Jongerenraad Heiloo laat stem horen wel aanwezige generatiekloof zich direct al te dichten. r ifini Radboudschool leest 144.294 bladzijdes! STILTE Door de lens www.jongerenraad-heiloo.nl Tekst: Dirk Kaan Wat volgde was een korte kennis making. Sanne (22), Anne (18), Laura (19), Denise (15), Jonathan (16) en Laura (22) - Ruben (17) was afwezig - stelden zich een-voor- een voor en vertelden waarom zij de stem van de jongeren belangrijk vinden. Denise vatte het op eigen wijze samen: “Ik kan nu mijn stem laten horen, ook al ben ik dan nog te jong om zelf te stemmen.” In het aangeboden Plan van aanpak worden de diverse overkoepelende thema’s besproken zoals een meer levendig Heiloo, ontmoetingsplek ken voor jongeren, sportieve jeugd, uitgaansgelegenheden, een sociaal Heiloo, woningbouw voor jongeren, politieke participatie, verkeersvei ligheid en duurzaamheid. Nieuwe perspectieven over deze zeer belangrijke onderwerpen willen de jongeren doorvoeren in Heiloo. Actieve betrokkenheid is hiervoor nodig. De avond kende ook een politiek element. Onder leiding van initia tor Sybren van Dokkum (D66) ging de jongerenraad in discussie met de aanwezige fractieleden van de gemeenteraad. Bij onderwerpen als gratis sportmogelijkheden tot 21 jaar, meer uitgaansgelegenheden, het tegengaan van eenzaamheid en meer woningen voor jongeren was de gemeenteraad vooral geïnteres seerd in de belevingswereld van de jongere generatie. De persoonlijke verhalen van de Heilooër jeugd leken de aanwezige raadsleden serieus te raken. En op bepaalde onderwerpen, zoals bij voorbeeld uitgaan en het probleem van de eenzaamheid, leek de toch Aanmelden voor de jongerenraad kan als je tussen de 14 en 24 jaar bent. Politieke binding of ideeën hebben is handig, maar zeker niet noodzakelijk. Belangstelling en wil len meedenken en meepraten over maatschappelijke vraagstukken is veel belangrijker. HEILOO - Het asfalt van het fietspad Zan- derslootweg is aan vervanging toe. Door wor- teldruk zijn er veel hobbels en scheuren ont staan. Om het fietspad veiliger te maken en het fietscomfort te verhogen komen er inno vatieve betonplaten die het asfalt vervangen. De werkzaamheden starten 25 oktober en du ren tot en met 21 januari 2022. Het fietspad is dan vanaf de Kerkelaan tot aan de Rector Fre- deriklaan afgesloten. Ook de Kuillaan is van wege opslag van materialen in deze periode voor doorgaand verkeer afgesloten. De gemeente vervangt het slechte asfalt van het fietspad door betonplaten. Op het fietspad langs de sloot (750 meter) komen rode beton platen, zoals langs de Omloop. Op het fietspad door het bos (900 meter) komen innovatieve prefab betonplaten. Deze platen krijgen tij dens het productieproces een reflecterende zandkleurige toplaag. De toplaag zorgt voor meer zicht in de donkere uren en een groter contrast tussen het wegdek en de bermen. Waar het kan maakt de gemeente het fietspad iets breder; van 2,2 meter naar 2,5 meter. Dit Juf Martijntje kan het bijna niet ge loven. “Het is ongelooflijk hoeveel we met elkaar hebben gelezen, een monsterscore. We mogen hier met z’n allen heel trots op zijn en we ho pen dat deze challenge het begin is van nieuwe gewoonten. Van mooie leesmomentjes creëren, samen of alleen, die een plekje zullen blijven De grote vraag was natuurlijk of de school het zou redden. Op vrijdag middag 15 oktober kwam het ver lossende antwoord: Jazeker! Maar liefst 144.294 bladzijdes werden er gelezen. gaat nergens ten koste van bomen of groen. Omleiding Om de werkzaamheden veilig uit te voeren, is het fietspad Zanderslootweg volledig afge sloten voor doorgaand verkeer. De omleiding loopt via de Rector Frederiklaan, naar het fietspad Kennemerstraatweg en/of Wester- weg. Dit staat met borden aangegeven. De Kuillaan in het Heilooërbos is tijdens de werkzaamheden ook afgesloten voor alle doorgaand verkeer. De aannemer gebruikt de Kuillaan voor de opslag van materialen die nodig zijn voor de uitvoering. Kwekerij G. Meijer blijft bereikbaar via de Westerweg. De werkzaamheden vallen grotendeels gelijk met de werkzaamheden aan de Kerkelaan, zodat er minder overlast is. Het fietspad was door werkzaamheden op de Kerkelaan al van af 18 oktober niet meer toegankelijk. vinden in de hectiek van alledag,” aldus de enthousiaste juf. Alle kinderen ontvingen een certi ficaat voor de Leeschallenge Kin derboekenweek 2021. Want, dank zij de inzet van alle kinderen is de leeschallenge gehaald. Annet Tromp-Sombroek Wie weet wordt de challenge volgend jaar wel herhaald. Gaat de school dan voor 150.000 bladzijdes of wordt de lat nog hoger gelegd? Eerst nog maar even nagenieten van deze mooie prestatie en genieten van een welverdiende herfstvakantie. De jongeren geven de jongerenraad helemaal zelf vorm. Sybren van Dokkum helpt bij het plannen van vergaderingen en is het contact voor de jongeren bij vragen. Een aantal raadsleden zorgt voor een directe link tussen de jongerenraad en de gemeenteraad. Deze groep raadsle den kan helpen met het overbrengen van ideeën naar de gemeenteraad. HEILOO - De Radboudschool bedacht een mooie challenge in het kader van de Kinderboekenweek: lukt het de leerkrachten, leerlingen en ouders om van 6 oktober tot en met 14 oktober samen 50.000 bladzijdes te lezen? Voor iedere (voor)gelezen bladzijde mochten de kinderen een centimeter inkleu ren op een papieren meetlint. Na een uur kennismaken en discus sie kwam er een eind aan het offici- ele gedeelte. Voorzitter Sanne sloot de vergadering af: “Supertrots dat we jongeren een stem kunnen ge ven in Heiloo.” De burgemeester was onder de indruk van de avond: “Leuk en inspirerend. Ik hoorde ie mand supervet zeggen. Dat vond ik eigenlijk ook.” Sanne zelf was ook blij met hoe de avond verliep. “Ik vond het best wel spannend. Alles wat we doen, doen we voor de eerste keer. Maar het was zeker wat ik er van had verwacht.” A 3 5 Sanne overhandigt Plan van aanpak aan de burgemeester. Foto: Hans Brouwers Vervolg van de voorpagina Het doel van 50.000 bladzijdes is ruim gehaald. Aangeleverde foto In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik geef de lens door aan Hugo Kraakman. Ik ben geboren in Zaandam en opgegroeid in Egmond aan den Hoef. Ik heb een aantal jaren in Alkmaar gewoond, eerst op mijzelf en daarna samen met mijn man Op dat moment was ik ervan overtuigd dat ik altijd in Alkmaar zou blijven. Totdat ongeveer vijf jaar geleden mijn man thuiskwam met een verhaal over een mooie nieuwbouwwijk in Heiloo, plan Linde. Het duurde niet lang voordat ik enthousi ast was en een gat in de lucht sprong toen we werden ingeloot! We wonen hier nu echt ontzettend fijn; we hebben superleu ke buurtjes, kinderen spelen samen en er wordt regelmatig iets georganiseerd qua buurtborrels of zelfs een online pubquiz in de tijd dat we elkaar niet konden opzoeken. Ik heb op het PCC Heiloo (toen nog St. Jan Mavo) gezeten dus ik ben niet helemaal onbekend met Heiloo en kom regelmatig oud-klasgenootjes tegen. Plan van aanpak Generatiekloof Monsterscore Certificaat Projectmanager bij Alliander Geïnteresseerd? Een van de mooiste plekjes in Heiloo vind ik het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood. Ik kom daar graag. Zeker in de eer ste coronatijd, zonder razende treinen of geluid van vliegtuigen. Heel bijzonder was dat! UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2021 Fietspad Zanderslootweg wordt vernieuwd. Foto: Gemeente Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3