Ode aan Bram Vermeulen in Cultuurkoepel Burenlunch Landgoed Willibrordus IWfl de jong “Samen trappen wij ALS de wereld uit” 3 Deze week: Lieve onbekende gulle gever, INGEZONDEN BRIEF 1 UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 2021 De tocht was zwaar, maar Edwin heeft het gehaald. Aangeleverde foto Magda geeft de lens door aan Rixt van Ingen. u op In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Door w lens wil. Om 10.30 uur stond Edwin samen met 300 fietsers klaar om de Mont Ventoux te beklimmen. Allemaal voor hetzelfde doel en met dezelfde gedachte: Samen trappen we ALS de wereld uit. Edwin vertelt: “Vanaf tien kilometer merkte je al goed dat het echt steil begon te worden, met stukken van 11-12% omhoog. Dat was behoorlijk afzien met de hitte op dat moment (rond de 25-30 gra den). Bij Chalet Liotard hadden we twee fans (buurtjes) die ons ston den aan te moedigen. Dat gaf weer genoeg energie om de laatste zware kilometers door te komen. Ze zeg gen weleens: de laatste loodjes zijn het zwaarst, en dat klopt helemaal”, aldus Edwin. “Het venijn zat in de staart, het zogeheten maanland schap. Dit leidt naar de top van de Mont Ventoux. Er is totaal geen begroeiing. Eenmaal aangekomen na twee uur en drie kwartier en een klim van 21 kilometer, voel je HEILOO - Eerder dit jaar las u in de Uitkijkpost over Edwin Reimers, die o.a. via emballa- gebonnetjes sponsorgeld inza melde om deel te nemen aan de Tour du ALS. Op zaterdag 11 september was het zover en ging het avontuur van start. Samen met zijn zwager en zijn broer had Edwin een paar dagen eerder al een voorverkenning van ongeveer 7 kilometer gedaan, voor dat zij op de zaterdag aan de klim van maar liefst 21 kilometer zouden beginnen. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Redactie De redactie is bereikbaar op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Edwin wil graag iedereen bedan ken die zijn of haar emballagebon- netje heeft ingeleverd of hem op een andere manier heeft gesponsord. In HEILOO - Op vrijdag 8 en zater dag 9 oktober kunt u in de Cultuurkoepel genieten van een ode aan Bram Vermeulen. totaal heeft hij een prachtig bedrag van maar liefst 5006 opgehaald. Door alle deelnemers bij elkaar is er voor Stichting ALS Nederland ruim 1,2 miljoen opgehaald om te zorgen dat er onderzoek gedaan kan blijven worden naar deze verschrik kelijke ziekte. een selectie van zijn liederen. Anno 2021 blijken liedteksten als ‘Rode Wijn’, ‘Politiek’, ‘De Wedstrijd’ en ‘De Steen’ nog steeds verrassend actueel. Het was voor UNICEF een grote verrassing om tussen de vele retourbon- nen die onze trouwe supporters doneerden, uw royale gift aan te treffen! U en wij hebben een warm kloppend hart voor kinderen in nood gemeen, u en wij geloven erin dat de rechten van het kind ooit wereldwijd geres pecteerd zullen worden. Maar vóór het zover is, hopen wij op onze trouwe donateurs te mogen blijven rekenen en op royale gevers zoals u! Dank! UNICEF Nederland (Gepensioneerd TT Director Cloud Learning Development HPE) Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op tl Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek je uiteraard moe, maar ben je ook enorm trots op de prestatie die geleverd is.” HEILOO - Heeft u zich nog niet aangemeld voor de Burenlunch op Landgoed Willibrordus op zaterdag 25 september, maar wilt u toch graag aanschuiven? Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Ook Brams muziek heeft de tand des tijds ruimschoots door staan. Sfeervol begeleid door Thijs Boontjes Dans- en Showorkest en onder liefdevolle regie van Eva Bauknecht bieden we u een unieke, hartverwarmende en onvergete lijke voorstelling die de echte the- aterliefhebber absoluut niet mag missen. Een unieke Cultuurkoepel- productie! Vrijdag 8 en zaterdag 9 okto ber a.s. om 20.30 uur in de Cultuurkoepel. Kaarten a 25 zijn via www.cultuurkoepelheiloo.nl te koop of bij het VVV-kantoor op Landgoed Willibrordus. Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. kantoor GESLOTEN wel per e- mail bereikbaar do. 09.00 - 12.00 uur vr. 09.00 - 14.30 uur Bram Vermeulen (1946 - 2004), cabaretier, zanger, componist, dichter, auteur, kunstschilder, the atermaker en inspirator voor vele Nederlandse muzikanten, zou dit jaar 75 jaar zijn geworden. Zijn dochters en het Cultuurkoepel- team uit Heiloo vonden dat dit niet zomaar ongemerkt voorbij mocht gaan. Bram is namelijk na zijn Neerlands Hoop-avontuur meer dere malen een graag geziene gast geweest bij BukBuk, zowel solo als met band. Dus om dit te vieren zingen Paul de Munnik, Yentl en de Boer, Jochem Myjer, Kommil Foo, Peter Heerschop, Eddie B. Wahr, Joep van Deudekom, Thijs Boontjes en zijn dochter Katarina Vermeulen, de nieuwe lichting dus, daarin even weten met hoeveel volwassenen en/of kinderen u wilt komen. Na ontvangst met koffie en koek steekt u de handen uit de mou wen en wordt de lunch gezamenlijk bereid en aansluitend genuttigd natuurlijk. Meer informatie vindt www.de-buitenkans.org “Had u dat ook? Ik kon vroeger ademloos luisteren naar de verha len die mijn oma en moeder vertelden. Ik ben blij dat ik nu weer tijd kan vrijmaken voor verhalen lezen en maken. Sinds 1 jaar ben ik met vervroegd pensioen, na vele jaren internationaal in de IT gewerkt te hebben met daarbij veel reizen. Ik heb toen veel ver halen gehoord. Vorig jaar ben ik gecertificeerd als mediator. Ook bij dit mooie vak horen verhalen. Iedereen beleeft zaken op een eigen wijze, dat kan leiden tot verhalen die haaks op elkaar staan, met als gevolg tegengestelde opvattingen. Begrip opbrengen voor elkaars verhaal is een startpunt om oplossingen te zoeken. Ik ben begonnen verhalen te verzamelen. Een leuke hobby! Deze tip kwam ik tegen voor het vinden van je eigen ervaringen: maak een lijstje met plaatsen die op u van invloed waren en beschrijf ze (ook waarom). Dat geeft mooie verhalen.” Meldt u dan snel nog aan door een mail te sturen naar: dorien@de-buitenkans.org en laat Bram Vermeulen. Foto: Alex Vanhee

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3