Gezinsuitbreiding Officieel begin I ólksmusiekschool Bokkentocht van Ik winkel in Heiloo 2021 was een succes! Concert koor Piccolo en Donna Musica afgelast Muziek- en Dansschool Heiloo viert jubileum met evenementen 'middageditie' geslaagd! column Maartje u ’s Morgens regende het nog, maar ’s middags was het prachtig weer om op stap te gaan. Overal was het druk en gezellig en bij een enkeling dreigde zelfs het bier op te raken. Bij elke horecagelegenheid kon er tussen de twee en vier verschillen de bockbieren gekozen worden en de hapjes waren zeer uiteenlopend, van een champignonsoep of een pa tatje Mexicaanse stoof tot een risot to-snack met truffelmayonaise en truffelchips, en uiteraard was er ook weer ijs met bier. Hierdoor hoef de niemand met een lege maag te ‘bokken’. Het leek erop dat niemand zich liet weerhouden door de eenmalige co ronacheck. Bij een geldige QR-code kreeg je een polsbandje om waar door je de rest van de dag niet meer gecontroleerd hoefde te worden. Uiteraard hoopt de organisatie dat dit bij de volgende editie in het voorjaar niet meer nodig is! Kortom, het was een gezellige, geslaagde en smakelijke dag. De horeca bedankt iedereen die meegedaan heeft en ziet jullie graag weer terug bij de 15e tocht in 2022! Een belangrijk onderdeel van dit concert was om met de bezoekers in gesprek te gaan over het reali seren van culturele activiteiten in de Witte Kerk. Het is niet mogelijk om voldoende afstand van elkaar te houden. Een nieuwe datum is nog “Voor ons Hoppers een nieuw fe nomeen,” begint Marcel Otte van Proeflokaal HOP. “Wat te doen? Veel bier inkopen of toch lager inschat ten? Als nieuweling weet je het ge woon niet. Mijn opa zei altijd: luister naar je gasten. Om 15.30 uur zijn de eerste 100 gasten binnen, de pols bandjes zijn op en de codes gescand. Binnen draait DJ Hunter muziek uit de 70’s en 80’s en de stemming zit er goed in. En dan komt het harmo nica-effect. Men gaat en er komen weer nieuwe mensen. Het is duide lijk: heel Heiloo had hierop gewacht, wat een fantastisch feest. Om 20.00 uur gingen de lichten aan en slo ten de taps. Een ongelofelijke hul de aan Heilooërs, iedereen gedroeg zich netjes, zowel binnen als buiten. Chapeau!” Bram van Café de Wit: “Na twee jaar pauze was er eindelijk weer de Bok- kentocht. Onze Brand Dubbelbock en IJbok vielen in de smaak want vanaf 13.00 uur hebben we het lekker druk gehad. Uiteindelijk zo druk dat het bockbier op was en alle hapjes ook! Bedankt allemaal voor een gezelli ge dag en hopelijk kunnen we in de lente weer een tocht organiseren!” niet bekend, maar dat zal vermoe delijk in februari 2022 zijn. Dege nen die reeds een kaartje hebben gekocht kunnen dit kaartje gebrui ken voor het concert in februari. Zo gauw er meer bekend is zullen wij u informeren. We willen met oud-docenten, colle ga’s en cursisten én met Heiloo ons jubileum vieren. Dat doen we door onder andere twee evenementen te organiseren. Eén met zo veel mo gelijk (oud-)collega’s en cursisten waarmee we optredens voor goede doelen organiseren in Heiloo in clusief receptie, en een festivalletje waarin zo veel mogelijk cursisten stralen samen met docenten en mu ziek- en theaterverenigingen. Onze verjaardag vieren we op 15 januari 2022. Als maatschappelij ke organisatie willen we graag iets terugdoen voor de gemeenschap in Heiloo. Daarom trakteren we bewo ners en cliënten van verzorgingshui zen en allerhande dagbesteding op hun eigen locaties en voor hun eigen mensen op muziek, dans, musical en theater door docenten, oud-do- centen, cursisten en oud-cursisten. Kent u ook een organisatie waar men zo’n middagoptreden op prijs stelt? Of bent u oud-docent/bestuur- der en wilt u ook van de partij zijn? Stuur dan gerust een e-mail naar info@muziekendansschoolheiloo. nl. Na de middagoptredens vindt er in de Muziek- en Dansschool Heiloo een receptie plaats voor genodigden en degenen die opgetreden hebben die dag. Op 25 juni 2022 (in hetzelfde week end als de Kunstparade) organise ren we een klein lieflijk festival in ons gebouw en het aangrenzende parkje met allemaal leuke optredens voor alle cursisten en inwoners van ‘Ik winkel in Heiloo, koop lokaal en win’ is een actie waarbij u kans maakt op vele leuke prijzen of 1 van de 5 prachtige hoofdprijzen. Voor deze actie is ook een website ge maakt. Hier kon u uw voucherco de invoeren en gelijk zien of u een prijs had gewonnen. Heeft u iets gewonnen en de prijs nog niet op gehaald? Ga dan met de voucher naar de winkelier om uw prijs in ontvangst te nemen. Er was ook een mogelijkheid om u te registreren op de website, zo kon u kans maken op een van de hoofdprijzen. De actie was een groot succes. Er zijn meer Heiloo en omstreken. We willen daartoe het parkje omtoveren tot een festivalterrein met allemaal podia voor diverse optredens. Natuurlijk bieden wij dan ook een podium aan partners waar we graag mee samen- werken zoals de muziekverenigin gen, Theaterbende en diverse koren. Een gezellig festivalletje waarin zo veel mogelijk cursisten kunnen stra - len én publiek kan genieten van de optredens. dan 65.000 vouchers uitgedeeld en vele mooie prijzen gewonnen. Wij zijn erg trots dat de actie succesvol was en het steunen van de midden stand is gelukt. De actie is mede mo gelijk gemaakt met de steun van het Herstelfonds. Graag willen wij alle deelnemers bedanken. De winnaars van de 5 hoofdprijzen ontvangen binnenkort bericht. HEILOO LIMMEN - Door de maatregel dat de horeca nét op de dag van de Bokkentocht om 20.00 uur dicht moest, gingen bockbierliefhebbers in gro ten getale de tocht ’s middags fietsen. De organisatie had het starttijdstip vervroegd van 14.00 naar 13.00 uur om iedereen de tijd te geven het gewens te aantal cafés aan te doen. HEILOO - Het concert van koor Piccolo en Donna Musica op 27 november in de Witte Kerk is afgelast i.v.m. de coronamaatregelen. HEILOO - Afgelopen maand vond de actie ‘Ik winkel in Heiloo, koop lokaal en win’ plaats. Van 16 oktober tot en met 13 november had u vouchers kun nen krijgen bij deelnemende bedrijven en winkels. HEILOO - In januari is het 60 jaar geleden dat de Volksmuziekschool haar deuren opende. Hier heb ben tienduizenden leerlingen mu zieklessen gevolgd, gezongen, geacteerd en gedanst. En vanuit hier werken we zo veel mogelijk samen met het onderwijs en andere ver enigingen en culturele organisaties in Heiloo. UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2021 5 3 Gezelligheid bij Proeflokaal Hop. Foto: Marcel Otte O Zwart-witfoto van een artikel in de Uitkijkpost van 9 januari 1962. Aangeleverde foto “Wat een schatje. Hoe oud is hij? Of is het een zij?” vraagt een grijze dame vertederd. “Vijf maanden. En het is een zij." Ik glimlach vriendelijk en probeer mijn weg te vervolgen. Niet veel later spreekt een meneer mij aan. “Wat een lieverd. Mijn dochter heeft er ook net een. Wel veel werk hè?" Ik knik beamend en hoop nu echt even in een keer door naar huis te kunnen lopen. Vlak voor de deur vraagt een buurvrouw of ze al zindelijk begint te worden - ik moet helaas melden van niet - en ik ontvang de nodige tips. Thuis plof ik op de bank terwijl ze lek ker op mijn schoot in slaap valt. Wat een rust. Iedereen verklaarde mij voor gek om hier op mijn 41ste aan te begin nen. De jongste is net naar de basis school. Het nest was heerlijk leeg. En óók omdat ik een kattenmens ben. Ik had geen goed woord over voor de hondenbezitters die hun poep over al lieten rondslingeren (de honden- poep welteverstaan) en riepen ‘hij doet niks hoor!’ terwijl hun viervoeter mijn kind ondersteboven rende en aflebberde. Maar toch kwam ze er. Onze hond. Ik had romantische voorstellingen over lange strandwandelingen en ritjes met de hond in mijn fietskrat. Maar net als bij het ouderschap gaat niets zoals je wilt. De hond is liever lui dan moe en verstopt zich zodra ze de riem ziet. Als het regent verzet ze geen stap. En na- tuurlijk springt ze alle kinderen die ze tegenkomt omver. Een rondje door het bos vergt soms meer sociale in teractie dan een kringverjaardag bij tante Nel en als ze losloopt kiest ze negen van de tien keer een nieuw baasje. Maar net als de kinderen zou ik haar voor geen goud meer willen missen. Behalve misschien op zondagoch tend na een goed feestje. Maar daar heb ik dan weer de kinderen voor. O De start van het jubileumjaar 2021-2022 van de Muziek- en Dansschool Heiloo op 23 augustus. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5