Hertenbiefstuk Kom naar de bieb in de herfstvakantie Brugpiepers even terug op Benedictusschool Herfstconcert ‘Groeten uit Salzburg 23,50 Winnende foto september - Wisselend vleesgerecht - met een saus van Pedro Ximénez en shiitakes. HEILOO - Traditiegetrouw komen de brugpiepers altijd nog even een uurtje terug naar de Benedictusschool. Op woensdagavond 13 oktober was het de beurt aan groep 8 van vorig schooljaar. Geniet van ome beïorqserviï el Nu onl ine te btttellen via UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2021 6 HEILOO - Deze herfstvakantie heeft Bibliotheek Heiloo een tjokvol programma. Bijvoorbeeld: voor het complete activiteitenprogramma. 3 Met een 3D-printer kun je van alles maken. Foto: Pixabay w Groep 8 van vorig schooljaar kwam even terug op de basisschool. Aangeleverde foto HEILOO - De winnende foto van september van de Trefpunt Fotoclub is gemaakt door Gabrielle Franssen. De jury zegt over deze foto: “Het is een mooie foto, met ondergaande zon, windmolens en een kitesurfer in actie, gevangen in tegenlicht.” De foto is op een koude, winderige avond gemaakt in Egmond aan Zee ter hoogte van de vuurtoren. Foto: G. P. Franssen Requiem Het Requiem van Mozart werd door de film ‘Amadeus’ bekend bij het grote publiek en is misschien wel het meest indrukwekkende werk van deze jonggestorven componist. Mozart schreef het vlak voor zijn dood, in opdracht van een anonieme opdrachtgever. Het Requi em roept gevoelens van rouw, angst en verdriet op. Maar tegelijk ook hoop, licht en schoon heid. Dat Mozart uitgerekend tijdens de laatste weken van zijn leven een dodenmis compo neerde, blijft tot de verbeelding spreken. De dood haalde hem in nog voor hij zelf de laatste maatstreep kon trekken van dit onovertroffen Requiem: zijn assistent Franz Xaver Süssmayr maakte het werk af. Krönungsmesse De feestelijke Krönungsmesse laat een heel an dere Mozart horen. De opdrachtgever en aarts bisschop uit die tijd bepaalde bij de kroning van de koning van de Bohème, dat de mis niet langer dan 25 minuten mocht duren. Ondanks, Maakplaats (leeftijd 8+) Donderdag 21 oktober van 13.00 - 14.30 uur. Wilt u Mozarts ‘Requiem’ écht beleven en er varen wat een ‘live’ uitvoering met u kan doen, kom dan luisteren in de prachtige Cultuurkoe- pel van Heiloo. Vrijdag 5 november 2021, aanvang 20.00 uur, toegang 29,50. Mozart's Requiem en Krönungsmesse, vrijdag 5 november in de Cultuurkoepel Herfstconcert ‘Groeten uit Salzburg’ met koor werken van W. A. Mozart. Solisten: sopraan Arleen van Wijland, alt Suzanne Smit, tenor Erik Janse, bas Jaap de Jonge. of misschien wel juist door deze beperking, straalt de mis van vitaliteit en energie. Onder leiding van dirigent Paul Waerts, het voltallige Promenade Orkest en een schare topsolisten is ontroering verzekerd. CoderDojo Zaterdag 23 oktober van 10.30 - 12.30 uur. Tijdens deze CoderDojo gaan we aan de slag met de micro :bit. Aan de hand van het boek ‘De Waanzinnige Boomhut’ oefenen we met de mogelijkheden van deze mini-computertjes! Deelname is gratis, een toegangskaart is ver eist. Verkrijgbaar via www.bibliotheekheiloo.nl De oud-leerlingen praatten met elkaar over hoe het met ze gaat op hun nieuwe school. Hebben ze het naar hun zin, fietsen ze alleen of in een groepje naar school, wat zijn de leuk ste vakken en hebben ze veel huiswerk of valt het wel mee. En het is natuurlijk leuk om de oud-klasgenoten weer even te zien. Na afloop keken de kinderen nog even in de klassen van hun ‘oude’ school. Een enkeling had toch wel heimwee. Oratoriumkoor Heiloo Wil jij ook kennis komen maken met de 3D-printer in de Maakplaats? Dat kan in de herfstvakantie! Je kunt je eigen sleutelhan ger komen ontwerpen met het programma Tinkercad en daarna zullen we deze natuur lijk printen. Geef je op bij de balie of claim je kaartje op www.bibliotheekheiloo.nl! Kosten: 1. Kijk op www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Het Oratoriumkoor Heiloo brengt met ‘Groeten uit Salzburg’ een herfstconcert in de Cultuurkoepel in Heiloo. Salzburg is de geboorteplaats van Mozart en werkelijk de hoofdstad voor de uitvoering van zijn muziek. Een stad met prachtige kerken en overal klinkt muziek. Het Oratoriumkoor Heiloo neemt u mee in die sfeer met de uitvoering van twee miswerken, het Re quiem KV 626 en Missa in C Krönungsmesse KV 317. Meer informatie en online kaartverkoop www.oratoriumkoorheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 6