Uniek lesprogramma in Nederland start in Bergen en Heiloo Jazz Session Club Vredeburg met One More Opheffingsuitverkoop Galerie Leuring in Limmen Frank Kraaijeveld presenteert boek en plaat in Museumhoeve Overslot Oorlogsmuseum 1940-1945 geopend Kom op tijd want vol=vol! Met trots en plezier kijken wij terug op deze ervaring, met alle aspecten die komen kijken bij het runnen van een kunstwinkel. De inkoop was erg leuk, de vele veilingen die we be zocht hebben en ook de particuliere Nu is het zaak om ‘maken en repare ren’ een belangrijk onderdeel te la ten zijn in het onderwijs. Zo kunnen de circulaire banen in de toekomst LIMMEN - Ja, u leest het goed. Met veel plezier en enthousiasme zijn we ruim 7 jaar geleden met de galerie begonnen, maar voor ons is het tijd voor een nieuwe uitdaging. met het juiste personeel worden ingevuld. Op 13 oktober maakten de gemeenten Heiloo en Bergen al vast een start. Met de deelnemende aankopen en de contacten met kun stenaars. Maar zeker ook de verkoop heeft ons in contact gebracht met een di versiteit aan klanten, dat vaak leid de tot interessante gesprekken over op doen, zo enthousiast reageerden ze op onze uitnodiging. Ze staan zo als ze zelf zeggen “trappelend klaar” om het seizoen te openen. Het reper toire: pure jazzstandards. Zondag 24 oktober 2021, van 15.00 tot 18.00 uur bij Vredeburg in Lim- men. De toegang is vrij. U kunt ons steunen door lid te worden voor €5 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel: 072 5053414, e-mail: timmerlimmen@ kpnmail.nl basisscholen kwamen zij samen bij de Milieustraat aan de Rosendaal in Heiloo om het lesprogramma op te gaan zetten. Wethouder Erik Bekkering uit Bergen legt namens de samenwerkende gemeenten uit: ”De circulaire economie kan niet draaien als het onderwijs leerlin- kunst en andere onderwerpen. Ook heel leuk was het om kunstwerken bij klanten af te leveren en te zien waar het terechtkwam. Speciaal voor de opheffingsuitver koop is Galerie Leuring in oktober drie dagen open, namelijk van 22 tot en met 24 oktober, dus ook op vrijdag! En met kortingen tot 50%. Mocht het niet lukken om tijdens dit weekend langs te komen, dan kunt u ook altijd even online kij ken wat we in de collectie hebben op www.galerieleuring.nl Als u iets interessants ziet kunt u contact met ons opnemen. Dan maken we een afspraak om het een andere keer te halen. We kunnen het ook opsturen of bezorgen. Dit boek en album presenteert hij in Museumhoeve Overslot in het his torische hart van Egmond aan den Hoef. ‘Be Frank’ is geschreven naar aanleiding van het 60-jarig bestaan van de Bintangs. Een boek met veel enerverende verhalen en heel veel mooie foto’s. Over het nieuwe Bintangs-album Irke-Marjen en Jeroen Galerie Leuring Schoollaan 5, 1906 AE Limmen galerieleuring@outlook.com EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdag 23 oktober presenteert Frank Kraaijeveld, medeoprichter van de oudste nog optredende band van Ne derland de Bintangs, het boek ‘Be Frank’ en het nieuwe album van de Bin tangs ‘These Hands’. Bekkering vervolgt: “Samen met de basisscholen willen wij een verbin ding maken tussen deze twee delen door te werken aan lesmodules voor circulair maakonderwijs. Het is heel goed om de kinderen te leren waar om je zuinig moet zijn met spullen en de grondstoffen en niet moet weggooien. Als je de kinderen kunt leren hoe je iets kunt repareren en hergebruiken creëer je de noodza kelijke makers voor de toekomst.” Wethouder Peter van Diepen uit Heiloo vult aan: “De invloed van spullen op het milieu is in Neder land groter dan bijvoorbeeld vlees ‘These Hands’ staan mooie lovende recensies in onder andere de Volkskrant en de NRC. De rauwe rhythm blues staat weer op de kaart. Het museum is opgericht door twee verzamelaars die hun passie en collectie over de oorlog graag wil len delen met een breed publiek. Er wordt een unieke verzameling ge toond. De eerstvolgende openings- Frank leest voor uit het boek en misschien zelf ook nog een aantal songs van het nieuwe album ‘The se Hands’ spelen. Zowel het boek als de plaat zijn zaterdagmiddag 23 De wethouders willen dit maak- onderwijs graag een vaste plek in het onderwijs geven voor leerlingen uit groep 5 en 6 van de basisscholen in Heiloo en Bergen. Bergens wet houder Onderwijs, Antoine Tromp: “Het moet een wekelijks vak wor den. Daarmee zijn onze scholen de eerste in Nederland die dit circulair maakonderwijs in het lesprogram ma gaan opnemen. De leerlingen zullen starten met hout, textiel, metaal en elektrische apparaten. Voor iedere stroom gaan ze eerst kijken naar het afvalprobleem.” Wethouder Bekkering vervolgt: “Daarna kijken de kinderen wat je kunt doen om deze producten en materialen een nieuw leven te geven. Ten slotte gaan ze samen nadenken hoe een ideale wereld er uit zou zien, zonder afval. In 2022 start een aantal scholen met de les modules voor wol en textiel.” Peter van Diepen: “Het maken is bijna helemaal uit het onderwijs verdwe nen. Kinderen leren op school bijna uitsluitend met hun hoofd. Dat is zonde. Zeker nu we juist de makers goed kunnen gebruiken.” eten, je huis verwarmen of reizen. Bij spullen beginnen is dan ook een logische keuze als je iets wilt doen voor het milieu.” Museumhoeve Overslot is te vinden aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef tegenover de fundamen ten van het slot. De zaal is open om 15.00 uur, de presentatie begint om 16.00 uur. De toegang is vrij. Het is mogelijk om voor 10 een zitplaats te reserveren via museumhoeveoverslot@gmail. com. oktober te koop in Museumhoeve Overslot! LIMMEN - Na anderhalf jaar geen jazzsessies gaat Vredeburg in Limmen op vrijdag 24 oktober van start met de Jazz Session Club. REGIO - Circulaire economie moet ook in het onderwijs een plaats krijgen. Het Circulair Ambachtscentrum krijgt steeds meer vorm als gezamenlijk initiatief van de gemeenten Bergen, Uitgeest en Heiloo. AKERSLOOT - Zaterdag 16 oktober opende Veteraan der Mariniers (BD) Luitenant Kolonel Han Thesingh het nieuwe Oorlogsmuseum 1940 1945 Akersloot. En die start is meteen fabuleus, met een gastoptreden van dat geweldi ge orkest One More. In december 2019 stond One More voor het eerst in Vredeburg en dat was meteen een topper. Dat verwachten we nu ook weer, want de afzonderlijke muzi kanten van de groep zijn allemaal doorgewinterde jazzmuzikanten, die al jarenlang deze muziek uiterst professioneel spelen. Spetterend was hun vorige optreden en wij verwach ten dat ze er nog een schepje boven- dag is zaterdag 30 oktober. U vindt het museum op de Julianaweg 43 in Akersloot. Parkeren kan nabij de jachthaven/skatebaan. Meer informatie? Kijk dan op www. oorlogsmuseum1940-1945.nl gen er niet op voorbereidt. Dus als we in 2030 voor 50 procent circu lair willen zijn - zoals Nederland wil - dan moeten we nu heel snel aan de slag om het onderwijs daar op in te richten. De ontwikkeling van een Circulair Ambachtscentrum bestaat uit twee delen. Het eerste is de milieustraat van de toekomst. Daar krijgt het inzamelen van spul len voor hoogwaardig hergebruik, reparatie en upcycling een belang rijke plaats. Als tweede onderdeel is het noodzakelijk om initiatieven te stimuleren die ingezamelde spullen voor al deze doelen gaan afnemen. Nieuwe markten voor tweedehands goederen zoeken dus,” aldus Bek kering. UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2021 21 O Het onderwijs moet ingericht worden op de circulaire economie. Foto: Aangeleverd 3 Irke-Marjen en Jeroen kijken vol trots terug. Aangeleverde foto Oorlogsmuseum 1940-1945 opent zijn deuren. Foto: Jelle Jelle, Facebook Opheffingsuitverkoop ‘These Hands' Onderwijs inrichten voor makers Vaste plek in onderwijs 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21