Kaasstad Kapitaal Kinderboekenweek in de Witte Kerk Ekoplaza: dé biologische winkel van Heiloo cadeaus I &1SSSS l Bedrijf belicht Hoog bezoek Eerlijk Werelds HEILOO - Ekoplaza is dé biologische winkel van Heiloo. In de overzichtelijk ingerichte winkel koop je producten met pure smaak en van hoge kwaliteit, zonder onnatuurlijke geur-, kleur- en smaakstoffen of conserveringsmid delen. Eten zoals het bedoeld is! UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2021 5 i Cr Pelle Nijdam (r.) en zijn vader Arjan voor de winkel in Heiloo. Aangeleverde foto Een regionaal netwerk om samen te investeren in mkb-projecten 2019 zijn een op de drie projecten Tekst: Evert Visser succesvol afgrond, een hele mooie Investeerders uit Alkmaar en score. En met een paar onderne- omgeving die samen met anderen mers lopen de vervolgbesprekin- willen investeren in bedrijven met gen en onderhandelingen over een groeiambities en hiermee een investering nog.” aantrekkelijk rendement willen realiseren, kunnen tijdens bijeen- komsten van Kaasstad Kapitaal O Peter Vonk in gesprek met investeerders. Aangeleverde foto kennismaken met mkb-onderne- mers die kapitaal zoeken voor de realisatie van hun plannen. Elke twee maanden vindt een bijeen- komst plaats in Alkmaar, meestal in het AZ-stadion. De investerings projecten variëren zeer en inves teerders bepalen zelf of en in welk project ze interesse tonen. Peter Vonk, initiatiefnemer, oprichter en voorzitter van Kaasstad Kapitaal zegt: “Sinds de start in maart I ..1 Philip Hopman tekent illustraties uit de prentenboekenreeks ‘Boer Boris'. Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van de Kinderboekenweek kwamen de allerjongste Heilooërs op maandag 11 oktober samen in de Witte Kerk voor een optreden van Philip Hopman, de illustrator van Boer Boris. De ochtend werd mogelijk gemaakt door een samenwerking van Bibliotheek Heiloo, Bruna en de Witte Kerk en werd gesubsidieerd door De Schrijverscentrale en het Nederlands Letterenfonds. Kritisch publiek ‘Hopman excelleert in dit boek met In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Schrijver Ted van Lieshout en illustra tor Philip Hopman introduceerden een 'Informeel en leuk' Peter Vonk brengt potentiële inves teerders en mkb-ondernemers (met een kapitaalvraag van 50.000 tot 2,5 miljoen) bij elkaar. “Allereerst screen ik de plannen en de bijbeho rende cijfers van de ondernemers goed. Ik laat ze alleen hun plannen pitchen als ik er zelf ook in zou wil len investeren. Alle te presenteren projecten hebben daarom op zich zelf potentie. Ik help ondernemers met een geloofwaardig plan bij het opstellen van hun pitches en het oefenen ervan. Vervolgens beoor delen de investeerders de propo sities tijdens de bijeenkomsten en kunnen ze er vragen over stellen." Deze gezamenlijke werkwijze heeft volgens Vonk een groot voordeel. “Heb je als investeerder iets minder verstand van een bepaalde busi ness maar heeft een andere inves- blij en ondernemend boertje, genaamd Boris, die de scepter lijkt te zwaai en op de boerderij. Inmiddels is van deze vrolijke reeks prentenboeken het veertiende deel verschenen genaamd: Boer Boris en Bakkertje Bas. Ook dit deel speelt zich af op de boerderij van Boer Boris, maar ook een beetje in de bakkerij van bakkertje Bas. Bakkertje Bas bakt een prachtige paardentaart voor Knol omdat hij jarig is. Hij komt hem zelfs bezorgen. Maar dan gebeurt er iets onverwachts. Gelukkig loopt het goed af, zoals altijd. Maar meer verklappen wij niet, als je wilt weten hoe het verhaal afloopt dan kan je het boek vanaf heden kopen bij Bruna in Winkelcentrum ‘t Loo. Met een duurzame leefstijl draag je bij aan een betere wereld. Het mili- Vonk coördineert vervolggesprek ken met ondernemers en investeer ders als investeerders na een pitch aangeven interesse te hebben in een vervolgbespreking. Hij bena drukt dat deelname aan Kaasstad Kapitaal voor investeerders ener zijds gericht is op het maken van rendement, maar dat het vooral ook informeel en leuk is. “Er ontstaan tussen investeerders nieuwe zake lijke relaties, samenwerkingen en vriendschappen. Er ontstaat echt een ‘wij-gevoel'" Tien van de inmid dels vijftig investeerders die zijn aangesloten bij Kaasstad Kapitaal komen uit Heiloo. eu wordt niet onnodig belast doordat we de natuur haar werk laten doen. 'Echt helpen door te zorgen uoor maatwerk' Investeerders en ondernemers pro fiteren beiden van de ruime kennis en ervaring van Vonk. In dienst bij banken hielp hij jarenlang onder nemers aan kapitaal. Hij werkt sinds 2008 voor zichzelf. “Ik help bij het maken van deals met investeerders. Ik zorg hierbij voor maatwerk en wil echt helpen. Ook bij Kaasstad Ka pitaal gaat het om ‘matchmaking': een huwelijk slaagt pas als iedereen blij is met de afspraken. Daar ben ik scherp op." Kaasstad Kapitaal organiseert zes a zeven bijeenkomsten per jaar, HEILOO - Op vrijdag 8 oktober bracht burgemeester Mascha ten Bruggencate (tweede van rechts) een bezoek aan Eerlijk Werelds, dé fairtrade cadeauwin kel van Heiloo. Aangeleverde foto Veel producten komen uit de directe omgeving, zoals kaas, zuivel en eie ren van de Noorderhoeve in Schoorl en de Klompenhoeve in Egmond. Alle producten zijn 100% biologisch gecontroleerd en de boeren, telers en producenten krijgen een eerlijke prijs. Voor je boodschappen kun je natuurlijk ook online terecht. Zo kun je eenvoudig en op je gemak verant woorde keuzes maken. Biologische producten worden ver bouwd zonder gebruik te maken van kunstmest, chemische bestrijdings middelen en genetisch gemodifi ceerde organismen. En natuurlijk wordt er rekening gehouden met het welzijn van dieren. Kaasstad Kapitaal 06-51513583 www.kaasstad-kapitaal.nl, info@kaasstad-kapitaal.nl De kleuters van de Radboudschool, de Benedictus, de Elckerlyck en de Jan van Rijckenborghschool wa ren allen even enthousiast. Terwijl Philip Hopman, gekleed in een boe renoverall en laarzen, uit de losse pols de meest prachtige illustraties tekende op een flip-over, brulden zij lekker mee. “Boer Boris heeft een boerderij en daar horen... “Zes var kens bij”, scandeerden ze uit volle borst terwijl de contouren van een varken zichtbaar werden. Waar som mige leerlingen netjes hun vinger opstaken sprongen anderen met een rode blos van inspanning een gat in de lucht als zij het antwoord wisten. De prachtige galm in de Witte Kerk maakte het spektakel compleet. meestal op vrijdagmiddag in het AZ-stadion in Alkmaar. Per keer pre senteren drie mkb-ondernemers hun plannen aan de inmiddels vijf tig aangesloten investeerders. Dat aantal groeit snel. De volgende in- vesteerdersbijeenkomsten in het AZ-stadion vinden plaats op 29 ok tober en 17 december. Meer weten, contact opnemen en/of aanmel den? Zie www.kaasstad.kapitaal.nl of bel Peter Vonk via 06-51513583. zijn verrukkelijk gedetailleerde in terieurs (die bakkerswinkel!) en stadsgezichten vol sierlijke, versier de gevels in frisse regenboogkleu ren. Om je vingers bij af te likken’, zo is te lezen in een boekrecensie in dagblad Trouw. Toch waren er ook wat kritische puntjes van de leer lingen, die geen blad voor de mond namen. Terwijl Hopman tijdens zijn welkomstwoord de eerste contou ren van de boerderij op het papier tekent roept een van de leerlingen luid tot grote hilariteit van de mee gekomen ouders, meesters en juffen: “Ik dacht alleen dat u veel beter kon tekenen!” Philip concludeert dat hij kritisch publiek heeft en zet even een tandje bij. teerder dat wel - en stelt hij of zij de juiste vragen -, dan krijg je een veel beter beeld van het plan en van de kansen en de risico's. Investeerders profiteren daardoor van elkaars kennis, ervaring en netwerk. Ook de ondernemers kunnen zeer veel baat hebben bij al deze kwaliteiten van de investeerders. Daarnaast zijn de pitches vaak leerzaam, zeker als het gaat om nieuwe innovaties. Verder is het waardevol een sparringpart ner voor mkb-ondernemers te zijn: zij hebben behoefte aan kennis, ervaring en een netwerk." Kom naar de winkel in Heiloo, Alkmaar of Schoorl of ga naar www.ekoplaza.nl en bekijk het ruime assortiment.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5