COLUMN bedrijf belicht Burenmiddag in het Historisch Museum Eensgezindheid start de muziek weer op Thuiskomen bij Proeflokaal Hop 5 PT 9HI Gezeik UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 2021 Proeflokaal Hop heeft ook een gezellig terras. Aangeleverde foto Tekst: Dirk Kaan In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 295 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Een kroeg met een Engelse uitstraling waar gastvrijheid, gezel ligheid en kwaliteit de boventoon voeren. Marcel Otte en Jannie den Ambtman hebben gezocht naar een unieke plek binnen wat er al aan horeca was in Heiloo. Met Proeflokaal Hop zetten ze een ‘huiskamer van het uitgaansleven’ neer. Met deze eigen identiteit hopen Marcel en Jannie hun eigen klantenkring op te bouwen. “Het is leuk te zien dat het oude La Strada-publiek ons nu al vindt. Maar er komen ook nieuwe mensen binnen. Iedereen is welkom.” Speciaalbieren Proeflokaal Hop heeft de keuze uit 150 speciaalbieren, waarvan elf van de tap. Marcel en Jannie vertellen er graag over. “Wij zien dat veel jon geren meer en meer genieten van een speciaalbiertje. Het is daarom leuk dat ook de twintigers ons al weten te vinden. De Heilooër hoeft niet meer naar Alkmaar of verder om te kunnen genieten van speciaal- bieren. Wij staan voor kwaliteitsbieren, kwaliteitswijnen en gezellig heid!” Iedere maand wordt een bierproeverij georganiseerd door biersomme lier Frans Ruiter. Jannie vult aan: “Op verzoek van de dames komen er ook wijnproeverijen. Daarnaast hebben we ons High-beer arrangement. Dat staat garant voor twee uur plezier, lekkere bieren en mooie hapjes. Echt voor de liefhebber dus!” Ook online zit het wel goed met de beleving. Naast het uitgebreide assortiment kan je op de volle agenda zien wat er allemaal georgani seerd wordt. Liefhebbers van livemuziek zullen zeker niets tekort komen. Met het gevoel van thuiskomen komt het dus wel goed. Dan moeten we alleen nog afsluiten met de lekker-in-de-mond-lig- gende slogan die vele Heilooërs moeten gaan zeggen de komende tijd: ‘k Zie je in Hop! Kennemerstraatweg 215, 1851 NA Heiloo 06-20032721 (ook voor WhatsApp) www.proeflokaalhop.nl Twee dames hadden het initiatief genomen deze middag te organise ren en de Historische Vereniging was uiteraard verguld met dit ver zoek. De dames hadden de orga nisatorische kant van de middag goed voorbereid en de Historische Vereniging zorgde ervoor dat bin nen het museum alles goed geregeld was. Na de koffie met iets lekkers en de presentatie volgde nog een zeer geanimeerd gezellig samenzijn, wederom met iets lekkers. Daarbij HEILOO - De bewoners van het Wethouder Tomsonbos vierden Nationale Burendag afgelopen zaterdag 25 september in het Historisch Museum. HEILOO - Eensgezindheid start medio oktober weer met het opstaporkest. Na een moeilijk coronajaar waarin niets meer mogelijk leek te zijn, is het nu weer tijd om de muziek op te pakken! Mijn kleuter, o wacht hij zit al een paar weken in groep 3, eist dat ik boven wacht tot hij slaapt. Al een jaar. Mijn ruggengraat is al een jaar zoek dus ik vermaak mijzelf altijd even met Netflix of zoals deze keer met het stukje voor de Uitkijkpost. Tot nu toe klinkt het vrij idyllisch. Althans in mijn ogen. Hij slaapt rustig in, ik tik rustig verder en er heerst serene vrede. Ik was aan de beurt om een stukje te tikken voor deze week. Graag uiter lijk dinsdagochtend aanleveren dus ik ging er maandagavond eens goed voor zitten. was er ook tijd om de permanente tentoonstelling en de verschillende tijdelijke tentoonstellingen te bekij ken. Zoals het in het Historisch Museum toeging die middag, zo moet vast de Burendag bedoeld zijn. Een echte, geslaagde Burendag. Ten slotte, ter herinnering: de rondleidingen op Nijenburg zijn weer begonnen. De datums zijn 3, 17 en 31 oktober, 7 en 21 novem ber, 19 december en 2 en 16 janu- whackers en klein slagwerk de beginselen van het samen muziek maken. Er wordt veel aandacht besteedt aan muzieknotatie, maat, ritme, melodie en improvisatie. Ze leren hoe leuk het is om in een orkest te spelen en er samen iets moois van te maken, te luisteren naar elkaar en op elkaar te reageren of onder leiding van een dirigent te spelen. Gedurende het traject maken de kinderen ook kennis met diverse blaasinstrumenten, zoals de kla- Mam klapt zuchtend (lees: klein beetje scheldend) de laptop dicht en loopt mee naar beneden waar de enige wc is. Daar zit opeens de negenjarige ook al te wachten. De wc blijkt bezet door de oudste zoon. Die roept dat ie al naakt is en gaat douchen. De enige wc zit in de enige badkamer. De pup is wakker geworden door oudste zoon en heeft in de keuken geplast. Nog iets luider zuchtend (ja, inderdaad ik zucht nu niet echt) dweil ik het op en neem hem nog even mee naar buiten. Waar hij natuurlijk niet meer plast. Na twintig minuten oponthoud klaag ik via de app tegen mijn nichtje. In mijn ooghoek stampt de grootste spin van heel Heiloo vanonder mijn bed richting de muur. Instant karma. Krijg je van je geklaag. Gillend roep ik mijn drie mannen weer uit hun bed om bakjes, bekers en blaadjes te halen en realiseer mij dat ik zelfs dat niet durf. Dan maar de stofzuiger erop en krijsend met zijn drieën plegen wij deze misdaad. Dit alles gefilmd door de oudste zoon om vervolgens op de familie- app te zetten. Om tien uur is het weer stil. Op het tikken van het toetsenbord na. ari 2022. De rondleidingen starten om 11.00 en om 13.30 uur. Kosten 7,50. Groepen kunnen zich ook opgeven. Voor aanmelden en infor matie: 06 - 51718363. Het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus is geopend op dinsdag van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis voor leden en (nog) niet-leden. Wees welkom! Meer informatie is te lezen op www.mv-eensgezindheid.nl Hoe het echt gaat? ‘Mam?’ ‘Nee.’ ‘Mam, ik heb nog dorst.’ ‘Nee, dan moet je straks plassen.’ ‘Mam, ik moet nu al plassen. En ik heb dorst.’ rinet, saxofoon, trompet en trom bone, zodat ze aan het eind van het opstaporkest een bewustere keuze kunnen maken voor een ander blaas- of slaginstrument. Een aantal keren zullen de kinderen hun pres tatie op vrolijke wijze presenteren aan elkaar en aan hun ouders tij dens de les of op een concert. Het opstaporkest duurt een schooljaar en is bedoeld voor kinderen van 8 -12 jaar. Het biljart en de dartborden hebben plaatsgemaakt voor een zitgedeelte en een tweede bar achterin het proeflokaal. Daar is plaats voor fees ten, partijen, vrijmibo’s van bedrijven en andere besloten gezelschap pen. Twee banken in het midden kunnen worden omgedraaid om er zo een soort tribune van te maken. Marcel: “We zenden natuurlijk ook de Formule 1 uit en dit was vroeger dé AZ-kroeg van Heiloo. Die traditie blazen we graag weer nieuw leven in.” Het opstaporkest wordt mede mogelijk gemaakt door een unieke samenwerking met verschillende muzikale partners en financiële steun van het Taqa Cultuurfonds. In het opstaporkest leren de kinderen aan de hand van de blokfluit, boom- Service En het stopt niet bij mooie bieren en goede wijnen. “Zolang het kan ver zorgen wij de bediening aan tafel”, vertelt Marcel. “En als extraatje kom ik zo nu en dan langs met wat proefglaasjes bier of maakt Jannie lek kere hapjes. We hopen de gasten zo een mooie beleving te geven.” Hop in ontwikkeling Marcel en Jannie zitten boordevol mooie ideeën. “Door de beperkingen hebben we tot nu toe alleen nog maar moeten melden wat niet mag. We hopen nu door te kunnen pakken en iets neer te zetten wat wij leuk vin den. Wij denken dat Heiloo dat ook leuk vindt. 12 of 13 oktober begint bijvoorbeeld de eerste van een serie salsa-avonden. Maar ook avonden met 30-seconds, keezen en een pubquiz.” De grote spelletjeskast ach terin verraadt al dat een breed publiek zich thuis gaat voelen bij Hop. Jannie: “Geloof het of niet, maar zelfs de sjoelbak wordt gebruikt.” Het Wethouder Tomsonbos, gebouwd midden in het gebied dat beschreven is in het boek ‘Het Malevoort en het Baafjespolderdijkje’, stond die mid dag volop in de belangstelling. Jaap de Graaf hield een boeiende, spe ciaal op dit stukje Heiloo gerichte presentatie. De vroegste en de meer recente geschiedenis kwamen hier bij aan bod. Vooral het verhaal over de voormalige sportvelden van De Foresters was voor sommige bewo ners zeer verrassend en voor ande ren een feest der herkenning. De bewoners van het Wethouder Tomsonbos luisteren geboeid naar de presentatie over hun eigen woongebied. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5