Cinekid Festival in Filmhuis Alkmaar Zing mee met ABBA Dag Meester Jos Schuifdeurkasten op maat bij Hubo Castricum Hortus Bulborum zet de bloemetjes buiten REGIO Herfst in Galerie De Kapberg uiteindelijk het plaatsen van de kast. Meester Jos is jarenlang verbonden geweest aan De Kerkuil en zijn voor lopers. Al vanaf 1981 was meester Jos een vast en vertrouwd gezicht op de school in Limmen. Meester Jos heeft heel wat Limme- naren in zijn klas gehad en is vooral bekend om zijn 1 aprilgrappen. Dat Ze worden op maat gemaakt en er is een ruime keus in kleuren, af werking en materiaal, evenals in grepen en sloten. Van eenvoudige tweedeurs schuifdeurkast tot een grotere versie met spiegeldeuren of zelfs een inloopkast, alles is moge lijk. Kom eens langs aan de Castri- cummer Werf 70 voor een deskundig advies van vaklieden Ron Schotten en Michel Kappenburg. Zij komen tevens aan huis voor het opmeten en De bloembollen komen van de Hortus Bulborum in Limmen, de tuin met soms eeuwenoude bloembollen. Max Nuyens van de Hortus vertelt: “We hadden ruim 35.000 narcissen over en daar had de gemeente belangstel ling voor. Er zitten hele bijzondere soorten tussen die gemengd zijn met alliums, irissen en krokussen. Door dit mengsel van vroeg- en laatbloei ers en ook nog eens verschillende soorten heb je van maart tot mei, be gin juni prachtige tuintjes.” Peter Koot van Groenvoorziening vertelt dat de gemeente in de wijken meer groen wilde hebben. “En wat is er dan mooier dan de bloembol len van de Hortus? We zijn van oor sprong een bollendorp met vroeger veel bollenveldjes en de Hortus is van grote betekenis. We zijn begonnen aan de Amandellint in die nieuwe woonwijk langs de Rijksweg,” al dus Peter. “Die grond was trouwens vroeger ook een bollenveld. Na de LIMMEN - Op vrijdag 1 oktober heeft meester Jos afscheid genomen van Kindcentrum De Kerkuil. CASTRICUM - Bij Hubo Castricum kun je niet alleen terecht voor een enorm assortiment in gereedschappen en bouwmaterialen, maar ook voor prach tige schuifdeurkasten. was ieder jaar vaste prik. Omdat de weersomstandigheden het niet toe lieten om buiten een feestje te vie ren, is het afscheid van de geliefde meester binnen gevierd met een erehaag van kinderen. Meester Jos werd overladen met prachtige teke ningen en cadeaus, en op zijn beurt trakteerde meester Jos op spekjes. bloei sterven de bollen af en gaan dan in het nieuwe voorjaar weer bloeien. In de toekomst komen er nog meer veldjes die ook nog eens de biodi versiteit bevorderen. Met de aanleg houden we rekening met de speel ruimte voor de kinderen. Ach, er zal wel eens een bal tussen de bollen terechtkomen. Zo’n ramp is dat nou ook weer niet. Voor vandalisme ben ik niet bang. De buurt houdt vast wel een oogje in het zeil.” Kijk op www.hubo.nl/castricum voor meer informatie of neem contact op (0251-670098 info@hubocastri- cum.com) om een afspraak te ma ken. Hubo won recent de eerste prijs ‘Retailer of the Year’ in de catego rie bouwmarkten. Om dat te vieren deelt Hubo Castricum zaterdag 16 oktober gratis ‘Oma’s Poffertjes’ uit tussen 10.30 en 16.30 uur. ALKMAAR - Tijdens de herfstvakantie van 16 tot en met 24 oktober staat Filmhuis Alkmaar in het teken van Cinekid, een film- en mediaspektakel voor kinderen van 3 tot en met 14 jaar. Het Cinekid Festival wordt op zaterdag 16 oktober om 10.00 uur geopend door de Alkmaarse kinderburgermeester Livia Balder. In de workshop zangtechniek legt zangdocent Carolien Goeman dit allemaal uit. Met behulp van de me thode ‘Complete Vocal Technique’ (CVT) krijg je inzicht in hoe de stem werkt. Heesheid na het zingen en een gevoel van ‘knijpen’ is echt te vermijden. De workshop bestaat uit vijf lessen van twee uur, een gedeel te theorie, zangoefeningen en het instuderen van een aantal nummers van ABBA. De workshop is voor be ginnende zangers en/of koorzangers Op zondag 17 oktober is er een ge zellig pyjamaontbijt. Kinderen zijn welkom in hun pyjama en er staat Tijdens het Cinekid Festival worden er niet alleen 12 bijzondere, ontroe rende en verrassende films vertoond, maar ook wordt de foyer op woens dag, donderdag en vrijdag omge toverd tot een waar medialab, waar kinderen zich kunnen uitleven aan de knutseltafel. Ook kan je deelne men aan verschillende workshops, die gratis zijn in combinatie met een filmkaartje. Zet een VR-bril op of be leef hoe je kunt vliegen. die meer over gezond stemgebruik willen leren. Carolien Goeman studeerde in 2015 af aan het Complete Vocal Institute in Kopenhagen. De lessen zijn op 28 oktober, 411, 18 en 25 november in Akersloot. Aanvang 20.00 uur. een ontbijt klaar voor zowel de kids als hun (groot)ouders. Kaartjes hiervoor zijn voor 7,50 te koop in combinatie met de films die die och tend om 10.00 en 10.20 uur worden vertoond. De kosten zijn 150 voor vijf les sen. Voor meer informatie zie www. zangschoolcaroliengoeman.com of mail carolien.goeman@planet.nl In de werkwijze van schilder Gerrit de Weerd is de werkelijkheid altijd een belangrijk uitgangspunt. Dit ‘lenen van de natuur’ activeert op onnavolgbare wijze de zintuigen en zet een proces van beeldend ordenen op gang. Op deze tentoonstelling zijn olieverfschilderijen en werk op papier in diverse technieken te zien. Vaak terugkerende motieven in het werk van Gerrit de Weerd zijn land schappen, huizen, dorpen of men sen in hun omgeving. Hij laat in De Kapberg grafiek. aquarellen, teke ningen en werken in olieverf zien. Voor meer informatie: www.galeriedekapberg.nl Lies laat litho’s zien en maakt kun stenaarsboeken. De natuur is altijd het uitgangspunt van haar werk en ze tekent de vormen meestal nauw keurig na op lithosteen. Lithografe ren is een grafische techniek en de voorloper van de offsetdruk. De oude Japanse cultuur is ook een belangrij ke inspiratiebron. Het platte vlak is voor haar een ima ginaire wereld: we zien hier dingen in de ruimte. Die zijn gemaakt van verschillende materialen zoals o.a. klei, purschuim en toevallig be schikbare materialen. Daarmee cor respondeert ze met de wereld om zich heen. Eindeloos zijn de moge lijkheden om aan fantasie, humor, fascinatie, verwondering, veront waardiging, en mededogen vorm te geven. Tegenwoordig levert dit vaak absurdistische beelden op. Marjan toont ook mooie kleine aquarellen. De tentoonstelling is te zien tot en met 7 november op vrijdag-, zater dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Koot noemt de aanstaande renovatie van de Rijksweg een belangrijk pro ject. “Het is toch gaaf? Een entree van Limmen met prachtig bloeiende bloembollen op de rotondes en langs de weg?” De Hortus Bulborum in Limmen heeft als enige tuin ter wereld een enorme collectie van historische voorjaars-bolgewassen. Ruim 4500 verschillende soorten tulpen, nar cissen, hyacinten, krokussen en Fri- tillaria’s tonen in het voorjaar hun prachtige kleuren. REGIO - Komend voorjaar kunnen bewoners van enkele woonwijken in Limmen en Castricum genieten van de kleurenpracht van bloembollen in de grasveldjes tussen de huizen. De gemeente is ze momenteel aan het planten. AKERSLOOT - Zingen is leuk en goed voor de mens. Maar hoe doe je dat dan? En waar moet je beginnen? Ze noemt zichzelf artitect en arti- vist. Dat vertelt wel iets over wie ze is. Ze heeft een bouwkundige oplei ding gedaan en is een inspireren de docent bij Artiance in Alkmaar. Startend in de realiteit van de ar chitectuur, besefte Schiffer dat de beeldende kunst meer ruimte zou bieden om haar ideeën te realise ren. Het architectonische gietwerk, waarvoor ze een eigenzinnig en uniek procedé ontwikkelde, toont de realisatie en geschiedenis van posi tieve naar negatieve vorm en ruim te. Vanuit de wens de pracht van het creatieve proces te delen, ontstond een nieuw concept ‘Parts’ genaamd. Het uitgangspunt hier is een massief blok hout dat in verschillende delen gezaagd is. Elk deel staat fraai op zichzelf en zal samen met de ande re delen steeds nieuwe composities vormen. Het complete programma van het Cinekid Festival is terug te vinden op www.filmhuisalkmaar.nl. Tickets zijn te koop voor 7,50. Ook is er een familieticket voor 25 (2 volwassen, 2 kinderen). Tickets zijn inclusief limonade en wat lekkers voor de kinderen en koffie/thee voor de ouders. EGMOND AAN DEN HOEF - Het werk van vier kunstenaars is nu te zien in Galerie De Kapberg. De na tuur is prachtig afgebeeld in de li tho’s van Lies Verdenius, wie van etsen houdt krijgt met het werk van Gerrit de Weerd kijkplezier, er zijn spannende kleine voorwerpen van Marjan Jaspers met kleine aquarel len en de ruimte wordt gevuld door grote bouwsels van Talitha Schiffer, van hout en spannend gietwerk. UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2021 11 O Carolien Goeman. Aangeleverde foto 3 Bij Hubo kun je ook terecht voor prachtige schuifdeurkasten. Foto: Aart Tóth O Kom ontdekken op het Cinekid Festival in Filmhuis Alkmaar. Foto: Max Kneefel 35.000 narcissen Meer groen in de wijk Gerrit de Weerd Lies Verdenius Marjan Jaspers Talitha Schiffer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11