Grand Prix van Limmen Kom erbij, eet mee Kom leren en werken bij De Oude Keuken Nog enkele dagen hoge kortingen bij Expert Wandeling door de Wimmenummerduinen Wandelexcursie vroege middeleeuwen op de Strandwal REGIO 15 UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 2021 www. In de webshop zijn alle dagaanbie- dingen het gehele etmaal te vinden. Door de huidige schaarste en lange levertijden heeft Expert Castricum voor alle actiedagen de magazij nen vol gezet om niemand teleur te De route loopt door het open duin en langs de binnenduinrand. De natuur bereidt zich voor op het najaar. Veel struiken dragen al bes sen. En planten met zaden, hoe verspreiden die zich? De wande ling wordt geleid door een natuur- gids van het IVN, de vereniging voor natuureducatie en duurzaam heid, en duurt ongeveer twee uur. U moet zelf zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. In verband met de coronamaatregelen vragen wij u het volgende: U meldt zich van tevoren aan via e-mail: wduinen-w@ ivnnkl.nl Opgeven tot de dag ervoor lig team dat nieuwsgierig is naar jouw inbreng en ideeën. Je krijgt een vaste begeleider, je kunt mee doen aan workshops en aan het teamoverleg. Natuurlijk organiseert het bedrijf regelmatig iets leuks, zoals een kerstborrel of teamuitje. Medewerkster Anouk: “Hier mag je jezelf zijn!” hoeven stellen. Bijna alle produc ten doen mee, dus volop voordeel! Houd de actie goed in de gaten, want iedere dag is een andere pro ductgroep aan de beurt. Vaak nog in combinatie met vele andere kor tingen. Om te voorkomen dat u de aanbieding mist, raadt men iedereen aan om gewoon zo snel mogelijk naar de winkel aan de Torenstraat 54 te komen en het voordeel te pak ken. Uiteraard kan men de produc ten ook op de dag van de actie onli ne bestellen. De bestelling wordt vervolgens aan huis geleverd. Past dit bij jou? Of heb je een vraag? Stuur dan een mail aan Haya, de coördinator leren en werken (haya@deoudekeuken.net). (svp aangeven of u IVN-lid bent). Er kunnen maximaal acht personen mee. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen: wduinen-w@ivnnkl.nl of bellen: 072-5337601. Of kijk op de website van IVN.NL/nkl De kardinaalsmuts is al in najaarsstemming. Foto: Pixabay Het onderwerp is de vroege mid deleeuwen (450-1050) in Heiloo. De eerste bewoners hier waren boeren. Ze woonden met hun gezinnen op de strandwal langs de uitlopers van het Oer-IJ. Het was er veel dichter bevolkt dan veel mensen denken. Wat is er aan sporen teruggevonden en wat weten we van het alledaagse leven uit die tijd? Het Sociaal Team Egmond en Post aan Zee willen u graag ontmoe ten en lekkere hapjes met u eten. Want samen eten verbindt. Eet u Het draagvlak is groot, zowel bij de gemeente, omwonenden, het bedrijfsleven en natuurlijk alle vrijwilligers zonder wie dit evene ment niet zou kunnen plaatsvinden. Al in een vroeg stadium werden omwonenden ingelicht en uiteraard wordt er alles aan gedaan om zo min mogelijk overlast te veroorza ken. Wel zijn er gedurende de races natuurlijk wat straten afgezet, want de veiligheid staat voorop. Daarom is er bijvoorbeeld vorige week woensdag ook al een vrijwilligers- avond geweest, waarop de vrijwilli gers zijn gebriefd over hun taken en de veiligheid. Net echt Net zoals bij de ‘echte’ Formule 1 zijn er op zaterdag kwalificaties en op zondag worden de finales gereden. Ieder uur worden er vijf heats gereden; een heat duurt 10 minuten. Een keer per uur rijdt de Van der Steen safetycar over het circuit, onder andere om ervoor te zorgen dat mensen kunnen overste ken op de vooraf vastgestelde over- vaak alleen en heeft u behoefte aan gezelschap, meldt u zich dan aan. Dinsdagmiddag 5 oktober vanaf 15.00 uur tot 16.30 uur gaan we bij Post aan Zee met elkaar in gesprek, Spaanse muziek luisteren en kleine hapjes gemaakt door vrijwilligers eten. Heeft u moeite om de locatie te bereiken? Bel ons en we den ken graag mee over een oplossing steekplaatsen. De vijf snelste tijden van iedere poule die op zaterdag worden gereden gaan door naar de finale op de zondag. (ophalen, meerijden, Maxmobiel e.d.). Met korte snelle bochten is het circuit een uitdaging voor de coureurs. Aangeleverde foto Aanmelden kan tot 29 septem ber, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur via telefoonnummer 072 - 5095267 of per mail via contact@ welzijnbergen.nl, of via telefoon nummer 072 - 5822310 of per mail info@PostaanZee.nl CASTRICUM - Het Korting Festival van Expert Castricum is in volle gang. Tot en met zon dag geldt elke dag een korting van twintig procent op steeds een andere artikelgroep. Deze kortingen zijn zowel online als in de winkel van kracht. HEILOO - Zondag 3 oktober is er een gratis wandelexcursie met gids naar een icoonlocatie in het Oer-IJ gebied. Oorspronkelijk stond het evene ment gepland in mei 2020, maar dit kon vanwege corona niet doorgaan. Ook een tweede datum moest wor den losgelaten, maar drie keer is scheepsrecht en op 2 en 3 oktober gaat het dan toch echt gebeuren. Dat de Grand Prix van Limmen leeft blijkt wel uit het feit dat er maar liefst 600 aanmeldingen binnen kwamen. Mark Bonne vertelt: “Er zijn 200 plaatsen beschikbaar voor de individuele rijders, dus we heb ben echt moeten loten. Daarnaast doen er 40 bedrijfsteams mee. Heel leuk en niet geheel onbelangrijk”, aldus Mark. “Want het evenement is leuk maar de organisatie kost veel geld, dus sponsoring was echt nodig. Bedrijven konden een bocht kopen en zo rijden de coureurs bij voorbeeld door de Piet Zonneveld bocht, de Eet Bar Lekker bocht, de Ed van Stralen bocht, de Van der Steen bocht en de Locascicade. Te leuk toch?” aldus een enthousiaste Mark. “Voor de ongelukkigen die zijn uitgeloot, maar ook voor racers onder de 16 jaar staat er dankzij Zandbergen Transport een simula- tieracewagen. Hier kun je je tijdens het weekend voor opgeven en toch een ‘rondje racen’.” Het belooft een prachtig week end te worden in het Monaco van de regio. Iedereen is er klaar voor om er een mooi evenement van te maken. En natuurlijk is er de moge lijkheid om gezellig na te praten over de race en wordt er bij Eet Bar Lekker een feestje van gemaakt. Mark: “We zijn er helemaal klaar voor en we hebben er ontzettend veel zin in. Het is nu alleen nog hopen dat het droog blijft!” Het stratencircuit in Limmen is uniek in de kartwereld vanwege zijn lengte en de start-stopstrategie in de pit-lane. “Vooral de lengte van het circuit vormde nog even een uit daging”, zegt Mark lachend. “Maar mede dankzij GP Groot is dat hele maal in orde gekomen.” DOK is een leer-werkrestaurant op het Landgoed Duin en Bosch. Sinds kort is er ook het DOK-café in museum Huis van Hilde. Het team serveert hier lekkere produc ten en zorgt goed voor de gasten. DOK heeft een enthousiast en gezel- LIMMEN - Heel Limmen heeft er ruim een jaar op moeten wach ten, maar komend weekend is het zover en staat Limmen in het teken van de Grand Prix. Met een groep vrienden orga niseerde Mark Bonne jaren de kermisrun in het dorp. Die wordt inmiddels door anderen georganiseerd, maar de vrien den vinden het nog steeds leuk om iets moois voor het dorp te organiseren. Met de opkomst van de Formule 1, mede door het succes van Max Verstappen en de terugkeer van de Formule 1 naar het circuit in Zandvoort, ontstond het idee om een stra tencircuit te organiseren. En zo geschiedde. /- EGMOND AAN DEN HOEF - Na een lange coronastop wordt er weer gewandeld. De maan delijkse IVN-wandeling start op zondag 3 oktober om 10.30 uur bij het informatiebord bij het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. Voor meer informatie grandprixlimmen.nl EGMOND AAN ZEE - In de Week tegen Eenzaamheid, van 30 september tot 7 oktober, zetten we het verbinden cen traal. Startlocatie: Archeologisch Museum Baduhenna, Kenne- merstraatweg 464 in Heiloo. Vertrektijd: 10.00 uur, duur: 2,5 uur. Kosten: geen. Meer informatie en inschrijven via www.oerij.eu BAKKUM - Wist je dat ieder een met een (tijdelijke) afstand tot de arbeidsmarkt bij res taurant De Oude Keuken (DOK) kan komen leren en werken? Het team van Expert Castricum staat klaar om de klanten van dienst te zijn. Aangeleverde foto Wat weten we van het leven in de vroege middeleeuwen? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15