Hockey is een teamsport, toch? Kom gezellig biljarten bij De Vrije Keu(s) Geen buikpijn meer! Roeien met de riemen die je hebt? Voor Auke Kloosterman gaat dit net iets verder column Hockevvader Bedrijf Belicht door Michiel Ullers Meer informatie: Jack de Geus 072 - 533 46 18 of Rob Scholte 072 - 533 29 32 Uw bedrijf in de spotlights? UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2021 5 O Auke Kloosterman. Aangeleverde foto O Biljartclub De Vrije Keu(s) zoekt nieuwe leden. Foto: Pixabay fietsen. Anderen rekenen op je. O Diëtist Maaike Hoogland is gespecialiseerd in het Prikkelbare Darm Syndroom. Aangeleverde foto Elke dinsdagavond van september t/m april worden er in ontspannen sfeer onderlinge wedstrijdjes ge speeld. Per persoon spelen we twee partijen per avond. Na afloop bestaat de gelegenheid voor een gezellig drankje. De biljartclub kan wel wat nieuwe leden gebruiken, dus kom gerust eens vrijblijvend een kijkje Elke week sta ik op het veld training te geven en zie ik volle velden. En het zijn niet alleen de eerste elf tallen maar ook de breedteteams. Toch zijn er ook teams waar het minder is. En niet alleen op de training maar ook bij wedstrijden komt het regelmatig voor dat er jeugdteams op het laatste moment tekort hebben door een afzegging. Hoe kan dat toch, want hockey is een teamsport en niet zomaar 'vrij blijvend’ een rondje hardlopen of nemen. Of speel gelijk een partijtje mee. Waar: Het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 te Heiloo. Wanneer: dinsdag van 19.30 uur tot ca. 22.00 uur van september tot en met april. HEILOO - Stel, ieder etentje eindigt voor jou met buikpijn. Je hebt vaak last van krampen en een pijnlijke, opgeblazen buik. Je kleding heeft stretch, zodat het niet knelt. Kan het zijn dat je last hebt van Prikkelbare Darm Syndroom (PDS)? Bij 75% van de mensen is voeding de boosdoener van de buikpijn. Di- etist Maaike Hoogland is gespecia liseerd in PDS en helpt mensen om een rustige buik te krijgen. “Ik hoor vaak dat iemand al jaren last heeft van buikpijn. Als ze dan in de eerste Auke had vooral lol in het sociale ge deelte. Twee keer per week werd er getraind, maar de roeiploeg haalde ook weleens een ijsje en de sinter klaasintocht waar ze met zijn allen naartoe roeiden was het jaarlijkse hoogtepunt. Op dat moment wist Auke nog niet dat hij vijf jaar later het Nederlands en Europees kampi oenschap zou roeien. Teamsport houdt in dat je in een team zit en dat men op je rekent. Een viertje Tijdens een wedstrijd wordt er in zes banen een afstand van twee ki- lometer geroeid. Ieder team heeft zijn eigen baan. Auke zit ‘op slag’, dat wil zeggen dat hij het tempo en de kracht aangeeft terwijl hij luistert naar ‘de boeg’. De boeg zit achterop, houdt overzicht op de baan en roept wanneer bijvoorbeeld de sprint moet worden ingezet. De twee middelste roeiers zijn het krachtblok. De wind, de golven van andere boten en de te rugslag van de kade spelen een grote rol. “Je moet dus bij de start zorgen dat je voorop ligt”, zo legt Auke uit. De coaches op vouwfiets moedigen de roeiers aan vanaf de kade. Met een selectie kandidaten die net het WK niet haalden vormde Auke een viertje tijdens de ‘Coupe de la Jeu- nesse’ in Oostenrijk: ze roeiden het WK-team voorbij. Een glorieus mo ment! Olympisch goud Inmiddels traint Auke acht keer per week: iedere dag na school en in het weekend vier keer. Hij heeft net het EK achter de rug in München waar zijn team ervaring op kon doen in de nieuwe leeftijdscategorie JO18. He laas viel hij niet in de prijzen maar dat verwachtte hij ook niet: “Het was mijn eerste jaar in de nieuwe leef- weken al verschil merken, durven ze het haast niet te geloven.” Met een specialistisch voedingsplan onderzoek je samen met de diëtist op welke voeding jij reageert. De juis te uitvoering is erg belangrijk - de En mocht je onverhoopt echt niet kunnen, dan zeg je tijdig af bij de tijdscategorie en we roeiden in baan 1 waar wij last hadden van windvla gen”, aldus Auke. “Ook kregen wij wegens ziekte van een ploeggenoot een invaller op de boot dus we waren niet aan elkaar gewend.” Agressieve ragmuziek In december, op het NK Indoor roei en, hoopt hij in de prijzen te vallen. Op zijn 16e werd hij al eens tweede van Nederland. “Het wordt wel las tig omdat ik jonger ben dan de rest. De factoren leeftijd, gewicht en ver mogen spelen hierbij een grote rol. Ik doe gewoon mijn oortjes in en draai keiharde agressieve ragmuziek om er alles uit te halen”, aldus de fa natieke Auke. Benen van staal Met zijn 17 jaar heeft hij enorme spierballen maar ook zijn benen zijn van staal. “Wat weinig men sen weten is dat je benen je moto ren zijn. De kracht van de snelheid van de boot komt uit onze benen”, glimlacht hij. Techniek is ook be langrijk: coördinatie, balans en alle bladen moeten even diep en in de juiste hoek in het water liggen. Zijn volgende doel is deelnemen aan het WK in 2022 en wellicht ooit aan de Olympische Spelen. De oudste winnaar die meeroeide was overi gens 38 jaar, dus gelukkig heeft hij nog even. begeleiding van Maaike, week- menu’s en tips geven je alle hulp bij dit proces. Maak een afspraak bij Start punt Diëtetiek via 06-16242286 of de website: www.WaarBeginJij.nl Startpunt Diëtetiek Nijverheidsweg 25, Heiloo www.waarbeginjij.nl 06-16242286 coach of trainer (en niet één uurtje vooraf). Niets is namelijk irritanter dan een training maken voor tien spelers terwijl er maar zes op het veld staan. En bij een wedstrijd star ten met te weinig spelers is hele maal niet leuk. Huiswerk, werk, etc. en andere zaken kan je plannen om het sporten heen. Hockey is team sport en dat doe je samen. Kortom, weer even terug in het gareel met z’n allen. ^k voor meer info: ^k verkoop@uitkijkpost.nl De boot ging los Auke won talrijke medailles tijdens de competitiewedstrijden en wilde beter worden. Zijn vader werd zijn coach en Auke werd geselecteerd voor de wedstrijdjunioren. De boot was los en hij ging van twee naar vier trainingen per week. Op dat moment maakte de roeiclub ook een profes- sionaliseringsslag en trokken zij er varen coaches aan die voedings- en trainingsschema’s maakten voor hun pupillen. Sponsor Avia, die de roeiers nieuwe materialen verschaf te, deed de rest. “We maakten in druk met onze nieuwe boten”, glim lacht Auke. Samen trainen en samen wed strijden spelen op zaterdag of zondag. Teamsport houdt in dat je rekening houdt met elkaar en commitment aan het team. Je bent er tijdens de trainingen en wedstrijden. Afzeggen is geen op tie, want je laat je team niet in de steek. Daarbij is sporten gezond en vooral leuk. HEILOO - Een gezellig avondje biljarten? Dat kan bij biljartclub De Vrije Keu(s). HEILOO - De 17-jarige Auke Kloosterman startte op zijn 12e met roeien. Hij zat net in de brugklas en samen met zijn vriendje meldde hij zich aan bij ARZV. Floris, de vader van Auke, was vroeger geen onverdienstelijk roeier en was verheugd dat de sportieve familietraditie werd voortgezet. Misschien nog even kort wat team sport precies inhoudt, want ik kan me zo voorstellen dat we na een jaartje corona, waarin we indivi dueel gesport hebben, niet meer helder op het netvlies hebben staan hoe teamsport ook alweer werkt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5