Opkikkers XopX Nuttige fietsronde CDA Heiloo DesignLab op PCC Oosterhout in gebruik genomen Historische Vereniging sluit enkele weken de deuren Vanaf dit schooljaar is werken in het Eén miljoen vrachtwagens INGEZONDEN BRIEF 1.000 Oranjehuis (Blijf Groep): personenbus voor het vervoeren van vrouwen en kinderen vanaf hun schuiladres; 1.000 Stichting Timeus: het geven van onderwijs aan visueel gehandi capte kinderen in Bali; 1.000 Zr. Jeanne Pascale Guilavo- gui: aanleg toiletgroep in een lagere school in een buitenwijk van de stad Macenta in Guinee; 500 Stichting United we Stand for Africa (USA): onderwijs, drinkwater, gezondheidszorg etc. bij verschil lende organisaties in de provincie Alibori in Benin; 500 Stichting IBOTA: schoon en veilig drinkwater voor gezinnen/ schoolgaande kinderen in het berg gebied rond de plaats Kablain Haiti; 250 Stichting Vrienden van Donna Musica 500 Scouting Victorie Heiloo: het repareren van hun sleepboot; 500 Stichting Emeth: renoveren daken van zigeunerhuisjes in Roe menië; 500 Stichting Blocks: opknappen school en aanschaf schoolmateria len in Ghana; Ook Stichting Running Blind in Alk maar ontving een van de opkikkers. Het doel van Running Blind is o.a. de visueel beperkte deelnemers in beweging te krijgen en te houden. De bestemming van de donatie kan zijn: bijdrage aan contributie en aan loopschoenen voor de minder bedeelde deelnemer, promotiema teriaal om lopers te werven, bijdra ge EHBO-cursus voor de buddy’s of koffie na een pittige duintraining. Naast bovenstaande donaties wor den er ook maandelijkse en jaarlijkse giften gegeven: Tevens zijn de opkikkers van de maand oktober gegeven aan: Ver eniging Koor Piccolo Heiloo, Stich ting De Zware Hufters voor hun tocht naar Zweden en Noorwegen (opbrengst gaat naar Stichting Kees en Autismecentrum De Boog), en Stichting Sinterklaas Comité Lim- men voor de intocht op zondag 14 november. 1.000,00 buurtbus; 192,00 Stichting Kartini, Malang Indonesië -2 pleegkinderen-. Brugklasleerling Danny (13 jaar, Heiloo) heeft met zijn groepje een huis compleet ingericht. Trots toont hij het eindresultaat: “Ik heb bij voorbeeld dit bureau met de compu ter gemaakt.” Alle meubels werden online op schaal ontworpen en met In de nieuwe schooltentoonstel- ling is van alles te zien: rapporten, handwerkjes, schoolplaten en his torische schoolfoto’s. Hoeveel klas genoten zult u nog herkennen? Voor die tentoonstelling zijn we alleen nog op zoek naar gebruikt meubilair. HEILOO - We wonen onder een snel weg. Een snelweg van vliegtuigen, welteverstaan. Dat is niet zonder gezondheidsrisico’s. TNO heeft eer der berekend dat één opstijgende Boeing 747 evenveel ultrafijnstof uitstoot als één miljoen vrachtwa gens (Bron: NRC). Ik heb het minis terie gevraagd of dit aantal nog steeds klopt en heb daar geen ant woord op gekregen. Nu zijn niet alle vliegtuigen Boeings 747, stijgen de vliegtuigen hier niet op maar zet ten de landing in, en vliegen ze niet rakelings langs je huis, maar feit is dat er veel schadelijke stoffen uit de motoren komen. In de Uitkijkpost van 10 novem ber stond een oproep van Urgenda, Natuur Milieu, Milieudefensie en Greenpeace om een rechtszaak te Wie kan ons daaraan helpen? Voor informatie: gieltjes@kpnmail.nl name de piepkleine computermuis oogstte bewondering van zijn do cent. Danny: “Het voelt fijn om iets dat je zelf hebt ontworpen, later in je eigen handen te hebben!” De dag erna, op zondag 12 december, zal Peter Tomson een lezing houden over zijn nieuwe boek ‘Cornelis van Foreest (1765-1825) en het vergeten steunen voor een drastische vermin dering van het vliegtuiglawaai. Ik zeg: steun deze rechtszaak en kom op voor gezonde lucht en minder herrie. Ook goed voor de huizenprijs. Dit is de link: www.beschermingtegen- vliegtuighinder.nl Paulien Edixhoven, Heiloo Milieukundige DesignLab verankerd in het lespro gramma, vertelt onderwijsassistent Maxxyme Kaan: “Onze leerlingen zullen later - bijvoorbeeld als tim merman - zeker werken met door computer aangedreven machines. Wij willen dat ze daar op school al ruim ervaring mee opdoen en niet pas als ze werken.” We hopen u allen spoedig weer te zien, de Historische Vereniging zal uw verhalen aan de tafel in het mu seum zeker missen. Danny toont zijn laatste 3D-pro duct: een piepklein pionnetje. Daar mee speelden ze deze week een bordspel, waarvoor ze wel eerst zelf de digitale dobbelsteen moesten programmeren: “Ik hou er gewoon van om zelf dingen te maken met mijn eigen handen.” Een feestelijke opening van het DesignLab zat er vanwege coro na helaas niet in, maar tijdens het Open Huis zullen zeker mooie producten van leerlingen te zien zijn! Bataafse verleden.’ Daarnaast zal de auteur vragen over zijn boek beant woorden. De lezing begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Aanmelden via tel. 06-51718363. De kaarten voor de toneelvoor stelling van Martine Faber ‘In het verborgene, een daad van verzet’ kunnen via mailadres gieltjes@kp- nmail.nl omgezet worden naar één van volgende datums: middagvoor stellingen 24 april en 1 en 4 mei. Avondvoorstellingen 23, 29 en 30 april. Edwin Bax, docent Techniek Vak manschap, vult aan: “Ook de leer lingen van andere profielen op PCC Oosterhout mogen van het Design Lab gebruikmaken. Ze kunnen hier sieraden ontwerpen, koekjesvor- men, malletjes voor lolly’s of zor- ghulpmiddelen.” In de Schatkamer zal de tentoon stelling ‘Indië-Heiloo en Indone- sië-Heiloo’ nog enige tijd te zien zijn. De presentatie van Wim Buwalda en Bep van Vliet over Nicolaas Beets zal niet afgelast worden maar zodra het kan, maken we de nieuwe datum be kend. Wat in een goed vat zit... 4.500 PCI /PKN: kerstactie mini ma in Heiloo; bijdrage voor de mini ma; 500 Rotary Club Heiloo: het orga niseren van een Kerstmannen Hin- dernisbaan op 15 december 2021sa- men met buurtsportcoaches en Jongerenwerk Heiloo; Met name het bezoek aan omwo nenden van de Ter Coulsterlaan over de bouwplannen van Kennemer Wo nen was wederzijds verhelderend. De fractie blijft aandringen op echte burgerparticipatie. Daarna ging de fietsronde naar sportcomplex Het Vennewater. De tweede (aanleun) HEILOO - Kringloopwinkel XopX flikt het weer en heeft na de sluiting door corona aan onderstaande doelen geld gegeven! Ook is een bijdrage gegeven voor di verse georganiseerde sportactivitei ten in teamverband, zodat de visueel beperkte deelnemers sportief bezig kunnen zijn en hierbij hun sociale netwerk kunnen uitbreiden. HEILOO - Programmeren, eigen ontwerpen uitprinten in 3D of kunnen la- seren, het is van grote toegevoegde waarde voor de leerlingen van Vakcolle- ge Techniek op PCC Oosterhout. En ‘dit is nog maar het begin’. HEILOO - De CDA-fractie onder leiding van Mart Brouwer de Koning heeft afgelopen zaterdag weer een nuttige fietsronde gedaan. sporthal en de locatie voor ‘The Spot’ zijn belangrijke speerpunten en hebben de belangstelling van de fractie. Heeft u ook een signaal voor de fractie of wilt u dat de fractie langs komt? Geef een seintje via jhhiem@ quicknet.nl HEILOO - De Historische Vereniging is enige weken gesloten. Het goede nieuws is dat u op zaterdag 11 december, zoals gewoonlijk om 14.00 uur, weer van harte welkom bent. Op die dag zal om 15.30 uur de nieuwe ten toonstelling ’Het Schoolleven van de Heilooërs’ officieel geopend worden. 500 Stichting Friends For Life: vervolgonderwijs aan Keniaan- se jongeren in de leeftijd van 17-30 jaar; Wilt u ook in aanmerking ko men voor een donatie? U kunt het formulier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072 - 5325962. UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2021 13 O CDA-fractie met omwonenden Ter Coulsterlaan. Aangeleverde foto O De Nicolaas Beetsschool. Op de voorgrond het dorpshuis en op de achtergrond de woningen aan de Holleweg. Foto: Archief Historische Vereniging Heiloo Stichting Running Blind Kaarten toneelvoorstelling O Onderwijsassistent Maxxyme Kaan met techniekleerling Danny (13 jaar, Heiloo) en het huis met de zelfontworpen meubels en het bordspel met de zelf-geprogram- meerde dobbelsteen. Aangeleverde foto Formulier

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13