4 A te. A I l sponsors Overschaduwd Ouderwets gymmen voor volwassenen Scouting Victorie bedankt donateurs en Een cadeau voor alle inwoners van Heiloo "We kennen elkaar eigenlijk gewoon allemaal!" column Robin Raven F* h ba Na een eerdere succesvolle gymles- Wil je eens op een andere manier aan je kracht en conditie werken dan je gewend bent? En heb jij ook goede herinneringen aan die gymlessen van vroeger? Keer terug in de tijd en meld je aan voor deze lessen waar onder andere apenkooien, boer en de kwajongens en trefbal op het pro gramma staan. De lessen worden zes weken lang gegeven op donderdag avond (20.00-21.00 uur) in de gym zaal aan de Breedelaan in Heiloo. Je betaalt 4 per les en aanmelden kan via www.sportenbewegeninheiloo. nl De scouting heeft veel hulp, giften en donaties ontvangen. Zodoende kon den ze De Klapband beetje bij beetje opknappen en kon ook het zomer kamp doorgaan. Na de zomervakan tie heeft De Klapband weer wekelijks kunnen varen. Deze winter, als de sleepboot uit het water gaat, zullen er nog een aantal kleine reparaties verricht moeten worden en moet de motor gereviseerd worden. Een uitgebreid kennismakings- programma op PCC Heiloo maakt dat klassen snel een hechte een heid vormen, waarvan alle leerlin gen deel uitmaken. Directeur Rob HEILOO - Op PCC Heiloo is de introductieperiode voor brugklassers recent afgesloten. Een laatste dag met uitdagende gezamenlijke opdrachten, prachtig weer en vooral veel water en modder vormde de feestelijke afsluiting. HEILOO - In april bestond het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) 10 jaar en het is dit jaar ook het Nationaal Jaar Vrijwillige Inzet. Een dubbel feestje dat de medewerkers van het VIP op een bijzondere manier vieren met alle inwoners van Heiloo. Baltus: “Die eerste dagen maken we ze wegwijs in het schoolgebouw, met het lesrooster en de studieplan- ner. Pas daarna starten de gewone lessen en richting de herfstvakan- De uitgebreide introductieperio de vond Rechelle (12 jaar, Alkmaar) heel geslaagd. Al snel voelde ze zich helemaal thuis op de school: “PCC Heiloo is niet een grote school, er zitten alleen kinderen uit de eerste en tweede klas, dus we kennen el kaar allemaal wel en dat geldt ook voor de mensen die hier werken.” Van de feestelijke afsluiting heeft ze genoten: “Dat was echt heel leuk! We hebben opdrachten gedaan in groepjes, bijvoorbeeld een klimpar- cours boven de modder, daar viel je soms bijna in. Een paar jongens uit onze klas sprongen gewoon in het water! We hebben erg gelachen!” Vanaf de herfstvakantie is het dan echt ‘business as usual’ voor de brugklassers van PCC Heiloo. Geen probleem voor Rechelle: “Het gaat hartstikke goed, ook met mijn cijfers!” tie hebben de klassen zich dan echt ‘gevormd’. Dan sluiten we de intro ductieperiode af met een feestelijke survival-dag bij de Hoornse Vaart in Alkmaar.” Yolanda Slooves en Petra van den Berg, werkzaam bij het VIP, hebben de afgelopen maanden met veel en thousiasme en vol energie aan het magazine gewerkt. Petra en Yolanda: “Het magazine heeft inmiddels zijn weg gevonden naar de drukker. We willen iets posi tiefs aan Heiloo geven en daarnaast inwoners enthousiasmeren en in spireren om zich vrijwillig in te zet ten. Het is een magazine vol mooie en bijzondere verhalen geworden. Tot stand gekomen door een nog mooiere samenwerking met al die mensen die een belangeloze bijdrage aan het magazine hebben geleverd. Half november valt-ie in de brie venbus. Wij wensen iedereen nu al vast veel leesplezier!” Houd op woensdag 10 november je brievenbus in de gaten. Het maga zine is daarna ook digitaal te lezen via www.vipheiloo.nl Mede door het Coronaherstelfonds heeft het VIP de mogelijkheid ge kregen om een verbindende fac tor te zijn door het uitbrengen van een inspirerend en informatief magazine, gemaakt voor en door HEILOO - Eind juni werd de zelfgebouwde sleepboot m/s De Klapband van Scouting Victorie Heiloo gestolen en met veel schade teruggevonden. Het zag ernaar uit dat de leden niet meer op zomerkamp konden. HEILOO - Donderdag 11 november starten de buurtsportcoaches van Heiloo met een lessenreeks ‘Ouderwets Gymmen’, speciaal voor volwassenen. Vrijdagmiddag 5 november, vooraf gaand aan de Vrijwilligers Bedankt! week, wordt het eerste exemplaar overhandigd aan burgemeester Mascha ten Bruggencate. Victorie Heiloo wil iedereen heel hartelijk bedanken voor de financiële steun! senreeks voor volwassenen enke le jaren geleden, willen de buurt- sportcoaches van Holland Sport dit concept nieuw leven inblazen. Een sportdocent speelt in op het sen timent en biedt lessen aan zoals je ze kent ‘van vroeger’. Het gaat er fanatiek aan toe en is dus echt een leuke manier om aan je condi tie te werken met gelijkgestemden. Je kunt ook losse lessen meedoen maar het leukste is als je de hele reeks volgt. Heb je vragen over deze les dan kan je contact opnemen met buurtsportcoach Kim via k.groen@ hollandsportbv.nl of bel met 06-28493955. Heilooërs, waarin vrijwilligers werk centraal staat. Een ca deautje voor alle inwoners van Heiloo dat op woensdag 10 november huis-aan-huis verspreid wordt. - I L 1 1. UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2021 5 D Rechelle van PCC Heiloo. Foto: Benjamin Romkes O Een sportdocent speelt in op het sentiment en biedt lessen aan zoals je ze kent ‘van vroeger'. Foto: Kim Groen ‘Ik werd overschaduwd'. De quo te van de maand komt van André Martens, kerkelijk werker bij de Ter Coulster kerk in Heiloo. Pastor, om precies te zijn. Dat is latijn en bete kent herder. De apostel Paulus bekeerde zich tot het christendom tijdens een ritje naar Damascus (fel licht, een onver wachte stem, valpartij, u kent dat wel), maar bij André ging het min der spectaculair. Gewoon in de bus, tijdens een tour met zijn zanggroep de Continental Singers. Ineens voel de hij hoe God hem ‘beetpakte' Pas jaren later kon André tijdens een preek woorden aan die ervaring ge ven. Het verhaal van Maria was zijn inspiratie - zij kreeg een boodschap van de engel Gabriël en werd letter lijk en figuurlijk overschaduwd. Dat is een spannende gedachte. Herkenbaar ook. Dat je door iets of iemand van de gebaande weg afgaat en een onbekende afslag neemt. Niet op de A9, uiteraard, die afslag komt er waarschijnlijk nooit, maar in je leven en niet per se religi- Heiloo was voor André relatief on bekend terrein, maar het gevoel thuis te zijn was er al snel door col lega's en mensen in de kerk. Ook nu, tijdens de griezelige coronatijd die de hele wereld op zijn kop zet. “Corona heeft ons allemaal geleerd dat niets vanzelfsprekend is in het leven,” zegt hij. “Het heeft ons ge confronteerd met onszelf, wie ben ik als alles om mij heen, mijn werk, eus. Ik durf te wedden dat iedereen die momenten kent. Plannen voor de toekomst? André hoopt als pastor nog vele jaren iets te kunnen betekenen voor de ge meente in Heiloo. Daarnaast gaat hij ook weer aan de studie. En ver der? We zien wel. Je weet namelijk nooit door wie of wat je plotseling overschaduwd wordt. Klinkt dat vaag? Ach, laat mij ook eens met een cliffhanger eindigen. mijn sport, mijn uitjes, mijn hob by's, wegvalt? Wie ben je dan nog? Ik ben ervan overtuigd dat de kerk daar bij kan helpen." 3 Op bezoek bij de drukker: v.l.n.r.: Sigrid Wijsman, Petra van den Berg en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5