Zee Nacht van de Nacht Een Sefardische reis rond de Middellandse Remco Langedijk uit Heiloo (25) wint Student Academy Award VU 1 r Melk* 30 Oktober HkM m de 5 Z W! 1 Brug op Landgoed Ter Coulster staat er weer UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2021 11 Een avond met muziek vol invloeden van vele culturen rond de Middel landse Zee. De Sefardische cultuur is gedurende de middeleeuwen ont staan in Spanje en Portugal. Door de verdrijving van de Joden van het Iberisch Schiereiland in de 15e eeuw zwierven zij lange tijd door tal van landen rond de Middellandse Zee, het Nabije Oosten en zelfs delen van Noord-West Europa. In de bijzon dere muziek komt de invloed van deze culturen terug. Janine Verdonk en Anass Habib vormen een gele- genheidsensemble met dit speciale programma. Let op: een coronavaccinatiebewijs is noodzakelijk HEILOO - 30 oktober aanstaande is het wederom de ‘Nacht van de Nacht’ waarbij er aandacht wordt gevraagd voor nodeloze verlichting en lichtver vuiling. Stel je het plaatje eens voor dat die avond de straatverlichting rond het Stationscentrum goeddeels uit is en dat de enige verlichting bestaat uit kaarslicht/lantaarns. Tijdens de ‘Nacht van de Nacht’ zullen verschillen de horecagelegenheden tussen 16.00 en 22.00 uur op het Stationsplein heerlijke gerechtjes en drankjes verkopen. Jus Live Music speelt akoestische muziek. O Het beeldje is trouwens niet het echte. Die is nog niet binnen dus iedereen van de crew kreeg een replica! Aangeleverde foto HEILOO - Het was afgelopen week groot nieuws, de Nederlandse documen taire ‘Waarom bleef je niet voor mij?’ heeft een Student Academy Award gewonnen. Heel bijzonder, want het is de eerste keer dat een Nederlandse documentaire deze prijs wint. Wat dit nieuws nog leuker maakt, is dat de 25-jarige Remco Langedijk uit Heiloo aan deze film heeft meegewerkt. Hij is namelijk soundmixer. voor de helft wordt verteld in beeld, de andere helft met geluid! Remco studeerde vorig jaar af als sound designer/mixer aan de Ne derlandse Filmacademie en heeft al een indrukwekkend cv. “Ik werk veel aan commercials voor o.a. ING Bank, Vodafone en Nationale-Ne- derlanden. Ook nu zijn er een aan tal op tv te zien. Ook werk ik soms samen met Lando Norris (formule 1-coureur) en het McLaren Fl Team aan hun online content. Daarnaast heb ik dit jaar ook een Gouden Kalf gewonnen voor een Virtual Reali ty Experience waarvoor ik sound design, mixage en muziek heb gedaan!” Benieuwd geworden naar de film? De film bekijk je online op NPO 2doc. Meer werk van Remco vind je op www.remcosounds.com ven zitten, bijvoorbeeld. Of hoe zo’n zelfverkozen dood van een ouder vaak als ‘taboe’ wordt beschouwd door volwassenen in de omgeving, zoals door (goedbedoelende) mees ters en juffen op de basisschool, ter wijl de kinderen zelf er liever meer open over zouden zijn. Een heel heftig onderwerp. “Ik kan gelukkig zelf niet uit ervaring spreken, maar het verschilt natuurlijk per kind hoe hij of zij het beste met zo’n hefti ge gebeurtenis om zou willen gaan. Waar voor mij de kracht van de film vooral zit is dat het het hopelijk be spreekbaar maakt binnen gezinnen waar dit is voorgevallen. De film is geen kinderfilm, maar kan bekeken en begrepen worden door kinderen. Volwassenen kunnen door het kij ken van de film begrijpen hoe kin deren zich voelen in zo’n situatie en er dus wat van leren. Het is een documentaire die door iedereen op zijn of haar eigen manier beleefd kan worden en mensen aan het den ken zet. Wij hebben geprobeerd een ontzettend heftig onderwerp be spreekbaar te maken. Veel kinderen die dit meemaken hebben het gevoel dat zij de enige zijn. Dit komt onder andere doordat het nog steeds een groot taboe is om erover te praten. Ik hoop dat wij met deze film dit ta boe doorbreken en dat zowel kinde ren als volwassenen openlijk durven te praten over hun ervaringen. Zo dat in de toekomst het allemaal wat normaler wordt om het hierover te hebben!” Los Angeles Vanwege de reisbeperkingen reisden de genomineerden dit jaar niet af naar de Verenigde Staten en vond de uitreiking online plaats. “Wij von den het natuurlijk allemaal ontzet tend jammer dat wij niet naar Los Angeles konden om de uitreiking bij te wonen. Een aantal weken ge leden werden wij met de hele crew geïnterviewd via Zoom. Wij dach ten allemaal dat het gewoon een interview was die met alle geno mineerden werd gedaan, maar aan het einde werd ons verteld dat wij hadden gewonnen. Wij waren na tuurlijk allemaal lichtelijk in shock. Stiekem hoopte ik er al op, maar had het niet verwacht! Meteen daarna heb ik een fles champagne openge trokken met mijn vriendin, ouders en zusje om het te vieren. De eerste en laatste keer dan een Nederlandse film een Studenten Oscar won was in 1990. Het ultieme doel is natuurlijk het werken aan grote Amerikaanse bioscoopfilms! aldus de ambitieuze Remco. Wereldreisconcert Donderdag 4 november in Witte Kerk Heiloo Aanvang: 19.30 uur Toegang: 15,00 inclusief drankje Reserveren kan op: reservere@ wittekerk-heiloo.nl Heftig onderwerp In het 25 minuten lange Waarom bleef je niet voor mij? spreken ver schillende Nederlandse kinderen openhartig over hun ervaringen na de zelfdoding van hun vader of moeder. Met welke vragen ze ble- HEILOO - Op donderdag 4 november om 19.30 uur presenteert de Witte Kerk een lezing en een Wereldreisconcert: een Sefardische reis rond de Middel landse Zee. “Wat veel mensen niet weten is dat er bij het opnemen van een film/ serie qua geluid alleen de dialoog wordt opgenomen. Al het andere wat je hoort in de bioscoop is achteraf toegevoegd door een sound desig ner. Zoals bijvoorbeeld het geluid van voetstappen, het geluid van een radio die in de ruimte staat, en om gevingsgeluiden van bijvoorbeeld vogels. Vervolgens gaan al deze ge luiden naar de soundmixer, die het dan mixt tot een geheel. Dus de vo lumes van de losse onderdelen, de klank (dat alles van goede geluids kwaliteit is) en plaatsing in de ruim te. Dus stel, je zit in de bioscoop en er vliegt een vliegtuig over op beeld, dan zorgt de soundmixer ervoor dat je dat vliegtuig ook echt over je heen hoort gaan in de zaal! vertelt Remco enthousiast. “Het leuke aan geluid vind ik dat het iets is wat een kijker onbewust kan beïnvloeden. Zo kan je puur met geluid/muziek en scène eng maken, maar ook romantisch. Ik ben van mening dat een film maar Andalusische muzikanten.. Aangeleverde foto 1 “T, 5 f"1 HEILOO - De brug naast de theekoepel op Landgoed Ter Coulster staat er weer. De brug werd begin juli dermate vernield dat de hele onderkant vervangen moest wor den. "Dankzij de hulp van Sander, Wilco en Karsten staat de brug weer op zijn oude plek!" aldus Bart Van Der Feen de Lille op Facebook. Foto: Bart Van Der Feen de Lille 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11