toffee Boekenmarkt bij Postaanzee Nieuwe expositie bij Lijstenatelier André Weda Open Kampioenschap 30 Seconds Projectkoor met bijzonder kerstconcert in Ter Coulsterkerk Vacatures in heiloo? 'Nouvelle cuisine'dineren bij Restaurant Aan het Bosch in Bakkum uitkijk post.nl REGIO k j' r 1 UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2021 23 3 Het Projectkoor. Aangeleverde foto verantwoordelijk zijn. 5 Het Open Kampioenschap van Heiloo komt eraan! Foto: Felix de Waal O Sinaasappelbavarois met bloedsinaasappel. Aangeleverde foto ADVERTENTIE Na vele succesvolle andere edities in verschillende gemeentes komt het kampioenschap nu naar Heiloo. Bij Hop wordt namelijk op donderdag 4 november het Open Kampioen schap 30 Seconds gehouden en daar kan jij met jouw team aan meedoen! Trommel je vrienden/partner/fami- lieleden/irritante schoonmoeder op om een team samen te stellen van twee tot vier personen en schrijf je in. Naast eeuwige roem maak je ook André Weda: “Het mooie van mijn vak als lijstenmaker is dat ik vaak als eerste nieuw werk van kunste naars onder ogen krijg dat ingelijst moet gaan worden. Zo kwam ook deze kunstenaar bij mij in het ate lier om haar werk te laten inlijsten. Ik werd gelijk geraakt door haar te keningen, die een heel bijzondere uitstraling hebben.” De circa twee honderd tekeningen tonen vooral de Altijd al op zoek geweest naar dat ene boek? Of naar een herinnering uit lang vervlogen tijden? Het kan er zomaar tussen liggen. Zie je niet wat je zoekt? Vraag er gerust naar bij de vrijwilligers. We hebben meer op voorraad dan we uitstallen en zijn je graag van dienst. Met de verkoop van de boeken steun je de activitei ten van PostaanZee. Een vrijwillige donatie in het vogelhuisj eofviaonze website stellen wij zeer op prijs. HEILOO - Ben jij ook zo gek op het bordspel 30 Seconds? Het Open Kampioenschap van Heiloo komt eraan! Ben jij thuis de held in het bord spel 30 Seconds? Dan maak jij zeker kans op de felbegeerde titel: Heiloos Kampioen 30 Seconds. kans op mooie prijzen, waaronder een fantastische hoofdprijs. Ben je niet zo heel erg goed in het spel maar houd je wel van gezelligheid, ook dan moet je je zeker aanmelden, het belooft een topavond te worden! De inschrijving is reeds begonnen en er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Aanmelden kan via www. jeroencitroen.nl/aanmelden (deel name is 5 p.p.) houdingen en uitdrukkingen van mannen. Toen bleek dat Anja ook schitterende keramiekfiguren heeft gemaakt, ontstond het idee van een gecombineerde expositie. Om de tekeningen tastbaarder te maken, besloot Anja namelijk om driedi mensionale objecten van keramiek te gaan maken. Meer weten? www.andreweda.nl www.anjasijben.com Chef-kok Natasja Wensink: “Nou velle cuisine is een kunstwerk op een bord met een uitbundigheid van mooie smaken. Door de gerechten iets kleiner te houden, kunnen méér gangen geserveerd worden waar door de beleving alleen nog maar Pianist is Gijs Braakman, de vaste begeleider. Naast zijn taak als do cent bij de Muziekschool Uitgeest en elders is hij ook de muzikaal leider van het koor Take it Easy (Bever wijk). Dirigent is Cees Brugman. Ge durende vele jaren was hij dirigent van landelijk bekende orkesten en koren waarmee hij concerten heeft gegeven in binnen- en buitenland en voor radio en televisie. Momenteel is hij actief als dirigent, arrangeur en toeneemt en u niet overmatig veel eet. Van de eerste tot de laatste gang zorgen wij voor een opbouw van smaakintensiteit met de kazen en/of het dessert als apotheose.” Kom het proeven! (www.huizekoningsbosch. nl) muziekrecensent. Tijdens de laatste jaren heeft hij succesvol projectko- ren geleid in Castricum, Limmen en Heiloo. Repetities vinden gedurende zes weken plaats vanaf zaterdag 13 no vember in de protestantse kerk in Limmen (naast de Hortus) van 10.00 - 12.30 uur. Het kerstconcert is op zondag 19 december in de sfeer volle Ter Coulsterkerk in Heiloo. Aanvang 14.00 uur. Medewerking wordt verleend door drie gastsolis- ten: Walther Deubel (tenor), An- drine Stal (fluit) en Johan Breetveld (cornet). Momenteel zijn er al veel aanmel dingen maar enkele extra sopranen, tenoren en bassen zijn welkom! Op de website www.projectkoor-cas- tricum.nl staat uitvoerige informa tie; aanmelden kan via de website. Aanmelden voor 1 november. Op de website staat uitvoerige informatie over het koor, repertoire, dirigent, pianist en solisten. Ook zijn diver se concertopnames hier te vinden. Eventuele verdere informatie via e-mail: PkcKoor@gmail.com De bijdrage voor deelname is slechts 50. Belangrijk: in verband met de veiligheid wordt iedereen bij de eer ste repetitie gecontroleerd op een vaccinatiebewijs. Dit geldt ook voor bezoekers van het concert. Het Projectkoor wordt gevormd door deelnemers uit Heiloo, Lim men, Alkmaar, Bergen, Uitgeest, Akersloot, Castricum, Heemskerken Beverwijk. Ook voor het aanstaande kerstproject/-concert is weer een gevarieerd repertoire samengesteld met composities van onder meer Mozart, Saint Saëns, John Rutter en anderen. Tijdens de afgelopen jaren zijn meerdere professione le dvd’s en cd’s van deze concerten verschenen waarvoor de in de regio bekende Ed Taylor en zijn filmcrew CASTRICUM - Bij Lijstenatelier André Weda aan de Torenstraat 38 start op 30 oktober een nieuwe expositie van Anja Sijben. Ze toont zowel tekeningen als objecten van keramiek. Op de openingsdag is ze zelf van 15.00 tot 17.00 uur aanwezig om haar werk toe te lichten. HEILOO - Het Projectkoor Castricum is bezig met de voorbereidingen voor een sprankelend kerstconcert op zondag 19 december. Die concerten van het koor zijn altijd snel uitverkocht. Om koorleden en publiek meer ruimte te geven is gekozen voor de sfeervolle Ter Coulsterkerk. EGMOND AAN ZEE - Boekenliefhebbers opgelet: Iedere eerste vrijdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur is er boekenmarkt bij Postaanzee. De markt gaat altijd door, ongeacht het weer. Er is een wisselend aanbod van boeken. De eerstvolgende markt is op vrijdag 5 november. BAKKUM - Méér gangen, minder machtig en véél meer beleving. Als te genhanger van al die zware gerechten uit de Franse keuken ontstond in de jaren 60 een nieuwe culinaire stroming die door voedselcritici Henri Gault en Christian Milau (jawel; van de Gault Milau Gids) ‘nouvelle cuisine’ (nieuwe keuken) werd genoemd. De nieuwe lichting koks wilde nog lich ter koken en door nieuwe technieken een mooiere culinaire en esthetische beleving aan hun gerechten geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 23