thon.nl of www.egmondwandelma- rathon.nl. Inschrijven voor Egmond- Pier-Egmond of de NN Egmond Halve Marathon is mogelijk t/m 27 december of tot de limiet is bereikt. De inschrijving voor de Egmond Wandel Marathon is geopend t/m 10 januari of tot de limiet is bereikt. De evenementen Egmond-Pier-Egmond is met 4.000 deelnemers dé strandrace van het jaar in Nederland en daarbuiten. Zand, zee, kou en uitdagende obsta kels op het parcours dwingen de deelnemers tot het uiterste te gaan. Egmond aan Zee wordt op zaterdag 8 januari 2022 voor één dag omge toverd tot een echt wielerdorp, met start en finish op de Boulevard Noord. Het parcours over 38 km is uitdagend, gaat over strand en door duinen en is nooit hetzelfde. Het strand wordt verlaten bij de Pier, Wijk aan Zee en Castricum aan Zee voor klimmetjes, trappen en hinder nissen. De strandrace is populair bij veel recreatieve fietsers, maar ook toprenners komen graag naar Egmond aan Zee. EGMOND AAN ZEE - De inschrijvingen voor de MTB strandrace Egmond-Pier- Egmond, de NN Egmond Halve Marathon en de Egmond Wandel Marathon zijn geopend. Alle drie evenementen staan bekend als echte winterklas- siekers met een prachtig par cours langs de Noord-Hollandse kust en door het Noordhollands Duinreservaat. CASTRICUM - Ook dit jaar houdt Expert Castricum het Korting Festival. Na het suc ces van vorig jaar geeft Expert Castricum opnieuw twee weken lang iedere dag twintig procent korting op een complete arti- kelgroep. Het Korting Festival startte op 20 september en duurt tot en met 3 oktober. LIMMEN - Afgelopen zondag werd vooraf aan de kermiswed- strijd bij VV Limmen tweemaal een onderscheiding uitgereikt door burgemeester Mans. Jan en Peter zijn onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Ze zijn vele jaren op meerdere terreinen zeer actief geweest bij VV Limmen en nog steeds betrokken bij de club.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21