pepe%oö(j£fr bakk&i s 8. Paard (van Sinterklaas) 7 - 9. Een legosteen 10. YouTube-filmpjes kijken Succes! Vol verwachting klopt ons hart... - 50 ml. halfvolle melk 1. Laat iemand anders je surprise maken Heb je twee linkerhanden? Heb je geen tijd of vind je knutselen echt vreselijk? Laat dan iemand anders je surprise maken. Er is vast wel een vriend, familielid of collega die jou wil helpen in ruil voor een heerlijke choco ladeletter. 3. De Playstation voor de gamers Welk kind wil er nou geen Playstation voor Sinterklaas? Maak ook eens een heuse Play Station-surprise. Verf een oude schoenen doos zwart, geef hem wat details en klaar is kees. Als je nog zin hebt, kun je van een lege wc-rol een controller maken. HEILOO - Zondag is het dan eindelijk zover: pakjesavond. Voor iedereen die Sinterklaas viert en ook nog aan de knutsel moet, zijn hier wat surprise-ideeën verzameld. Veel knutselplezier! 2. Koop een kant-en-klare surprise Ja, er bestaan kant-en-klare surprises. Ze zijn ook nog eens makkelijk verkrijgbaar bij bijvoorbeeld Blokker. Ze zijn wel wat prijzig, maar ontzettend mooi. Je haalt dan gewoon wat van het cadeautjesbudget af. Een mooie surprise is immers ook een mooi cadeau! 4. Een sportveld voor de sportievelingen Dit is een echte klassieker: het sportveld. Pak een lege doos en maak de bovenkant met verf of papier groen. Zo heb je binnen een paar minuten een sportveld gemaakt. Makkelijker kan haast niet. Je kunt het voor iedereen doen: van een tennisser tot en met een voetballer. En als je sportveld klaar is doe je gewoon gemakkelijk je cadeautjes in de schoenendoos. 5. Een vogelhuisje voor de vogelliefhebber Moet je een surprise maken voor een vogel liefhebber en drink je zelf veel melk? Drink dan dat pak snel leeg en laat hem even drogen. Maak er bovenin een rondje in en tover met verf het pak om tot een vogelhuis je. Haal tot slot bij de Action een nepvogel en plak die in het gat. Je cadeautje kan je ook proberen door het gat te proppen. Wil jij je surprise naar een hoger niveau til len? Gebruik dan YouTube-filmpjes. Meestal zijn deze surprises wat uitgebreider en moeilijker. Dat betekent wel dat je meer geld en tijd vrij moet maken. 7. Een camera voor de fotograaf Je kunt heel eenvoudig een camera ma ken van een schoenendoos (of gebruik een lucifersdoosje voor een minivariant). Verf de doos zwart, maak met witte verf de lijnen voor een camera en stop in de binnenkant je cadeau. Klaar is kees! Het paard van Sinterklaas is een leuke, mak kelijke en originele surprise. Leg ze schuin op elkaar, maak wat details van papier en verf en gebruik wat touw voor zijn manen. Ozosnel is er niets bij. Ga jij een surprise maken voor een legofan? Ga dan op zoek naar een oude schoenendoos en verf deze doos rood. Plak hier dan 8 kleine kaarsjes op en je hebt binnen een halfuur een rode legosteen gemaakt. Handig: stop je cadeau in de legosteen. Leuk om het logo van Lego uit te printen en op de kleine kaarsjes te plakken. Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan. Hij brengt ons Sint Nicolaas, ik zie hem al staan. Hoe huppelt zijn paardje het dek op en neer, hoe waaien de wimpels al heen en al weer. Zijn Piet staat te lachen en roept ons reeds toe: “Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe!" O, lieve Sint Nicolaas, kom ook eens bij mij en rijd dan niet stilletjes ons huisje voorbij. Wie komt er alle jaren weer uit Spanje varen? Over de grote, grote zee Sint Nicolaas, hoezee! Wie heeft een zak vol koekjes, speelgoed en prentenboekjes? Wie neemt een zak vol lekkers mee? Sint Nicolaas, hoezee! HEILOO - Zoals de trouwe kijkers van het Sinterklaas journaal wel weten, is het altijd even spannend of alles voor pakjesavond goedkomt. Hopelijk zijn de problemen met Ozosnel op tijd opgelostEn dan kunnen we genie ten van een heerlijke sinterklaasavond vol leuke cadeaus, heerlijke pepernoten en een warme kop chocomel. 6. Een menu van de McDonalds Deze surprise valt bij elke fastfoodliefheb- ber in de smaak. Ook maak je jezelf blij, want voor deze surprise breng je zelf een bezoekje aan de McDonalds. Koop het grootste menu en bewaar de verpakkingen. Hier kan je later zelfgemaakte kipnuggets of een papieren hamburger in stoppen. Maak het zo mak kelijk en moeilijk als je zelf wilt! Als je kleine cadeautjes hebt, kan je die hierin verstop pen. Wat dacht je van het paard van Sinterklaas? Aangeleverde foto ii Foto: Esmeralda Molenaar Altijd leuk (en lekker) om een keer te doen: zelf pepernootjes bakken. Daarna kruip je lek ker op de bank, zet een gezellige sinterklaas film op en smullen maar! Dit heb je nodig: - 100 gram roomboter op kamertemperatuur - 250 gram zelfrijzend bakmeel - 125 gram bruine basterdsuiker - 1-2 eetlepels Koek Speculaasa kruiden - snufje zout En verder: - beslagkom - bakplaat - bakpapier - mixer (of lekker met je handen) Aan de bak: - oven voorverwarmen op 170 graden - bekleed de bakplaat met bakpapier - mix de roomboter zacht in de beslagkom, voeg alle ingrediïnten toe en mix (of kneed) alles goed door elkaar - maak eerst een grote bol van het deeg en maak hier daarna kleine balletjes van (2 cm) - leg de balletjes op het bakpapier (niet te dicht bij elkaar, ze worden nog wat groter) en druk ze even aan - 15 minuutjes in de oven en goed laten afkoe len (let op: de pepernootjes zijn eerst nog wat zacht, maar als ze afkoelen worden ze hard) Julia deed deze leuke tekening voor Piet in haar schoen. Daar was Piet vast blij mee! Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 17