Open huis Falkland Toneel in de Beun Koor Piccolo geeft concert in Witte Kerk Falkland Toneel Woningbouw op 't Loo? Goed nieuws bij Historische Vereniging Heiloo OPEN HUIS Oratoriumkoor Heiloo gaat naar Zandvoort Openingstijden Presentatie Masterplan Centrum Heiloo HsltmjwifcitüHjiïi Efaicci GOhTTEXT TONEEL BRENGT: ‘Sn fel wr&mjtw tVii JiNiJ Mn oagd' ,-3 UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2021 7 zowel óp als naast de bühne. Tekst: Dirk Kaan O De toneelvoorstelling van Martine Faber kan weer doorgaan. Aangeleverde foto Koor Piccolo verzorgt een concert in de Witte Kerk. Aangeleverde foto 1 3 Er is ook een mogelijkheid voor woningbouw op het ING-gebouw. Aangeleverde foto O Kom op zondag 7 november naar het open huis van Falkland Toneel. Aangeleverde foto Datum: 27 november. Aanvang concert: 14.00 uur; kerk open om 13.15 uur. Entree: 6 p.p. (incl. 0,75 administratiekosten). Duur concert: 1,5 uur. In het theater is een coronatoegangs- bewijs verplicht. Het nieuwe aanzien moet dicht bij de bestaande uitstraling blijven. Mar kante plekken en gebouwen zoals ‘t Loo, de Witte Kerk, het raadhuis, de pastorie, Herberg Jan en de Hut koffer moeten prominent aanwezig blijven in het straatbeeld. “Het moet een compact en levendig centrum worden, met oog voor de geschiede nis. Terrassen, groen en meer bewe ging,” aldus Van Schooten. Het toneelstuk gaat over de invloed die het verzetswerk van een fami lielid heeft op de anderen binnen die familie. De titel is: ‘In het verborge ne, een daad van verzet’. Uw kaar ten zijn natuurlijk ook op de nieuwe datums geldig. Die nieuwe datums zijn: zaterdag 23, zondag 24, vrijdag 29 en zaterdag 30 april, en zondag 1 en woensdag 4 mei 2022. 23, 29, 30 april zijn avondvoorstellingen; 24 april, 1 en 4 mei zijn middag voorstellingen. Wilt u een nieuwe datum bespreken dan kan dat via gieltjes@kpnmail.nl De voorstellingen zullen weer in de film-theaterzaal van het Historisch Museum plaatsvinden. Extra fijn is Rondleidingen Nijenburg Voor dit jaar kunt u zich opgeven voor 7 en 21 november en 19 decem ber. Wegens grote belangstelling hebben we ook in het nieuwe jaar twee rondleidingen kunnen organi seren. Ook voor deze datums, 2 en 19 januari, kunt u zich opgeven via nr. 06-51718363. De rondleidingen zijn om 11.00 en 13.30 uur. De kosten zijn 7,50 inclusief koffiedrinken in de originele keuken. Extra woningen Ook de buitenkant van ‘t Loo krijgt in de diverse scenario’s een ander aanzicht. Open gevels en een groot terras ter hoogte van het Chinees restaurant moeten voor een gelei delijke overgang naar de openbare ruimte zorgen. Voor extra woning bouw in het gebied wordt gekeken naar hogere bouw dan de huidige situatie. De gevels aan de Raadhuis- dat onlangs de vloer en het podium geheel vernieuwd en opnieuw be kleed zijn door onze vrijwilligers. Het zal de akoestiek zeker ten goede komen. Schoolleven Voor de nieuwe, komende ten toonstelling ‘Het schoolleven van Heilooërs’ zijn we op zoek naar schoolmeubilair in bruikleen, zoals een schoolbank en een schoolbord. We komen het graag bij u ophalen. Kunt u ons hieraan helpen? Bel dan 06-20546574. Verkeer Ook over de verkeerssituatie wordt nagedacht. Om de Kerkelaan niet verder te belasten moet de zuid kant van het gebied meer verkeer faciliteren. Hierbij van groot be lang is verkeersveiligheid, beter zicht, duidelijke routes en een lagere snelheid. In het verkeerscirculatie plan wordt de vrachtroute met de klok mee ingetekend. De route van vrachtverkeer (ook laden en los sen) gaat dan in één richting om het centrum heen en via de Kerkelaan eruit. Algemeen participatiemoment Drie scenario’s gaan terug naar de klankbordgroep. Duidelijk moet zijn dat alle drie de scenario’s nog be spreekbaar en aanpasbaar zijn. Op een later moment wordt een alge meen informatiemoment ingepland. Iedere geïnteresseerde en belang hebbende kan hier zijn of haar me ning geven over de scenario’s. In woners kunnen aangeven welk van de ideeën hun voorkeur heeft. De uitkomst van die bijeenkomst moet worden betrokken in de politieke besluitvorming. De film, die gemaakt is door de Vi deoclub Heiloo over het gebied Hei- loo-West, is geheel vernieuwd en continu in het museum te bewon deren. Het Historisch Museum op Land goed Willibrordus is geopend op dinsdag van 19.00 - 21.00 uur en za terdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Wees welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Het Herfstconcert van het Oratoriumkoor dat 5 novem ber wordt uitgevoerd, krijgt een reprise op zondag 7 november in Zandvoort. Heb jij altijd al toneel willen spelen, maar nog niet die stap gezet? Of heb je zin om als medewerker aan de slag te gaan met iets waar je goed in bent of leuk vindt? Zou je wel eens willen zien wat er allemaal gebeurt voor en achter de schermen? Wees dan van harte welkom. Er worden toneel workshops gegeven (meedoen mag, maar alleen kijken is ook prima), rondleidingen door het theater ver zorgd en natuurlijk kunnen de Fal- klanders alles vertellen over de ver eniging, de kostuums, decors, etc. Voor en achter de schermen Falkland toneel is een geweldige vereniging die speelt in een heer lijk theater. Falkland en de Beun zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. Viermaal per jaar komt dat tot uitdrukking in hoogwaardige toneelproducties. Daar zijn na tuurlijk veel mensen bij betrokken, We zijn benieuwd naar de behoefte en interesse op het gebied van cul turele activiteiten voor 65-plussers. Daarom wordt in de pauze in kleine groepjes en op vrijwillige basis ge sproken over wat er leeft onder deze doelgroep. Met de uitkomst van de suggesties gaan Koor Piccolo Heiloo, het Trefpunt en de Witte Kerk aan de slag met als doel nader onderzoek HEILOO - Op zondag 7 november tussen 14.00 uur 16.30 uur opent Falkland Toneel de deuren van Theater de Beun in Heiloo voor alle geïnteresseerden. Voor degenen die moeilijk de Wit te Kerk kunnen bereiken, bestaat de mogelijkheid vervoer te regelen. Contactpersoon hiervoor is Jan Sint. naar mogelijk aanbod van culturele activiteiten. Kaarten kunnen worden besteld via www.koorpiccolo.nl of via Jan Sint op tel.nr. 06-44470525. Er zijn 60 kaarten beschikbaar. weg en ‘t Looplein kunnen naast een opknapbeurt wel een extra woonlaag gebruiken. Woningbouw bovenop ‘t Loo? Het zou dus zomaar kunnen. HEILOO - Afgelopen dinsdag was in het gemeentehuis een presentatie van het Masterplan Centrum Heiloo. Verkeersdeskundige Edward van Schooten en stedenbouwkundige Jacqueline van Latum presenteerden aan de raad ideeën voor de herinrichting van het gebied rondom ‘t Loo. HEILOO - Goed nieuws! Voorlopig gaat de Historische Vereniging ervan uit dat de toneelvoorstelling van Martine Faber weer door kan gaan. Weet u de titel nog en heeft u uw kaarten nog? HEILOO - Op zaterdagmiddag 27 november verzorgt Koor Piccolo in de Witte Kerk een concert en combineert dit met een ontmoeting tussen én met 65-plussers. Duo Donna Musica verleent medewerking. Stichting Trefpunt en de Witte Kerk ondersteunen Piccolo bij dit laagdrempelige initiatief. Uiteraard zijn spelers van diver se pluimage welkom. Maar ook achter de schermen zijn Falklan- ders nodig. Zij zijn degenen die de ideale omstandigheden creëren waarin de spelers optimaal kun nen presteren. Waar zouden we zijn zonder decorbouwers, kostuum- makers, grimeurs, kapsters, regis seurs, productieassistenten, souf fleurs, leescommissie, belichters, geluidstechnici en fotografen! Een goede medewerker kan bij Fal kland zijn ei kwijt en is goud waard. Kom zondag 7 november geheel vrijblijvend een kijkje nemen tij dens ons open huis! Bekijk voor al ook onze vernieuwde website: www.falklandtoneel.nl De uitvoering is in de St. Agat- hakerk aan de Grote Krocht 45 te Zandvoort en daar wordt hetzelf de programma aangeboden als in Heiloo met werken van W. A. Mozart. Aanvang 14.30 uur, toegang 20. MM TDeCAHGSBEWUS H),W) I van V.wr I 5-yri.TrAt.ïtMij iitI Ut a. A Jl 1 i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7