t Nieuw boek Jean Thomassen verschenen Hulp bij een coronatoegangsbewijs Expositie in Bibliotheek Heiloo Mooie prestaties trampolinespringers GTH M ii'RW1! Wie wordt de klimaatburgemeester van Heiloo? 19 t I 'Race naar de sterren Allereerste Nationale Klimaatweek op 28 oktober van start Werk van Menno Bauer en Sylvia van Onna I* La 5 -3 F T, 1 UITKIJKPOST 6 OKTOBER 2021 www. gthgymnastics. com in Dat hij daarnaast ook nog tijd vindt om twintig boeken te schrij ven verbaast iedereen maar Jean zelf niet zo. “Ik kijk geen tv, lees geen kranten en ga nooit uit en dan heb je een zee van tijd. Dit boek is misschien wel mijn meest interessante.” Vliegende schotels en ufo’s Zolang de mens bestaat heeft hij de drang om óók als een vogel in de lucht te zweven. Dat lukte voor het eerst in 1783 met een luchtbal lon. Daarna barstte er een strijd los wie het eerst een vliegtuig in elkaar kon knutselen. De drang naar roem was zo groot, dat men regelmatig de feiten vervalste en met andermans succes aan de haal ging om zelf bovenaan in de anna len der luchtvaartgeschiedenis te protsen. Records sneuvelden in sneltreinvaart. De stap van vlieg tuig naar raket bleek niet zo groot. In 1943 lanceerde men de eerste V-2 raket, gemaakt door dwangarbei ders in Duitse concentratiekampen. Nauwelijks een kwarteeuw later liep de eerste mens al op de maan, Menno Bauer De schilderijen die deze Noord- Hollandse kunstenaar- maakt gaan over de schoonheid van bewe ging. Hij ziet zijn schilderijen als een gedicht. Je leest het en vormt je eigen verhaal. Of het ontgaat je, maar er is er altijd wel één die je aanspreekt, www.mennobauer.nl of heeft die landing nooit plaatsge vonden, zoals hardnekkige geruch ten willen doen geloven? Wat is jouw klimaatverhaal? Hoe eerder we met z’n allen min der CO2 uitstoten, hoe beter het is voor ons allemaal. Niets doen is geen optie. Daarom zetten we met z’n allen klimaatbewuste stappen. Als iedereen wat doet voor het kli maat kunnen we samen de CO2- Dominique haar wedstrijd; zij kan tevreden terugkijken op haar wed strijd, met onder andere een keurige laatste keuzeoefening. Dominique werd zesde, Anouk vijfde, Edi kreeg het brons en Marinka het zilver. in de straat of wijk met de buren? Ben jij die persoon uit Heiloo? Of ken je iemand? Geef die op via: www.iedereendoetwat.nl/NKW De Klimaatweek wil zo veel mogelijk Nederlanders inspireren om zich in te zetten voor een beter klimaat. Aangeleverde foto goede punten. Op de andere tram poline kwamen Jorieke en Floortje in actie, zij hebben drie nette oefe ningen gesprongen en behaalden beiden met de laatste keuzeoefening 27 punten. In het eindklassement is Liz vijfde geworden, brons was er voor Maria en Jorieke en zilver voor Ellemieke en Floortje. Ook werd er in teamverband gestreden. De mei den vormden samen twee teams, team GTH1 is derde geworden en team GTH2 vijfde. Kortom, mooie resultaten voor GTH. uitstoot in Nederland verlagen. We roepen burgers, bedrijven en orga nisaties in héél Nederland op om bij te dragen aan een beter klimaat én om mee te doen met de Nationale Klimaatweek. Van scholen tot mul tinationals en van gemeenten tot energiebedrijven en brancheorga nisaties. In de week van 28 oktober spelen de klimaatburgemeesters een belangrijke rol om de rest van Nederland te inspireren zich ook in te zetten. ra Trefpunt Heiloo. In Bibliotheek Heiloo tijdens de inloopspreek uren iedere woensdag van 10.00 - 11.00 uur en 15.00 - 16.00 uur, op donderdag van 15.00 - 16.00 uur, en op afspraak. Vrijwilligers van het Trefpunt komen hiervoor graag bij mensen aan huis. Voor meer infor matie en afspraken: Bibliotheek Heiloo telefonisch via 072 - 5330670, Stichting Trefpunt Heiloo via 072 - 5331297. In blok twee sprongen de mei den van jeugd één en jeugd twee. Alle vijf de meiden hebben goed gescoord met mooie oefeningen. Ellemieke liet een strakke ver plichte oefening zien, zowel Liz als Maria sloten de wedstrijd af met een sterke keuzeoefening en behaalden Het ministerie roept Nederlanders op mee te doen aan de week en zoekt voor alle gemeenten in Nederland een klimaatburgemees- ter. Iemand die zich inzet voor een beter klimaat door zijn eigen levens stijl aan te passen. Dat kan iets groots zijn of iets kleins. Goedkoop of duur. Van je huis laten isoleren tot minder voedsel verspillen. Of ben je juist een klimaatactie gestart HEILOO - Vanaf zaterdag 25 september is een coronatoe gangsbewijs nodig om horecage legenheden, evenementen, the aters en bioscopen te kunnen bezoeken. hun werk over het hele land op beurzen en in galerieën. Ook kan men in hun atelier de bronzen beel den bekijken, www.jossylvanonna. nl ‘Race naar de sterren’ van Jean Thomassen is verkrijgbaar op internet en te bestellen bij de boekhandel. In het eerste blok sprongen de pupillen. Het was voor alle drie de eerste wedstrijd. Ze vonden het spannend maar hebben een goede wedstrijd gesprongen. De eerste keuzeoefening van Anouk was strak en zij behaalde mooie punten. Edi en Marinka sloten hun wedstrijd af met een mooie laatste keuzeoefening. Ook sprong junior HEILOO - De zeer actieve schil- der/schrijver Jean Thomassen (72) leidt een Spartaans bestaan. Iedere nacht staat hij om 03.00 uur op om te werken aan zijn absurde schilderijen, waarmee hij in het buitenland prijzen won; daarnaast is hij ook nog fulltime mantelzorger voor zijn grote liefde, oud-ballerina en actrice Ine Veen, die al gerui me tijd ziek is. Indien u hulp nodig heeft bij het verkrijgen van het toegangsbe wijs op uw telefoon, dan wel een papieren bewijs, kunt u terecht bij Bibliotheek Heiloo en Stichting Opmerkelijke zaken passeren in dit boek de revue. Ufo’s zijn er al eeuwen, maar waar komen ze van daan? Ondanks dat regeringen stel selmatig lieten weten dat verhalen over ‘vliegende schotels’ op fantasie berusten bleken deze er wel degelijk te zijn, getuige de CIA-rapporten die recent openbaar werden gemaakt en waarin men ook kon lezen dat Adolf Hitler medio 1945 nog spring levend was en in Zuid-Amerika zou verblijven. Diverse buitenlandse films en documentaires kan men over dit onderwerp op internet terugvinden. Stalin had al vlak na de Tweede Wereldoorlog diverse keren aan journalisten duidelijk gemaakt dat Hitler helemaal niet dood was en nog in leven was! Dat werd later ook verteld over een geheimzinnige SS-generaal die de baas achter het geheime raketprogramma was, ter wijl we vier officiële verklaringen van zijn spectaculaire dood kennen. De geschiedenis van de ruimtevaart is omgeven door doofpotschanda- len en intriges, maar sommige vra gen blijven actueel: kunnen we ooit naar de dichtstbijzijnde ster vlie gen? Is er buitenaards leven? Waar houdt het heelal op? Bestaat er een parallel universum? Dit boek geeft hier antwoord op. HEILOO - Op 28 oktober start de allereerste Nationale Klimaatweek. In die week (die loopt t/m 5 november) laten we zien wat er in Nederland alle maal al gebeurt, maar ook wat er nog nodig is om de klimaat- doelen van 2030 te halen. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat is op zoek naar Nederlanders die zich al inzetten voor een beter klimaat. Ook in Heiloo zoeken zij een ‘klimaatburgemeester’. De expositie is tijdens de openingsuren van de bibliotheek gratis te bezoeken. Sylvia en Jos van Onna: Beeldhouwwerk Sylvia en Jos van Onna zijn beeld houwers. Kenmerkend voor het werk van de twee kunstenaars zijn de figuratieve bronzen beelden met de mens als inspiratiebron. Het werk op de expositie vult elkaar mooi aan; Sylvia van Onna kiest voor sierlijk, ingetogen en vrouwe lijk en Jos van Onna’s werk laat een meer krachtige uitstraling zien. De twee kunstenaars zijn geen nieuw komers, sinds 2000 exposeren zij HEILOO ber sprongen van GTH de linewedstrijd individueel. HEILOO - Menno Bauer en Sylvia en Jos van Onna expo seren tot 30 oktober Bibliotheek Heiloo. Zaterdag 2 okto- negen meiden eerste trampo- voor teams en Op de eerste dag van de Nationale Klimaatweek (NKW) wordt de Tweede Kamer geïnformeerd over de voortgang van de uitvoering van het Klimaatakkoord. Tijdens de NKW vraagt het ministerie op aller lei manieren aandacht voor alles wat er in het land al gebeurt aan klimaatverbeteringen. Aangesloten klimaatpartners, bedrijven en organisaties en gemeenten zul len in de Klimaatweek van zich laten horen. Het doel? Zo veel mogelijk Nederlanders inspireren zich in te zetten voor een beter klimaat. 'r Edi, Dominique, Anouk en Marinka. Aangeleverde foto Floortje, Jorieke, Liz, Maria en Ellemieke. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 19