Voorstellingen in de Witte Kerk uitgesteld Helaas strengere coronamaatregelen Bijscholing VVE Uk Puk bij Kits Oonlie ÈLe heiloo Ze roept iedereen met klem op om ff POLITIEK: HET KAN ANDERS Wij zullen al deze voorstellingen in het voorjaar alsnog in de program mering van de Witte Kerk opnemen. De Witte Kerk zal op de woensdag open blijven voor het publiek. U kunt langskomen voor een moment van stilte of juist voor een praatje met onze vrijwilligers en een kop koffie. Het schaakbord staat klaar en wij horen graag of u ideeën hebt voor onze activiteiten. Tussen 11.00 en 15.00 uur bent u van harte welkom. Kits Oonlie vindt het belangrijk haar medewerkers te laten werken in een stimulerende omgeving, waar in enerzijds gebruik wordt gemaakt van de aanwezige capaciteiten (op leiding) en waarin goede prestaties gewaardeerd worden. Anderzijds dat HEILOO - In verband met de oplopende cijfers van coronabesmettingen en het grote risico op verdere verspreiding van het virus, zullen een aantal pro gramma’s in de Witte Kerk uitgesteld worden naar een andere, nog nader te bepalen datum. Zodra de nieuwe datums bekend zijn, laten we u dat weten. Kijk voor actuele informatie op onze website en houd de Uitkijkpost in de gaten! - ‘Beeldpareltjes van films’ op 18 november; - De ‘Historische Poolexpeditie’ op 25 november; - ‘Zingen met Maartje’ op 26 november; - De ‘Griezelige Sprookjes voor Vol wassenen’ op 2 december. Vanzelfsprekend nemen wij alle re gels van de overheid over die aan culturele voorstellingen gebonden zijn, en wij hebben maatregelen getroffen om uw en onze veilig heid te kunnen waarborgen. Wij hopen zo de bezoekers op een goe de manier te kunnen ontvangen en zien u graag op de woensdag in de Witte Kerk. medewerkers gestimuleerd worden tot verdere ontplooiing en creati viteit. Door bijvoorbeeld het volgen van cursussen die ervoor zorgen dat zij in staat zijn zichzelf te ontplooien en daardoor nog beter de opvang aan de kinderen kunnen bieden. Omdat de Witte Kerk als aanbieder van (culturele) activiteiten gewoon open mag blijven en voorstellingen mag blijven presenteren (stoelen op 1,5 meter, QR-code scannen bij de ingang en gereserveerde plaat sen hanteren) kunnen het concert van Joe Puglia en Ellen Corver op 21 november en de Bach Cantate op 28 november op een veilige manier door u bezocht worden. Tijdens het tweede deel werd ge werkt aan het opbrengstgericht werken in peuterstappen. Wat onder meer inhoudt peuters doelgericht te begeleiden en te stimuleren op een manier die ervoor zorgt dat ze zich zo optimaal mogelijk kunnen ont wikkelen. Dat kan onder andere door het stellen van doelen en verzame len van gegevens omtrent de ont wikkeling. De aangescherpte maatregelen zijn nodig om het aantal besmettin gen terug te dringen en de verdere druk op de zorg te voorkomen. Het aantal besmettingen loopt in hoog tempo op, ondanks het feit dat heel veel mensen al zijn gevaccineerd. “Wij wensen de mensen die ziek zijn veel beterschap en een goed herstel.” De burgemeester verwacht dat de sinterklaasoptocht zaterdag kan doorgaan. “Er is een heel mooi coronaproof programma. De exac te tijdsplanning wordt expres niet vooraf bekendgemaakt (alleen indi catief). Tijdens de intocht worden de coronamaatregelen gevolgd.” Deze bijscholing bestond uit twee dagdelen waarin werd ingegaan op de werking van het brein; de breins leutels. Hierbij wordt geleerd hoe peuters hun eigen gedrag kunnen sturen, hoe zij die vaardigheid kun nen ontwikkelen en ook door me dewerkers naar hun eigen gedrag te laten kijken. Zo leren zij wat nodig is als er met peuters wordt gewerkt. Daarnaast geeft het hen een andere kijk op waarom kinderen bepaald gedrag laten zien. Wilt u meer informatie of een keer komen kijken in een van de vesti gingen van Kits Oonlie? Neem gerust contact op met de centrale adminis tratie van Kits Oonlie op telefoon nummer 072-5323576, of stuur een e-mail naar info@kits-oonlie.nl zich aan de maatregelen te houden: - Houd 1,5 meter afstand, schud geen handen, vaak handen wassen. - Ontvang maximaal 4 gasten per dag thuis. - Werk thuis tenzij het echt niet an ders kan. - Bij klachten altijd testen, ook als je bent gevaccineerd. “Ik begrijp dat het niet leuk is en in sommige gevallen is het ook ze ker niet gemakkelijk, maar het is nodig om hier samen uit te komen. De slogan ‘Alleen samen krijgen we corona onder controle’ is nog steeds van toepassing.” Het college werkt de komende tijd ook weer zoveel mogelijk vanuit huis. Uk Puk is een educatief totaalpro gramma, gericht op de brede ont wikkeling van kinderen van 0 tot 4 jaar. Uk Puk is speciaal ontwikkeld voor kinderdagverblijven en peuter speelzalen. Taalontwikkeling staat daarbij voorop: spreken, luisteren, en uitbreiding van woordenschat zijn belangrijke onderdelen. Daar naast is er bij Uk Puk aandacht voor sociale vaardigheden, moto riek en is er een eerste oriëntatie in rekenen. Om het stimuleren van de ont wikkeling vorm te geven heeft Kits Oonlie ervoor gekozen om bij de kinderdagverblijven en de HEILOO - Afgelopen weekend hebben de medewerkers van Kinderopvang Kits Oonlie een bijscholing gehad van het VVE-programma Uk Puk. HEILOO - Afgelopen vrijdag maakte het kabinet bekend dat de coronamaat- regelen moesten worden aangescherpt. “Geen leuke boodschap, maar er zijn weer heel veel besmettingen,” zegt burgemeester Mascha ten Bruggen cate. “Vooral voor onze horeca die nu noodgedwongen om 20.00 uur moet sluiten. Het is ze tot dusver gelukt om positief te blijven en creatief met de coronasituatie om te gaan. Het college heeft daar veel bewondering voor.” peuteropvang te werken met het Voor- en Vroegschools Educatie- programma (VVE) Uk Puk. De meeste kinderdagverblijven van Kits Oonlie en alle peuteropvanglo- caties zijn officieel gecertificeerd voor het werken met dit unieke programma! VlJ UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2021 9 O Burgemeester Mascha ten Bruggencate. Aangeleverde foto O Twee geplande concerten in de Witte Kerk gaan door. Aangeleverde foto Fons Hopman O De bijscholing bestond uit twee dagdelen waarin werd ingegaan op de werking van het brein. Aangeleverde foto In Heiloo hebben we ditjaar bewezen dat lokale politiek niet gepaard hoeft te gaan met moddergooien. Tijdens de behandeling van de begroting voor het komende jaar vorige maand was er tussen de mees te partijen een goede inhoude lijke discussie. Hoe anders was dat anderhalfjaar geleden! Altijd coalitie tegen oppositie. Wij-zij en hullie-zullie. Ik was er eerlijk gezegd helemaal klaar mee. Trekken aan een dood paard en nog gezeik toe. Het gaat om de volgende programma's: Wat maakt dan dat ik er nu wel in geloof? In de nieuwe coalitie hebben we ervaren dat samenwerken werkt. Een negatieve sfeer en elkaar vlie gen afvangen vreet energie en levert weinig op. Voor mij be tekent het dat het er weer toe doet omje in te zetten voor de politiek. Ik heb er zowaar weer zin in! En dat geldt vast ook voor mijn collega’s van D66 en van de andere partijen. Er is genoeg te doen. Dat vergt samenwerking. Niet alleen in de gemeenteraad, maar vooral daarbuiten. Met en tussen sportverenigingen, culturele organisatie, scholen en bedrij ven. Maar nog meer tussen mensen onderling. Gewoon een beetje voor elkaar zorgen. Nu met de coronabeperkingen maar ook daarna. Want Heiloo, dat zijn we samen. Ik begon met de stelling dat we dat kunnen zonder moddergooien. En daar eindig ik ook mee. Ja, de campagne voor de gemeenteraads verkiezingen in maart 2022 is begonnen. Laten we die gebruiken om te zien waar we elkaar vinden, in plaats van wat ons verdeelt. Ik kijk ernaar uit. Naar de campagne, maar vooral naar de tijd daarna! En gezien de uitdagingen waar onze gemeente voor staat is het ook hard nodig dat we aan het werk gaan. Onze jongeren moeten een huis krijgen. Onze kleinkinderen een leefbare wereld. Onze ouderen hebben zorg nodig. En onze jeugd moet zich kunnen ontwikkelen: op school, maar ook op het sportveld en in de muziek school. En ze moeten elkaar kunnen ontmoeten. O o o Q v> 05 E o D66 1 - Al

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9