□roombroodjes Chansons Edith Piaf in Cultuurkoepel Mylou Frencken en Dorine Wiersma Concertserie Alkmaarse Kamermuziek van start column Robin Raven HEILOO - Cabaret in de Cultuurkoepel! In de muzikale cabaretvoorstelling ‘Waagstukken’ bundelen Mylou Frencken en Dorine Wiersma voor het eerst hun krachten en laten deze veelgeprezen liedjesschrijfsters het achterste van hun tong zien. Is het dapper om een kind te krijgen op je 41e? Alleen naar de bioscoop te gaan? Op te biechten dat je bent vreemdgegaan? Tja, wat is moed ei genlijk? En wanneer moet een mens (m/v) de spierballen laten rollen, en wanneer juist die grote bek houden? Getuigt het van lef om je kwetsbaar te tonen? Zijn de losers misschien wel de nieuwe winnaars? In ‘Waag stukken’ gaan Dorine en Mylou op onderzoek uit. Vastberaden en door de wol geverfd. Met de nodige le venservaring op zak laten de dames zich niet meer aan de kant schui ven. Wiersma en Frencken krijg je niet meer klein. Of toch? Zoals u van Dorine Wiersma en Mylou Frencken gewend bent, staat ook deze voor stelling bol van de mooiste klein- Laat je verrassen en meeslepen in deze voorstelling met bloedmooie liedjes op vrijdag 22 oktober a.s. in de Cultuurkoepel Heiloo, aan vang 20:15 uur. Kaarten a 17,50 via www.cultuurkoepelheiloo.nl of bij het VVV-kantoor op Landgoed Willibrordus. Heiloo - Cultuurkoepel: Cabaret voorstelling ‘Waagstukken’ - My- lou Frencken en Dorine Wiersma, vrijdag 22 oktober, aanvang 20.15 uur. kunstliedjes. Gewapend met piano en gitaar laten ze zich van hun moe digste kant zien. Want moed heb je nodig. Om door te gaan - of er voor eens en altijd mee op te houden. Edith Piaf (Edith Giovanna Gassion) werd in Parijs op 19 december 1915 geboren als dochter van een kroeg- zangeres en een acrobaat. Edith Piaf blijkt een overlever te zijn, een bodemloos kind op zoek naar pas- Dinsdagavond 26 oktober brengen alt Ingeborg Bröcheler en pianis te Mirsa Adami een droomrecital voor de liefhebbers van vocale mu ziek. Na een kleurrijke opening met Glucks ‘Che faro senza Euridice’ en de Tancredi-aria’s van Rossini volgt broeierige laatromantiek van Gustav Mahler en een vertederende, humo ristische visie van Benjamin Britten op het fenomeen wiegeliedje. Een programma waarbij de stem van In geborg Bröcheler, die haar leven ooit begon als bestuurskundige en crimi noloog, volledig tot haar recht komt en de charme van de lage vrouwens tem uit elke noot spreekt. HEILOO - Cultuurkoepel Heiloo presenteert een prachtige voorstelling met chansons van Edith Piaf. PCC Heiloo behaalt gouden Schoolkantine Schaal 2021-2022 De concerten vinden als vanouds plaats op de laatste dinsdagavond van de maand (uitgezonderd de cember) en beginnen om 20.15 uur. Losse kaarten zijn in de voorver koop via de website te koop voor 22,50. U krijgt een E-ticket per mail toegezonden. Kaarten aan de zaal kosten 25,- Zie www. alkmaarsekamermuziek.nl ALKMAAR - Voor liefhebbers van kamermuziek is het weer genieten bij Theater De Vest. Stichting Alkmaarse Kamermuziek heeft voor het nieuwe seizoen 2021/’22 een aansprekend en avontuurlijk programma samenge steld. Het programma biedt gloedvolle vocale muziek, kennismaking met de expressie van de saxofoon, elegante Italiaanse barok, monumentaal dramatisch werk en delicate sonates in kamermuziekbezetting. sie, liefde en plezier. Een vrouw die nooit alleen wil zijn. Haar houvast is de muziek. Want uiteindelijk wil ze maar één ding: zingen, zingen, zingen! Het Parijse Olympia is de plaats waar Edith Piaf bekendheid verwierf en waar zij een paar maanden voor haar dood een gedenkwaardig concert gaf. Aan het eind van haar leven kon zij terugkijken op enkele grootse muzikale successen, waaronder de chansons ‘Non, je ne regrette rien’, ‘Milord’, ‘La vie en rose’, ‘Cést un homme terrible’, ‘Les flonflons du bal’, ‘C’est l’amour’, ‘Padam pa- dam’ en ‘Une enfant’. Op 7 april 1963 nam zij voor het laatst een lied op: ‘L’homme de Berlin’. Het werd pas jaren na haar dood uitgebracht. Op 47-jarige leeftijd overleed Edith Piaf in Grasse aan de gevolgen van een inwendige bloeding. Tijdens de voorstelling ÉDITH! kom je door de liedjes en de bindende teksten meer te weten over die kleine, frêle vrouw met haar bewogen leven en al even woelige liefdesperikelen. Zondag 24 oktober 2021, aan vang 15.00 uur in de Cultuurkoepel. Kaarten a 15,- zijn te koop via www.cultuurkoepelheiloo.nl of bij het VVV-kantoor op Landgoed Willibrordus. UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2021 7 'Waagstukken' in Cultuurkoepel O Edith Piaf. Foto: Roger Violett via Getty Images O PCC Heiloo. Foto: Archief Uitkijkpost O Mylou Frencken en Dorine Wiersma. Foto: Mark Uyl Daarom werkt ze gewoon lekker Als een school aan alle vier voorwaar den voldoet, kan het themacertificaat Voeding aangevraagd worden en mag de school drie jaar lang een Gezonde School genoemd worden. Vervolgens kan er doorgegroeid worden van zilveren, naar gouden en uiteindelijk ideale kantine. Brigitte is geboren en getogen in Heiloo. Een vrolijke geest, die nog elke dag geniet van de gezellig heid en het mooie groen om ons heen. Over dat laatste maakt ze zich wel een beetje zorgen want door alle bouwprojecten (waar jongeren overigens niets aan heb ben) wordt die groene navelstreng 'Een lach kost niks!’ De quote van de maand komt van Brigitte Geurts. U kent haar vast wel. Ze ziet er na melijk net zo uit als haar naam doet vermoeden: lang, blond en blauwe ogen. Toen ze nog jong was (niet zo heel lang geleden, uiteraard), droom de Brigitte van een baan als mo deontwerpster. Zij zou de hele wereld overvliegen met haar ori ginele creaties. Helaas bleef het bij een mooie fantasie. Misschien ook wel weer goed, want van al dat vliegen krijg je spataderen en het is ook nog eens slecht voor het milieu. sluipenderwijs steeds een stukje grijzer. op de grond bij een bekende bak kerij in ons dorp. De wereld van het brood zit trouwens best inge wikkeld in elkaar. Vroeger, toen ik nog in een matrozenpakje rondliep, dacht ik dat er drie soorten brood waren: bruin, wit en stokbrood. On zin natuurlijk, brood is zo oud als de weg naar de prehistorie. Neem nou de Woeste Knoest. Wel eens van ge hoord? Niet 'ja’ zeggen, want dan liegt u dat u barst. Heeft Brigitte nog droombroodjes in de oven van de toekomst? Jaze ker. Misschien iets met ouderen of werken op een zorgboerderij. Of wellicht toch die wereldreis, maar dan meer als een soort Floortje Dessing. Of wacht, nog mooier: een eigen boerderij met koeien, kippen, paarden, en natuurlijk een boze bok. HEILOO - PCC Heiloo heeft de gouden Schoolkantine Schaal 2021-2022 behaald. Om hiervoor in aanmerking te komen moet een school een gezonde schoolkantine hebben volgens de richtlij nen van het Voedingscentrum. Ook moet er in de lessen structureel aandacht aan voeding worden besteed, moet de school inzicht hebben in voedingsgewoonten en het gewicht van leerlingen en moeten de afspraken vastgelegd zijn in beleid. O Ingeborg Bröcheler (boven) en Mirsa Adami (onder). Aangeleverde foto 'Een lach kost niks!' Nee, en een droombroodje ook niet. De kunst van het lachen en ongestraft droombroodjes bakken zouden vanaf komende maandag ver plichte schoolvakken moeten zijn. En de perfecte docent heb ik al gevonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7