Chansons zingen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo Oriëntaalse muziek van Duo Qasyoun Eensgezindheid laat de blaasmuziek klinken Glas in lood: een precies werkje Adverteer pagina op onze contact 8 Voorzitter Dulmers: “Vaak wordt HV de Terriërs: zet je licht aan! en verschijn 2 keer per maand in de krant HEILOO - Qasyoun is Nederlands jongste vluchtelingenensemble. De zusjes Shaza (16) en Jawa (24) Manla vluchtten in 2015 naar Ne derland en kwamen terecht in AZC Alkmaar, waar hun muzikale talent al snel werd ontdekt. Jawa is inmid dels afgestudeerd aan het Codarts Conservatorium in Rotterdam en maakte twee cd’s met het ensemble Om de blaasmuziek te promoten gaat het Impresariaat Militaire Mu ziek van de Krijgsmacht meewerken aan een promotieconcert dat op 27 november 2021 gaat plaatsvinden in de Cultuurkoepel van Heiloo. Daar gaat het Fanfarekorps van de Natio nale Reserve (FKNR) een spetterend muzikaal optreden verzorgen met alle blaasinstrumenten die thuisho ren in de oer-Hollandse fanfare die bestaat uit flügelhorns, trompet ten, cornetten, euphoniums, tuba’s, hoorns, saxofoons en slagwerk. Caravan. Het duo speelt hoofdza kelijk oriëntaalse muziek (Arabisch en Turks), zowel klassiek en volks muziek als de populaire Arabische muziek (bijv. de muziek van Umm Kulthum). Van trage klaagliederen tot vrolijke en verdrietige liederen over de liefde, maar ook feestelijke dansmuziek. Bovendien laten Jawa en Shaza nieuwe, eigentijdse com posities van henzelf horen. HEILOO - Nu de dagen weer korter worden, is het belangrijk om ook in het donker veilig op de fiets naar je sportvereniging te kunnen. Als onderdeel van de ANWB-campagne ‘Elk kind veilig op de fiets’ geeft HV de Terriërs een duidelijk signaal af: ZET JE LICHT AAN! Op diverse plekken rondom de Terriërs-fietsenstalling plaatsten deze jonge hockeyers duidelijke tags om leden eraan te herinneren hun fietsverlichting op orde te hebben. Kaarten voor dit bijzondere concert zijn uitsluitend te verkrijgen via www.cultuurkoepelheiloo.nl Tijdens de presentatie leidde Lucia de geïnteresseerde bezoekers stap voor stap door dit secure en precie ze proces. Zij zagen hoe alles eerst zorgvuldig opgemeten wordt, ver volgens op ware grootte uitgetekend en ingekleurd wordt en uiteindelijk met een zeer precieze wiskundi ge berekening ingelegd gaat wor den in de loodstroken en kozijnen. Van grote kerkramen (De Rijp) tot Zangdocente Camilla Alfieri weet er wel raad mee. Ze kiest prachtige melodieën die oh zo heerlijk zijn om samen te zingen. Als zangdocente let ze goed op de stemtechniek die nodig is om te kunnen zingen in een zang groep als deze. Camilla studeerde af aan de DJAM en aan het Utrechts conservatorium. Ze treedt zelf vaak Neem vooral eens een kijkje in de Hutkoffer of laat je door haar inspireren. www.glasatelierheiloo.nl op in verschillende formaties, geeft zangles en was te zien in onder an dere de theatertour van Theater van het Sentiment. De zanggroep repe teert op donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Meld je aan via onze website www.muziekendansschool- heiloo.nl/inschrijven De kosten voor 15 keer bedragen 147. voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl Het fanfarekorps zal met delen uit de theatershow Time (waarmee ze volgend jaar een theatertour door Nederland maken) bijdragen aan het verbeteren van het imago van de fanfaremuziek. Tijdens het con cert in de Cultuurkoepel worden er naast authentieke fanfarewerken ook moderne werken gespeeld met hedendaagse songs in op maat ge sneden muzikale arrangementen van de afgelopen acht decennia. Meer informatie over de activitei ten van de vereniging is te vinden op www.mv-eensgezindheid.nl HEILOO - Het is het afgelopen jaar stil geweest voor cultuurminnend Hei loo. Maar voor de oplettende sporters aan ’t Vennewater in Heiloo is er nu regelmatig muziek te horen vanuit het nieuwe repetitielokaal bij Kleuren pracht. Er staan voor deze Heilooër muziekvereniging weer mooie optre dens en concerten gepland en ook de activiteiten rond de opleiding van nieuwe muzikanten wordt binnenkort weer opgestart. een fanfare vergeleken met een ‘toeterclub’ die je vaak bij feesten en partijen aantreft, maar dat is bij dit beroepsorkest totaal niet aan de orde. Weliswaar speelt het orkest ook marsen om de manschappen ordentelijk te kunnen verplaatsen van locatie A naar locatie B, maar daarnaast worden er ook concer ten gegeven waarin het orkest in bigbandopstelling muzikale shows verzorgt.” HEILOO - Voila! Muziek- en Dansschool Heiloo start met een nieuwe zang groep voor volwassenen in Heiloo. Deze zanggroep richt zich helemaal op chansons, tango en hier en daar een popsong. HEILOO - Wie nog nooit binnen geweest is in de Hutkoffer en in het Glasatelier van Lucia Admiraal, kon afgelopen woensdag veel leren over hoe het ambacht glas-in-lood zetten in zijn werk gaat! In de Witte Kerk gaf zij een (gratis) presentatie over wat er allemaal bij komt kijken om bijvoor beeld een oude schuifdeur of een erker met gekleurde glas-in-loodraampjes te vervangen of laten restaureren. vensterruitjes in de Heilooër hui zen tot fantasiekunstwerken. Want naast glas-in-loodbewerkster is Lucia ook een echte glaskunstenaar van grotere objecten en opdrachten geworden. UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2021 O Bij glas in lood komt heel wat vakmanschap kijken. Aangeleverde foto w Duo Qasyoun. Aangeleverde foto O Camilla Alfieri. Aangeleverde foto w Het Fanfarekorps van de Nationale Reserve (FKNR) verzorgt op 27 november een spetterend optreden in de Cultuurkoepel. Foto: Peter Bijkerk O Deze jonge hockeyers herinneren leden eraan om hun fietsver lichting op orde te hebben. Aangeleverde foto Reserveren: reserveren@wittekerk-heiloo.nl Let op: een coronavaccinatiebewijs is noodzakelijk Op Wereldreis: Duo Qasyoun Donderdag 11 november, 19.30 uur in Witte Kerk. Toegang: €15 inclusief drankje en een Syrisch hapje WERELDREISCONCERT TERUGBLIK WITTE KERK: LUCIA ADMIRAAL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8