Gras onder de kist? A night of LIVE tributes Koor De Vredeburgers zoekt nieuwe leden Fabio Pravisani; zijn bronzen Jacoba van Tongeren onthuld De Hooghe Heeren in Hoogwoud REGIO M-ln Klaverjassen bij Postaanzee Keltische muziek in Vredeburg Fabio combineert al jaren zijn cre atieve werk in de herfst- en win termaanden met het maken van heerlijk ijs tijdens het zomersei zoen. “Ik las een artikel en daarna een boek over Jacoba van Tongeren en haar rol in het verzet. Dat maakte veel indruk op mij. Daar is het idee ontstaan om van haar een bronzen beeld te maken. Ik heb contact op genomen met Paul van Tongeren om mijn creatieve idee voor te leggen. Ter inspiratie voor het beeld kreeg ik een schilderij en een aan tal foto’s. Nadat mijn kleine schets iïïI 5 Fabio Pravisani en ‘zijn' Jacoba. Aangeleverde foto. 9 Het is heerlijk genieten bij De Hooghe Heeren. Aangeleverde foto Tekst: Pauline de Vries O Gras kan gebruikt worden als alternatief voor koeling. Aangeleverde foto De repetities vinden plaats op JOEB, Visweg 45a, Egmond-Binnen. EGMOND AAN ZEE - Afgelopen zondag 10 oktober werd het stand beeld van verzetsstrijder Jacoba van Tongeren met de 150 namen van de Groep2000-leden onthuld op het plein van de Antillenstraat in Am sterdam in de wijk De Baarsjes, de straat waar zij heeft gewoond. Fa bio Pravisani (50), beeldhouwer uit Egmond aan Zee, heeft het beeld in opdracht van Paul van Tongeren gemaakt. Jacoba was de tante van Paul en tot voor kort een onbekende codenaam uit het verzet. Pas nadat Paul haar memoires had gevonden en gele zen, wist hij dat zij met de groeps leden een belangrijke rol speelde in het ondergrondse verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Klei en ijs De onthulling zou vorig jaar plaats vinden, in het jaar dat Nederland 75 vrijheid vierde. Afgelopen weekend heeft het eindelijk doorgang kun nen vinden. Naast een groot aantal genodigden waaronder nabestaan den en een aantal basisschoolleer lingen, waren ook burgemeester Femke Halsema en een stadsvertel ler aanwezig, Karel Baracs. Gras heeft namelijk een aantal bij zondere eigenschappen waardoor het goed gebruikt kan worden als alternatief voor een koeling. Gras, gewoon uit de tuin geschept of in een tuincentrum gekocht, wordt op de grond onder het lichaam gelegd en zorgt ervoor dat het lichaam koel blijft. Dit komt doordat het gras rij kelijk wordt besprenkeld met water waardoor de ruimte koeler wordt. REGIO - Wist je dat graszoden ook voor een opbaring gebruikt kunnen wor den? Rozemarijn wordt aan het water toegevoegd zodat een lekkere geur ontstaat. Met deze manier van opba- De beeldhouwer boetseerde twee en een halve maand aan het beeld van klei in zijn IJssalon aan de Voor straat in Egmond aan Zee. Daar na maakte hij de mal voor een hol wassen beeld van Jacoba. In Balk in Friesland is het bronzen beeld gegoten en verder bewerkt. “Wat ik met het beeld wil laten zien, is een sterke vrouw die heel veel heeft meegemaakt maar desondanks fier overeind staat en leiderschap en zachtheid uitstraalt.” Charon Uitvaartbegeleiding www.charonuitvaartbegeleiding.nl/ laat-je-inspireren Dag en nacht bereikbaar via 06-21516130 in klei akkoord werd gegeven door Paul ben ik met het beeld in half- lengte aan de slag gegaan”, geeft Fabio aan. Bonnenkoningin was code 2000 “Jacoba van Tongeren (1903-1967) zorgde met de groepsleden voor onder andere persoonsbewijzen en voedselbonnen voor onderduikers. De leden hadden geen naam, maar een code. Door een inventieve co dering konden de verzetsleden on bekend blijven. “Dit geheime co deboek dat zo belangrijk was voor haar werk en haar netwerk en on derduikers beschermde, heb ik ook weergegeven in het beeld”, aldus Fabio. Als eerste band van de avond staat Basically Walter op het podium. Ze brengen muziek van de Australische punkband The Chats. Daarna zal 21 Grams het podium betreden en de klanken van Fischer-Z laten her rijzen. We sluiten de avond af met Steenkoud met een ode aan de Ne derlandstalige Rock-Hop. LIMMEN - Het vierstemmig gemengd koor De Vredeburgers uit Limmen heeft na een stilstand van anderhalf jaar door corona de repetities vol en thousiasme hervat. Voor meer informatie: Marianne Rij- ser: 072-5337158 of 06-48666082, Els van Diepen: 06-30556107, www.devredeburgers.nl Is uw interesse gewekt dan bent u van harte uitgenodigd om geheel vrijblij vend op een repetitieavond te komen luisteren en de sfeer te proeven. We zien uw komst graag tegemoet. donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het oude en zeer fraaie kerkje aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Het belooft weer een als vanouds mooie avond te worden. De organisa tie heeft er zin in! In verband met de geldende maatregelen is de aanvang om 19.00 uur. Er wordt gevraagd naar een geldige QR-code. Entree is vrij en om 00.00 uur sluit de deur. cabaret en kleinkunst tot muzikale optredens, zang en dans. Dankzij de vijf unieke ruimtes waar De Hooghe Heeren over beschikt kunt u écht iets bijzonders maken van uw feest, trai ning, expositie, show, vergadering of event. Meer informatie? Vanaf dinsdag 12 oktober kan je er ieder week klaverjassen van 10.00 tot 12.00 uur. Op de tafels liggen kaarten en scoreformulieren klaar. Schuif gezellig aan en bepaal zelf je indeling. We spelen in overleg Am- sterdams/Utrechts met verplicht roem maken of Rotterdams kraken. Maar we spelen vooral voor de ge zelligheid. Voor deelname en koffie/ thee vraagt Postaanzee een vrijwilli ge bijdrage. Postaanzee bevindt zich aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. LIMMEN - De muziekgroep Ar Kel- tia treedt weer op! Zondag 31 okto ber, aanvang 15.00 uur in Vredeburg te Limmen, Dusseldorperweg 64, entree 10 euro p.p. Het is anderhalf jaar geleden dat Ar Keltia voor het laatst op trad. De groep staat dan ook te popelen om weer voor publiek te spelen. Ar Kel- tia neemt u mee met haar muziek naar Ierland, Schotland en Bretagne. Het repertoire bestaat uit vlotte nummers als jigs en reels, en prach tige, vaak melancholische liederen. De uit 8 personen bestaande groep zingt en bespeelt daarbij diverse in strumenten zoals de Ierse harp, tin wishtle, viool, gitaar, bas, accordeon en bodhran. Reserveren voor dit concert: via aliaskeltia2@gmail.com. P.s. Voor de entree is een coronatoe- gangsbewijs vereist. EGMOND AAN ZEE - Houd je van een potje kaarten en gezelligheid? Dan ben je van harte welkom bij Postaanzee. dehoogheheeren.nl, naar Catch of the day, vitello met een twist, of een Chef’s special. Het res taurant van De Hooghe Heeren heet niet voor niets de Heerlijckheid! Het is een gemoedelijk restaurant waar u zich snel thuis voelt. Of u nu komt voor een biertje in het café, lekker van het zonnetje geniet op het ter ras of van de rust geniet in de bin nentuin. Naast de horeca is er ook op cultureel gebied van alles te beleven in De Hooghe Heeren. Van theater, Deze periode van stilstand heeft geleid tot ledenverlies waardoor er nu een oproep wordt gedaan voor nieuwe leden. Voor een juist muzi kaal evenwicht in het koor is vooral versterking van de bassen en tenoren gewenst. Ook sopranen en alten zijn van harte welkom! Het repertoire bestaat uit lichte opera’s, prachtige liederen en fraaie tijdloze werken zoals het bekende Cantique de Jean Racine en het Panis Angelicus. ren wordt het lichaam op natuurlijke wijze gekoeld. Wanneer het lichaam het toelaat en de omgevingstem peratuur koel genoeg kan zijn, kun je overwegen om op te baren met graszoden. Wil je meer lezen over de grasopbaring? Kijk dan op onze website of Facebookpagina of neem contact met ons op. HOOGWOUD - Wie van puur en lekker eten houdt, zit goed bij De Hooghe Heeren in Hoogwoud. EGMOND-BINNEN - Anderhalf jaar na het annuleren van de eerste tribu- te-avond opent JOEB (Jeugd Organisatie Egmond-Binnen) opnieuw haar deuren! Waar corona toen roet in het eten gooide gaan we op zaterdag 23 ok tober weer opnieuw van start! Vanaf eind oktober heeft Fabio een tentoonstelling van 30 van zijn werken in het Amsterdamse School Museum, Oostzaanstraat 45 in Amsterdam. Kijk op bel 0226-351566 of mail info@dehoogheheeren.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13