Week van de Mediawijsheid Gemeentenieuws Gemeenteraad stemt in met begroting voor 2022 kijk voor het laatste nieuws op onze website uitkijkpost.nl VERSLAG Klimaat, Zandzoom, lokale hangijzers en inbreien Vastgesteld uitwerkingsplan Zomerlinde Heiloo VAN DE GEMEENTERAAD vervolg Volgens René van Splunteren van de VVD ligt er een gedegen opsomming van de verplich tingen. Hij ziet een flinke stap in de richting van een duurzame toekomst van Heiloo. Maandag 8 november, 10.00 - 12.00 uur Uiteraard kwamen de aansluiting op de A9 en de woningbouw in Zandzoom flink aan bod. De discussie die deze twee hete hangijzers teweegbracht deed een aantal partijen ver moeden dat de verkiezingscampagne al was begonnen. Portefeuillehouder Rob Opdam verzekerde de raad dat bij nieuw onderzoek naar de woningbouw in Zandzoom alle scena rio’s worden meegenomen. Mét afslag en zon der afslag. Ook benadrukte Opdam dat de be sluitvorming van de A9 voorrang moet hebben op het besluit voor woningbouw in Zandzoom. Linda Veerbeek van Heiloo 2000 uitte vooral de zorgen over de BUCH-financiën en ziet een begroting zonder grote nieuwe ambities. Ze vinden dat echter wel begrijpelijk met de ver kiezingen in aantocht. Ook de lange formatie in Den Haag helpt niet mee, volgens de PvdA. “Het zorgt voor onzekerheid en een fors lage re gemeentelijke bijdrage door een herijking van het gemeentefonds,” aldus Ko Hemmin- ga. Heiloo Lokaal spreekt van een ambitieloze begroting, waarin diverse actuele plannen niet zijn opgenomen die wél geld kosten. Niet al leen Heiloo Lokaal, maar ook VVD en CDA be noemden hier het belang van de renovatie van de Muziek- en Dansschool, de ontwikkeling van het Looplein en de bouw van een tweede sporthal. Edith de Jong uitte namens Gemeentebelan gen Heiloo (GBH) haar zorgen over de loka le politiek en zag “opnieuw een beleidsarme begroting” voor haar liggen. Met het oog op de verkiezingen wil GBH zich tot het uiterste inzetten om de sociale kloof en klimaatveran dering aan te pakken. De Jong ziet een opoffe ring van groen voor recreatieve voorzieningen. “Laat het Heilooër Die alsjeblieft geen Heiloo Disney worden.” Dinsdag 9 november, 20.00 uur Denise Bontje neemt ouders mee in het mediagebruik van kinderen tot 12 jaar. VVD, CDA, D66 en Heiloo-2000 dienden een motie in voor de versnelling van woningbouw op diverse inbreilocaties in Heiloo. D66 noemt de vernietiging van het bestemmingsplan Zandzoom een “tegenvaller voor de huizen zoeker” en benadrukte het belang van bouwen op de inbreilocaties voor jongeren, starters en ouderen. D66 maakte zich bovendien sterk voor een sociaal Heiloo, zeker nu de kosten voor jeugdhulp en de Wmo (Wet maatschap pelijke ondersteuning) zijn gestegen. Een motie van CDA, D66 en Heiloo-2000, om te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om sociale koopwoningen met voorrang toe te wijzen aan inwoners van Heiloo, werd tevens aangenomen. Voor alle overige informatie en opgave: www.bibliotheekheiloo.nl GBH was niet de enige die de aanpak van kli maatverandering benoemde. “Het klimaat behoeft actie en wel nu,” aldus Hessel Hiem- stra van het CDA. Middels een (aangenomen) motie maakt het CDA zich, samen met VVD, Heiloo Lokaal, Heiloo-2000 en PvdA hard voor een zonnegeluidsscherm langs de hele A9 bij Heiloo. Inleveren tot 16 december Ben je tussen de 9 en 14 jaar? Doe dan mee aan deze wedstrijd en maak kans op een mooie prijs! Werd er tegelijkertijd ingestemd met het meerjarenperspectief 2023-2025; Werden er drie moties van GBH (zelfbewo- ningsplicht, groenbeleidsplan en voorrang kleinere wooneenheden) afgewezen; Laat het CDA de jongerenraad graag mee denken over thema’s zoals eenzaamheid; Ziet wethouder Peter van Diepen de motie ‘Inspanning versnelling woningbouw in - breilocaties’ als een aanmoediging; Wordt de A9 meegenomen in het project Opwek Energie langs Rijkswegen (OER); Wil het college, wat betreft de voorrang voor eigen bewoners, niet een naar binnen gekeerde gemeente worden; Was de vergadering ruim binnen de afge sproken tijd klaar. Vastgesteld uitwerkings- plan Vennewatersweg 13 Heiloo Vastgesteld uitwerkings- plan Hoogeweg 34a Heiloo Iedereen zorgt natuurlijk dat al zijn online ge gevens goed zijn beveiligd. Maar wat gebeurt er als iemand overlijdt? Die goed beveiligde accounts zijn dan voor niemand toegankelijk en worden spookprofielen. Dat kan heel ver velend en verdrietig zijn voor nabestaanden. Opgave vooraf. In hoeverre is er sprake van balans? Hoe so ciaal zijn social media eigenlijk? Waar leg je de grens voor online of offline contact en hoe praat je met je kind over media? Opgave vooraf. Besluit ten hoogste toelaatbare waarde en de maatregelen van het saneringsprogramma: Kennemerstraatweg fase 3 te Heiloo HEILOO - Afgelopen maandag waren de algemene beschouwingen in de gemeenteraad. In deze vergadering besluit de raad over de door het college aangeboden begroting. Hierin staan de plannen van de gemeente voor 2022, wat die plannen kosten en welke inkomsten worden ver wacht. Het is de laatste begroting van het huidige college. In maart volgend jaar zijn nieuwe verkiezingen. De begroting werd met grote meerderheid aangenomen. HEILOO - Tijdens de Week van de Mediawijsheid organiseert de bibliotheek activiteiten voor jong én oud over het gebruik van verschillende digitale media. UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2021 14 Door Dirk Kaan En verder: De minister van Infrastructuur en Water staat heeft de ten hoogste toelaatbare waarden van de geluidsbelasting en maat regelen uit het geluidsaneringsprogramma Kennemerstraatweg Fase 3 vastgesteld. De volledige bekendmaking vindt u op: www.officiëlebekendmakingen.nl Het uitwerkingsplan maakt een woning- bouwontwikkeling van 13 woningen mogelijk aan de zuidzijde van de Zomer linde, tussen Hoogeweg en Liguster. Qua verkaveling en opzet past de uitwer king binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. het gemeentehuis. Op officielebekendma- kingen.nl vindt u de officiële publicatie. Vanaf 4 november 2021 tot en met 15 december 2021 ligt het plan ter inzage. Tijdens deze periode kunt u beroep aantekenen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Stijkel via marcelstijkel@debuch.nl. TER INZAGE Het vastgestelde uitwerkingsplan Vennewatersweg 13 kunt u vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Een papieren exemplaar treft u bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Op officielebekend- makingen.nl vindt u de officiële publica tie. Vanaf 4 november 2021 tot en met 15 december 2021 ligt het plan ter inzage. Tijdens deze periode kunt u beroep aan- tekenen.Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer M. Stijkel via marcelstijkel@debuch.nl. TER INZAGE Het besluit en het definitieve sanerings programma liggen vanaf 4 november tot en met 16 december ter inzage. Gedu rende deze periode kunnen belangheb benden bezwaar aantekenen. U kunt het TER INZAGE Het vastgestelde uitwerkingsplan Zomerlinde kunt u vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Een papieren exemplaar treft u bij de informatiebalie in ontwerpsaneringsprogramma inzien op: www.heiloo.nl/inzage Ook kunt u de stukken inzien bij de recep tie van de gemeente Heiloo, Raadhuis plein 1 te Heiloo. Op maandag geopend van 8.00 tot 20.00 uur en dinsdag t/m vrij dag van 8.00 tot 16.30 uur. Of het Bureau Sanering Verkeerslawaai (Steinhagen- seweg 2d te Woerden) gedurende werk dagen van 8.30 uur tot 17.00 uur. Mocht u van deze laatste mogelijkheid gebruik willen maken dient u vooraf telefonisch contact op te nemen met het Bureau Sanering Verkeerslawaai (0348 - 487 450). TER INZAGE Het vastgestelde uitwerkingsplan Hooge- weg 34a kunt u vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Een papieren exemplaar treft u bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Op officielebekend- makingen.nl vindt u de officiële publica tie. Vanaf 4 november 2021 tot en met 15 december 2021 ligt het plan ter inzage. Tijdens deze periode kunt u beroep aan tekenen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer M. Stijkel via marcelstijkel@debuch.nl. Gedegen opsomming van verplichtingen Presentatie digitaal nalatenschap A9 en Zandzoom Heiloo Disney Webinar Samen Sociaal Online Inbreilocaties Klimaat Minecraft ‘Bouw je eigen selfie' Het uitwerkingsplan maakt een woning- bouwontwikkeling van 21 woningen mogelijk op de voormalige locatie van Bakker Zaden (BaZa), direct ten noorden van de Vennewatersweg, tussen Wester- weg en de spoorlijn Amsterdam-Alkmaar. Qua verkaveling en opzet past de uitwer king binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Het uitwerkingsplan maakt een woning- bouwontwikkeling van 14 woningen mogelijk op de voormalige locatie van paardenpension Sprenkeling, direct ach ter Hoogeweg 34, tussen Hoogeweg en Nicolaas Blokkerlaan. Qua verkaveling en opzet past de uitwerking binnen de regels van het geldende (globale) bestemmings plan Zuiderloo. i"n 4 lUdiiiLw lÜ* I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 14