1 '7-kV<. s Gezond Natuur Wandelen stopt tijdelijk Sinterklaas in Egmond aan den Hoef Kerstmiddag Zonne bloem gaat niet door Opbrengst collecte Stichting Het Gehandicapte Kind Fabio Pravisani presenteert bronzen beelden in museum -» Jz' T c 1 s Veerpont Akersloot tijdelijk uit de vaart t Vj I - I O Wat een pakjes! Aangeleverde foto Tekst: Pauline de Vries Tekst: Pauline de Vries 7.» ■ii Muziek en dans tijdens optocht Sint Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef heeft ook dit jaar het kinder feest georganiseerd. Dit keer niet in Hanswijk, maar veilig buiten in de wijk. De opkomst van kinderen was ge weldig groot, het goede weer deed een flinke duit in het zakje. Precies tussen de buien door kon het publiek genieten van een echt sinterklaas feest. Onder de muzikale begelei ding van leden van Muziekvereni- Juist omdat de wandelingen zo ge zellig zijn, is het moeilijk om in een grote groep 1,5 meter afstand van elkaar te houden. Met pijn in het hart stoppen we daarom de rest van het jaar met de vrijdagse wandelingen. EGMOND-BINNEN - De nieuwe coronasituatie maakt het heel moeilijk om met grotere groepen te wandelen. Daarom is besloten om tijdelijk te stop pen met de wekelijkse groepswandelingen van Gezond Natuur Wandelen in Egmond-Binnen. LIMMEN - Op donderdag 23 december zou de muzikale kerstviering, met medewerking van de zanger-entertainer Marius de Haas, plaatsvinden in Heeren van Limmen. Naar aanleiding van de nieuwe maatregelen i.v.m. de stijgende coronabesmettingen, kan de kerstmiddag van de Zonnebloem Limmen helaas geen doorgang vinden. We rekenen erop dat de situatie de komende tijd zal verbeteren en ho pen in het nieuwe jaar op vrijdag 7 januari de gratis groepswandelingen vanuit dorpshuis De Schulp weer te kunnen hervatten. ging Lamoraal van Egmont vierden vele pieten en pietjes samen met de kinderen dit jaarlijkse feest van pe pernoten en schuimpjes. De muziek en het meedansen zorgden voor een vrolijke boel in Egmond aan den Hoef. Op de kruising van de Marijkelaan/ Beatrixlaan zwaaiden de kinderen Sinterklaas en zijn pieten uit. Tot volgend jaar! EGMOND AAN ZEE - Afgelopen zaterdag 27 november opende de directeur van Museum Het Schip, Alice Roegholt, de presentatie van de dierenbeelden van de Egmondse kunstenaar Fabio Pravisani. Verkoopexpositie Fabio is al jaren gefascineerd door de Amsterdamse School. Het muse um waar hij tot eind maart 2022 zijn beelden toont, is een van de eerste gebouwen in Amsterdam die ge bouwd zijn in deze stijl. Het complex is ontworpen door Michel de Klerk. Vooral het expressieve gebruik van bakstenen toont de grote invloed van deze stroming. Behalve de bin nenkant is dus ook zeker de buiten kant van Het Schip de moeite van het bekijken waard. “Het is een eer om mijn bronzen kunst tentoon te mogen stellen op deze bijzondere plek in Amsterdam. De Amsterdamse School is de in spiratie voor veel van mijn beelden. Wat de bezoeker kan bekijken zijn werken uit de afgelopen zeven jaren. Mijn beelden zijn niet alleen te zien, ze zijn ook te koop,” aldus Fabio. Samen opgroeien Met dit geld steunt Stichting Het Gehandicapte Kind projecten op het gebied van samen spelen, sporten en leren voor kinderen met een handi cap. Bijvoorbeeld door speeltuinen toegankelijk te maken, sporten als framerunning en framevoetbal te introduceren en Samen naar School klassen op te richten binnen de ba- AKERSLOOT - De veerpont Akersloot vaart niet van 29 november tot en met 3 december. De pont is toe aan het tweejaarlijkse groot onderhoud. Voor fietsers en voetgangers is er een vervangende pont. De vaartijden voor deze voetgangers- en fietserspont is anders dan normaal: op werkdagen van 7.00 tot 19.00 uur en op zaterdag en zondag van 8.00 uur tot 19.00 uur. Bron en foto: gemeente Castricum Meehelpen Wilt u in 2022 ook collecteren? Neem dan contact op met regiocoördinator Leonie Weering op 06-31919860. Heeft u geen collectant aan de deur sisschool in de buurt. Zo zorgt de stichting ervoor dat kinderen met en zonder handicap elkaar ontmoeten en leren kennen. 7-:Z- gehad, maar wilt u een bijdrage doen? Sms dan VRIENDJES naar 4333 en geef eenmalig 3 of geef via www.gehandicaptekind.nl F j4i. HEILOO - Van 15 t/m 20 november hebben vrijwilligers in Heiloo gecollec teerd voor Stichting Het Gehandicapte Kind. 24 collectanten gingen langs de deuren of collecteerden digitaal en haalden samen 2.825 op. EGMOND AAN DEN HOEF - Afgelopen zondag werden alle kinderen in Eg- mond aan den Hoef zo vlak voor 5 december toch nog verrast door een flink aantal enthousiaste pieten én Sinterklaas. Het hoge bezoek trok op een plat te kar achter een vuurrode trekker dwars door het dorp. Op de kar ook Guus, de burgemeester van Timmerdorp Egmond aan den Hoef 2021. O Fabio Pravisani presenteert bronzen beelden in Museum Het Schip in Amsterdam. Aangeleverde foto ik ■jij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21