Radboudschool gaat uitdaging aan AED geplaatst op station Heiloo Prijzenregen in Heiloo ‘Koop lokaal en win' Jaap doet mee aan WK Blindproeven Door de lens Ellen Raats UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2021 3 9 Deze groep leerlingen heeft een aantal ‘vossen' ontmaskerd. Foto: Kaylee Broederz Tekst: Linda van Rozendaal Jaap Baan (links) met de rest van team Nederland. Foto: aangeleverd In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik geef de lens door aan Annet Tromp-Sombroek. Vossenjacht De hele woensdagochtend stond in het teken van de Kinderboeken week en de kinderen hebben o.a. een vossenjacht gedaan. In gemengde groepjes met kinderen van groep 1 tot en met groep 8 gingen de leerlin gen rondom school op zoek naar de zogenaamde vossen; ouders die ver kleed waren als beroepen die voor komen in kinderboeken zoals bij voorbeeld een postbode en een kok. Het bleek nog best spannend te zijn om zomaar aan iemand te vragen: “Bent u een vos?” Maar de kinderen hebben de vossen ontmaskerd en erg veel plezier gehad. Challenge: 50.000 bladzijdes lezen Lezen is belangrijk voor kinderen. Door meer te lezen, gaat het leren uiteindelijk makkelijker omdat 20 jaar geleden ben ik in Heiloo komen wonen. Mijn man, die net als ik uit Eg- mond komt, woonde destijds al in Hei- loo. Ik had toen nog wel het idee dat we op den duur weer terug zouden gaan naar Egmond. Het heeft niet heel lang geduurd voor ik daar anders over dacht. teksten beter worden begrepen, bij voorbeeld doordat je woordenschat groeit door te lezen. Directeur Paul Vrasdonk: “Als ouders aan mij vra gen wat ze thuis kunnen doen zeg ik altijd: voorlezen, voorlezen, voorle zen.” De school bedacht een unieke chal lenge. Om het lezen nog meer te motiveren bij de kinderen gaan alle leerlingen van de school met elkaar een uitdaging aan, namelijk: in an derhalve week 50.000 bladzijdes lezen. De kinderen hebben allemaal een papieren meetlint mee naar huis gekregen en ook op school hebben zij een eigen meetlint. Voor iede re (voor)gelezen bladzijde mag het kind 1 cm inkleuren op zijn of haar meetlint. Alle meetlinten worden op vrijdag 15 oktober ingeleverd. Want wat is het heerlijk wonen in Hei loo met al het groen, diversiteit aan winkels, restaurants en een station! Ruim 1,5 jaar geleden zijn we verhuisd naar een andere woning, naar mijn me ning op de mooiste plek van Heiloo! Ik loop de straat uit en ben bij Het Maal water. Regelmatig start ik de dag met een hardlooprondje rondom Het Maal water. De dauw 's morgens, de rust, de reigers langs de kant van het water... Ik hoef hier nooit meer weg (en binnen een kwartier fietsen ben ik alsnog in Eg- mond!). De fantastische aftrap van de Kin derboekenweek heeft zijn doel niet gemist, namelijk het leesplezier aanwakkeren en vergroten. Juf Mar- tijntje Koomen: “Lezen is van es sentieel belang voor zoveel dingen! Voor je taalontwikkeling natuurlijk, maar ook voor je sociale ontwikke ling. Je leert je inleven in een hoofd persoon van een boek en daarmee in een ander. Ik gun iedereen een mooi boek waar je in weg kunt dromen.” ‘s Middags wordt dan bekendge maakt of de challenge is gehaald, maar daar zullen de kinderen vast voor zorgen. Jeugdjournaal De challenge is niet onopgemerkt gebleven. Woensdagochtend was er een verslaggever van Kidsweek (een weekkrant voor kinderen) van de partij. En op maandag 11 oktober is het Jeugdjournaal op school geweest om opnames te maken. De leerlin gen van groep 8A zijn geïnterviewd. En op maandagavond werd het item uitgezonden in het Jeugdjournaal. Dit is terug te kijken via www.jeugd- journaal.nl/uitzendingen De school is verrast door alle aandacht. Inmiddels wordt er flink gele zen door de leerlingen. Volgens een voorzichtige tussenstand is de school zeer goed op weg naar de 50.000 bladzijdes. Natuurlijk leest u in de Uitkijkpost van 20 oktober of de school de 50.000 bladzijdes heeft gehaald. Jaap en de andere teamleden zijn bij toeval bij elkaar gekomen en blijken een goed team. Jaap is zoals hij zegt geen wijnfreak. Na jaren werkzaam te zijn geweest in de horeca, werkt hij inmiddels al jaren bij een wijnimporteur. Jaap: “Door veel proeven en weten waar iets vandaan komt, kom je verder. Je moet met je voeten in de wijngaard hebben gestaan, dan begrijp je het pas,” aldus Jaap. In het majestueuze Palais des Papes te Avig non blijkt het team op het allerhoogste ni veau mee te kunnen om uiteindelijk alleen hun meerdere te moeten erkennen in de top drie met Hongarije als nieuwe wereldkampi oen, voormalig wereldkampioen België op de tweede plaats en Spanje als verrassende der de. Een indrukwekkende prestatie gezien het ijzersterke deelnemersveld met maar liefst Een AED (Automatische Externe Defibrillator) is een draagbaar ap paraat dat het hartritme weer kan herstellen bij een hartstilstand. Bij een hartstilstand is het van belang dat een AED zo snel mogelijk wordt ingezet, want dat vergroot de over levingskans. Daarom vindt onder andere de Hartstichting het ook zo belangrijk dat er in elke buurt een AED hangt. Tot en met 13 november ontvangt u bij uw aankoop bij een van de deel nemende winkels of bedrijven een voucher met een unieke wincode. Via de button op www.uitkijkpost.nl be zoekt u de actiesite. Als u de wincode invult, ziet u gelijk of u in de prijzen bent gevallen. En die kans is groot, want naast vijf hoofdprijzen (beschikbaar gesteld door Alleman Mode, Radio Bakker, Juwelier Peek, Restaurant Rails en Smitveld Vouwwagens en Tenttrai lers) regent het maar liefst zo’n 700 27 teams uit alle delen van de wereld. Ook het feit dat het Nederlandse team verreweg het jongste team was onder de deelnemers, dwong veel respect af. Op het WK moesten de deelnemers van 12 wijnen de samenstelling, herkomst, oogst jaar en producent bepalen, voor elke con- naisseur een serieuze uitdaging. Het team dat Nederland vertegenwoordigt wordt sinds 2018 geselecteerd tijdens het NK Blindproe- ven, georganiseerd door Nijhuis Consultancy Services, dat hiervoor de exclusieve rech ten heeft. Het NK Blindproeven 2022, bekend onder de naam ‘Concours le vin en direct’ vindt plaats op zondag 29 mei 2022. Het WK Blindproeven vindt volgend jaar plaats in de Champagnestreek, waar de teams te gast zijn bij Ayala Champagne. De AED op Station Heiloo is geplaatst op initiatief van de Nederlandse Spoorwegen, de gemeente is hier verder niet bij betrokken geweest. In een reactie laat de gemeente weten het wel een goede ontwikkeling te vinden. Binnenkort leest u in de Uitkijkpost meer over de aanwezigheid van AED’s in Heiloo. prijzen, van een tompouce tot een bos bloemen, van een APK-beurt tot een speculaasstaaf, een fles olijfolie of een leuke cadeaubon. Alle prij zen zijn beschikbaar gesteld door de deelnemende winkeliers, die u her kent aan een poster op de deur of in de winkel. Op de speciale actiewebsite www.uitkijkpost.nl/kooplokaalen- win leest u alles over de actie. Hier vindt u ook een overzicht van de deelnemers. Ook een mooie prijs winnen? Koop dan lokaal, en win! Senior HR-medewerker werkorganisatie BUCH HEILOO - Op dinsdag 5 oktober is er een AED geplaatst op station Heiloo. De AED staat voor de ov-chipkaartpoort, waardoor de AED in geval van nood voor iedereen bereikbaar is. HEILOO - Op zaterdag 16 oktober gaat de actie ‘Ik winkel in Heiloo, Koop lokaal en win’ van start. De actie is met steun van het Team Herstelfonds ontwikkeld en is bedoeld om de lokale middenstand te steunen. HEILOO - Op de Radboudschool is woensdag 6 oktober de Kinderboeken week feestelijk van start gegaan, met als thema ‘Worden wat je wil’. HEILOO - Plaatsgenoot Jaap Baan (39) maakt deel uit van het Nederlands team Blindproe ven, samen met Juliette Zandbergen, Kim van der Linde-Bruggink, Jesper Moonen en coach Maxime Zandbergen. Het team heeft tijdens het Wereldkampioenschap Blindproeven in Frankrijk veel indruk gemaakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3