Workshop glas in lood door Lucia Admiraal Voor 60-plussers in Heiloo! De wereld van (big) data en kunstmatige intelligentie Twee duivelskunstenaars op een vleugel Bijzonder inloopconcert Witte Kerk UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2021 4 Rachmaninov op het programma. 3 Bouwhuis en Grotenhuis, duivelskunstenaars op de vleugel. Aangeleverde foto Iedereen die meer wil weten over O Pianist Bo en fuitiste Rianne zijn een uniek duo. Foto: Isabelle Vermeij Neem s.v.p. uw coronatoegangsbewijs mee. In vier weken proberen de deelne mers acht verschillende beweegacti - viteiten uit, bij verschillende sport en beweegaanbieders in Heiloo. Zo kunnen zij kijken welke activiteit het beste bij hen past. De startbij eenkomst vindt plaats op donder- dag 18 november. Deelname kost 20. Aanmelden kan tot donderdag 11 november via www.sportenbe- wegeninheiloo.nl of door contact op te nemen met buurtsportcoach Bart Ploeger via b.ploeger@alkmaar- sport.nl of 06-28493955. glas-in-loodprojecten zal zij meer vertellen hoe ze tot stand komen, hoe zij het aanpak, en wat het resul taat is geworden. Vragen zijn wel kom! Let op: een coronavaccinatiebewijs is noodzakelijk. Verder staan Schubert’s Fantasie in f-klein, de bewerkingen die György Wat deze middag zo bijzonder maakte, is dat Bo de Myttenaere in HEILOO - Op zondag 31 oktober spelen Gerard Bouwhuis en Sepp Groten huis de prachtige, spectaculaire versie voor piano quatre-mains van Stra winsky’s meesterwerk ‘Le Sacre du Printemps’. Een werk dat zelden wordt uitgevoerd, omdat het een gecompliceerd avontuur is voor de twee pianis ten. Le Sacre du Printemps is een van de grote muzikale meesterwerken van de twintigste eeuw. HEILOO - Op woensdagavond 27 oktober 2021 organiseert de Rotary Heiloo een lezing over (big) data en kunstmatige intelligentie, die wordt verzorgd door Frans Feldberg. HEILOO - Op woensdagmiddag 13 oktober 2021 werd een bijzonder inloop concert gepresenteerd! De jonge en zeer talentvolle pianist Bo de Myt- tenaere bracht samen met fluitiste Rianne van der Knaap klassieke en eigen gecomponeerde stukken ten gehore. Publiek was van tevoren van harte uit genodigd om in de pauzes zelf te komen spelen of met de twee muzikanten mee te doen, maar daar werd weinig gebruik van gemaakt. op de vraag hoe je op verantwoorde wijze relevant blijft, maar reikt hij met aansprekende voorbeelden ook handvatten aan om het succes van dataprojecten te vergroten. zijn composities eigen ervaringen verwerkt. Vanaf zijn 15e componeert Kurtag maakte van zes Bach-kora- len en de zes Morceaux van Sergej Frans Feldberg is hoogleraar Da ta-Driven Business Innovation aan de School of Business and Economi cs van de Vrije Universiteit Amster dam. Hij is medeoprichter en direc teur van The Amsterdam Center for Business Analytics, een multidisci plinair onderzoeksinstituut op het gebied van big data, business ana lytics en data science (VU instituut) en tevens medeoprichter van Data Science Alkmaar. Sepp Grotenhuis debuteerde op vijftienjarige leeftijd als solist bij het Residentie Orkest. Zijn cd-re- gistratie van Schönbergs complete kamermuziekwerken in samenwer king met het Schönberg Kwartet zijn vermeldenswaard. Let op: een coronatoegangsbewijs en identificatie zijn noodzakelijk dit boeiende onderwerp of kennis wil maken met Rotary Club Heiloo is van harte welkom. U bent vanaf 19.30 uur welkom bij de PCC Heiloo (De Dors 2). De lezing start om 20.00 uur. Vooraf aanmelden is verplicht via rotaryheiloolezing@gmail.com Over Rotary Heiloo Rotary Club Heiloo is een actieve serviceclub met 40 leden, die zich inzet voor goede doelen in Heiloo en ver daarbuiten - zoals de PCC Maalwater Run&Walk, Zomerkamp Heiloo en het onderwijsproject in Zambia. Naast het organiseren van sponsoractiviteiten worden o.a. le zingen georganiseerd om kennis te vergroten over veel verschil lende maatschappelijk relevante onderwerpen. hij zelf muziek en speelt ook sinds die tijd regelmatig in verzorgings huizen. Over de band tussen ver zorgers en bewoners heeft hij een prachtig muziekstuk gemaakt, maar ook de flarden gedachtes van dementerende ouderen of een vrouw met een spierziekte komen terug in zijn werken. Hij observeert zijn om geving nauwkeurig en vertaalt die emoties of beelden in eigen muziek stukken. De soms kromme tonen of weidse klanken sluiten feilloos aan bij zijn gesproken introductie. Het verbin den van een persoonlijk verhaal aan een eigen muzikale interpretatie vormen een indrukwekkende ver taling ervan. De combinatie met de heldere klanken van de dwarsfluit was mooi. Bo en Rianne zullen in de toekomst hopelijk vaker te horen zijn; de wijze waarop persoonlijke verha len, muziek en maatschappelij ke thema’s samenkomen is uniek en verdient een podium met veel publiek! Gerard Bouwhuis profileert zich, na de afronding van zijn conserva- toriumopleiding, als vertolker van nieuwe, meestal twintigste-eeuwse pianowerken. Kennismaken met sport- en beweegaanbod Lezing Rotary Club Heiloo De snelle ontwikkelingen op het ge bied van (big) data en kunstmatige intelligentie maken dat veel organi saties, zowel in de private als publie ke sector, worden gedwongen om na te denken over hun bestaansrecht. Hoe blijven we relevant in een we reld waarin niet alleen big tech, maar ook start-ups, datagedreven pro ducten en diensten worden ontwik keld die de bijl zetten aan de wortels van jouw businessmodel? Waarom moeten data en kunstmatige intel ligentie topmanagement-prioriteit zijn voor iedere organisatie, hoe moeten organisaties reageren op de uitdagingen die data en kunstmatige intelligentie met zich meebrengen en ‘what’s next’? In zijn lezing gaat Frans Feldberg niet alleen dieper in Lucia Admiraal werkt in “de Hut koffer”, het kleinste en oudste huisje van Heiloo, dat dicht bij de Witte Kerk gelegen is. Aan de hand van foto’s laat zij zien wat het vak glazenier is: een echt ambachtelijk vak. Ook neemt ze werk mee, om te laten zien waar ze op dat moment mee bezig is. De projecten die zij de afgelopen tijd onder handen heeft gehad zijn zeer verschillend. Van reparatie, restau ratie en nieuwe glas-in-lood objec ten. Van al die verschillende soorten HEILOO - Meer gaan bewegen, maar weet u niet wat er kan in Heiloo? Bent u op zoek naar mensen om mee te bewegen? Voor 60-plussers uit Heiloo die meer willen bewegen, maar niet weten wat er mogelijk is in het dorp orga niseren de buurtsportcoaches Fit Vitaal. HEILOO - In het kader van de Maand van de Geschiedenis ‘Aan het werk! Oude ambachten’ is er een workshop Glas in Lood door Lucia Admiraal. Lucia Admiraal vertelt en laat zien wat het vak van glazenier is. Aangeleverde foto Woensdag 27 oktober 2021, 15.00 uur. Toegang: 5 (drankje gratis). Reserveren kan, maar is niet verplicht: reserveren@wittekerk-heiloo.nl Maak kennis met acht verschillende beweegactiviteiten. Aangeleverde foto Zondag 31 oktober in de Witte Kerk in Heiloo Aanvang: 15.00 uur Toegang: 18 8 jongeren) Reserveren verplicht (via www. concertenwittekerk.nl/styled-4)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 4