u kijkvoor het laatste nieuws op onze website uitkijkpost.nl r Roefeldag in Limmen Vertrouwd winkelteam in gloednieuwe Albert Heijn Aan tafel met... verhalen voor en door inwoners van Egmond B I r - Boekpresentatie 'Leven van Geert Grote' Winkel opent 2 november {net... n -- r ASM) 1 r UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2021 27 de boswachter O Deel uw verhaal of kennis met anderen. Aangeleverde foto Het pand aan de Raadhuisweg 3 Aan tafel (2 december Paul van Dam die ook de wandelin gen op de vrijdag organiseert, vertelt over zijn tijd dat hij nog boswachter was, neemt materialen mee en ver telt over het bos in de wintertijd en hij nodigt je natuurlijk ook uit om op vrijdag mee te lopen. DE EGMONDEN - Aan tafel met... is een kleinschalige activiteit van de bibliotheek en geeft mensen in de drie dorpskernen de gelegenheid om hun verhaal of kennis te delen met anderen. Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets interes sants dat je hebt (mee)gemaakt. De tafels in De Schulp, PostaanZee en Huys Egmont bieden zo een podium voor verrassende presentaties en boeiende verhalen. Aan tafel met... wordt maande lijks georganiseerd op drie locaties in de Egmonden. In Dorpshuis De Schulp op de eerste donderdag van de maand van 9.30 tot 11.00 uur. In PostaanZee op de tweede donderdag van de maand van 13.30 tot 15.00 uur en in Huys Egmont op de derde en vierde donderdag van de maand van 10.30 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Zoals bekend komt er op de plaats van supermarkt Deen in Akersloot een Albert Heijn. De winkel aan de Raadhuisweg 3 krijgt het allernieuwste concept, met veel aandacht voor vers, gemak en digitale innovaties. Albert Heijn Akersloot voelt meteen al vertrouwd aan, want je komt alle medewerkers uit de oude winkel weer tegen. De opening vindt plaats op dinsdag 2 november om 16.00 uur. Supermarktmanager Erik Ju lien en zijn team nodigen iedereen uit om langs te komen. “We vieren een gezellig feestje met onder an dere veel openingsacties en de be kende, levensgrote hamster. Voor de eerste 150 klanten zijn er leuke cadeautjes.” LIMMEN - Op 13 oktober 2021 heeft Roefeldag plaatsgevonden in Limmen, in samenwerking met het jongerenwerk van Stichting Welzijn Castricum, basisscholen De Kerkuil en Het Kleurenorkest en lokale ondernemers en hulpdiensten. Roefelen is een Belgische uitdruk king voor het snuffelen bij bedrijven. Er bestaat een landelijk Roefelco- mité en Conquista heeft in 2017 het voortouw genomen om dit initiatief vorm te geven in Limmen. De kinde ren krijgen bij verschillende bedrij ven en hulpdiensten een kijkje ach ter de schermen. Er werd deze keer extra genoten door de kinderen van groep 7 8, omdat Roefeldag vorig jaar vanwege de coronamaatregelen niet door kon gaan. Enkele reacties van kinderen: wordt momenteel ingrijpend ver bouwd. De winkel krijgt brede gang paden en ruim opgezette afdelingen. De blikvanger wordt het grote vers plein met keuze uit een enorm aan bod verse producten. Ook komen er zelfscankassa’s. “Natuurlijk nemen we veel geliefde Deen-producten mee zoals de knoflooksaus, brood van bakkerij Pater en de bloemen- en plantenafdeling. En uiteraard de bekende, gemoedelijke sfeer. Het wordt in onze Albert Heijn net zo gezellig”, aldus de supermarkt manager. “Vandaag waren we bij Jacob Hooy, dat was erg leerzaam want we moch ten ruiken aan kruiden. We zagen hoe het vermengd en verpakt werd. We moesten een haarnetje op anders kwamen onze haren in de kruiden. Ook hadden ze crème en middeltjes in het magazijn. Na afloop kregen we Snoep jes en crème. Het was erg leuk. “Ik ben bij de brandweer geweest dat was heel cool. Ze hebben ons van al les laten zien in de kazerne, zoals hoe zwaar het pak is en wat het werk alle maal inhoudt. We zijn ook in de brand weerwagen geweest en we'kregen een sleutelhanger en memory. “Vandaag waren we bij Rietveld. Een makelaar verkoopt huizen en helpt mensen met een huis kopen. Ze ver telden veel en lieten filmpjes zien en wij moesten zeggen of de makelaar het goed deed of niet. We kregen limonade en spekjes en een meetlint meë‘naar huis. Het was een gezellige dag. EGMOND - BINNEN - De Abdij van Egmond nodigt u op zaterdag 30 oktober van harte uit voor de pre sentatie van het boek ‘Leven van Geert Grote’. Dit is de eerste in tegrale Nederlandse vertaling van de biografie van deze markante religieuze wegbereider, die gere kend wordt tot de belangrijkste personen uit de vaderlandse ge schiedenis. De verschijning van dit boek valt ook samen met de viering van het 550ste sterfjaar van Thomas a Kempis. Toegang: Gratis, aanmelden ver plicht, vrije gift welkom. Aanmel den via www.abdijvanegmond.nl/ bezinningsaanbod Abdij van Egmond Benedictushof Vennewatersweg 27 A 1923 AR Egmond-Binnen Tel. 072-5062786 boeken@abdijvanegmond.nl Programma 14.00 uur: Ontvangst met koffie of thee, 14.20 uur: Opening door abt Thijs Ketelaars, 14.30 uur: Lezing Frank De Roo: ‘Geert Grote, mys ticus en doener’, 15.15 uur: Afslui ting, gelegenheid tot aankoop boek en het drinken van een glaasje wijn 1-4 Op basis van de dan geldende maatregelen zal bij de ingang zo nodig worden gecontroleerd of u beschikt over een geldig coronabe- wijs (QR-code Zonder de bedrijven is Roefeldag niet mogelijk. Het jongerenwerk in Limmen hoopt wederom op een mooie samenwerking tijdens Roefeldag 2022! Aanmelden en op de hoogte blijven Je bent van harte welkom en de toe gang is gratis. Je kunt je aanmelden via www.bknw.nl/agenda. Schuif vooral aan, de koffie staat klaar! Houd voor de komende activiteiten de website van de bibliotheek en de media in de gaten. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met...’ wilt verzorgen kun je je aanmelden bij Lia Eekhout via l.eekhout@bknw.nl Dorpshuis De Schulp (Visweg 45 Egmond-Binnen) Aan tafel met... twee dorpsgenoten ie voor modeltreinen Sinds kort staat er een nieuw gebouw in Egmond aan Zee waar het hospi ce gevestigd is. Hospice Egmond is een kleinschalig, huiselijk en warm ‘bijna-thuis-huis’ voor mensen in hun laatste levensfase. Er is een uniek concept waarbij professionals en vrijwilligers samenwerken. Een medewerker vertelt hoe zij dit met elkaar doen. Het jongerenwerk in Limmen, Conquista, wil de volgende bedrijven bedanken voor hun inzet: Huisvanbinnen (Kerkweg 2), Riet veld Makelaars (De Drie Linden 1), Nuyens Tuin en Groenshop (Uitgeesterweg 1B), Albert Heijn (Vuurbaak 1), Jacob Hooy (Rijksweg 119), G&W Drogisterij Aker (Kerk weg 16), Brandweer (Rijksweg 51), Autobedrijf Dirk van der Steen (Rijksweg 141), ACC Service Lim men (Rijksweg 49-B), Boerde rij en Minicamping ‘De Westert’ (Rijksweg 1). Aan tafel met... een bevlogen bonsaik- weker (6 januari 2022 Als je al bijna 40 jaar ervaring hebt in het kweken van bonsaibomen, kun je daar alles over vertellen. Hoe een eik na twintig jaar nog maar dertig cm hoog is en wat je daarvoor moet doen. Boompje pesten noemt hij het zelf maar dan wel op een professio nele manier. PostaanZee (Voorstraat 82A in Egmond aan Zee) Aan tafel met... een medewerker van het hospice (11 november Aan tafel met... mindfulness en medi tatie (25 november v Zoals je met sporten je lichaam te versterkt, zo versterk je met medi tatie je geest. Een uitspraak van Car la van Steeg. Zij mediteert zelf al 28 jaar en geef sinds tien jaar cursussen ‘Leren mediteren’. Wat doet medi teren met je en hoe doe je dat? Carla doet haar verhaal en beantwoordt al je vragen. Alle medewerkers kom je weer tegen in de nieuwe supermarkt. Foto: Pieter Hulleman met een pass\ (4 november Zij weten alles over de modellen en zullen die ook laten zien. Verder vertellen zij hoe zij daar destijds mee zijn begonnen. Voor treinfanaten een must. Z) De kinderen kregen bij verschillende bedrijven en hulpdiensten een kijkje achter de schermen. Aangeleverde foto Huys Egmont (Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef) Aan tafel met... een sterrenkundige (18 november Onze spreker is sterrenkundige en heeft veel kennis van satellieten en techniek. Maar hij kan daar voor al heel boeiend en begrijpelijk over vertellen. Bijvoorbeeld waarom al die kennis voor ons op aarde van waarde is. F

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 27