III I R6 Patricia zoekt kerstgroen Gezocht: kinderen die mee willen zingen in De Mattheus Passion Kerstwandeling in Alkmaar-Heiloo Ik heb jaren als stewardess gevlo- Eigenlijk houdt Patricia niet zo van aandacht, maar om meer aandacht voor haar oproep te vragen gaat zij op verzoek van Uitkijkpost toch ak koord met een artikel. Patricia woont inmiddels al ruim twintig jaar naar haar zin in de Akkerbuurt in Heiloo. Wat zij hier als geboren Brabantse wel een beetje mist is de interesse in elkaar. Patricia: “Je hoeft niet iede re dag bij elkaar op de koffie hoor, maar gewoonde normale interesse in een ander. Ik klets altijd met ie dereen, ken veel mensen en ‘en pas sant’ hoor je dan ook de verhalen. Ieder jaar worden mensen over de hele wereld betoverd door de Mat- theus Passion. Maar wist je dat het jeugdkoor daar een heel belang rijke rol bij speelt? En daar kan jij En zo ontstond ook dit idee met Kerst,” aldus Patricia. “Vaak knip pen mensen de onderste takken van de kerstboom en die gaan zo de groene bak in. Zonde toch?! Er zijn genoeg mensen die niet lekker in hun vel zitten door corona, men sen die hun partner zijn verloren of mensen die weinig te besteden heb benIedereen kan wel iets gezelligs gebruiken toch?” aan meedoen. Dirigent Paul Waerts heeft veel ervaring met het leiden van projectkoren, waaronder het Oratoriumkoor Heiloo. Zijn droom is dat er weer een echt jeugdkoor in gen en dus ook grote verschillen in rijk en arm gezien. Hierdoor ben ik meer bescheiden geworden. Ik re cycle graag spullen of schenk ze aan iemand die het nodig heeft. Woensdag: 16.30 - 17.30 uur Start: woensdag 12 januari 2022 (10 repetities) Leeftijd: 7 - 16 jaar Generale repetitie: generale donderdag 24 maart 2022 Uitvoering: 26 maart 2022 In eerste instantie was het idee om alleen kerststukken te maken, maar inmiddels denkt Patricia ook aan versiering voor op een lantaarnpaal. Zelf doet ze alles op de fiets. Zo is ze al naar Alkmaar-Noord en Egmond gefietst om groen op te halen. Het fijnst is natuurlijk als ze groen in Heiloo kan ophalen. Mensen mogen tot kerstavond het groen langs- brengen op de Geestakker 42, of daar in de voortuin leggen. In Heiloo wil ze het ook wel ophalen. “Alle soor ten groen zijn welkom en satijnlint ook. En misschien zijn er wel ho veniers die iets kunnen bijdragen,” sluit Patricia af. Dus, heeft u nog kerstgroen of sa- tijnlint over? Patricia kan het goed gebruiken. Voor meer informatie pfwihog@gmail.com Heiloo komt dat mee kan gaan doen aan bijzondere koorprojecten. Ook in Noord-Holland, in de regio Alkmaar-Heiloo vindt dit jaar een kerstwandeling plaats. Het is een winterse wandelroute met een leuke challenge/puzzeltocht voor het hele gezin. De route is 5 km en loopt door het buitengebied van Heiloo en het Heilooërbos. De Kerstwandeling 2021 is corona proof opgezet. De route kan indi vidueel of in een klein gezelschap worden gelopen, op een moment dat het de wandelaars zelf schikt. Zo wordt drukte vermeden. Er zijn per regio een maximaal aantal tickets beschikbaar, dus het loont om je tijdig aan te melden, zodat je zeker weet dat je mee kunt doen. “Neem een rugzakje en een mobiele tele foon met gps-app mee. Er zijn on- derweg prikkelende vragen en leuke opdrachten. Voor alle goede inzen dingen is er een attentie,” aldus de organisatie. Daarom bieden we dit zelfs gratis aan! We oefenen in de Muziek- en Dansschool Heiloo en om de kelen te smeren krijg je tussendoor een glaasje limonade. We werken toe naar een grote uitvoering van de Mattheus Passion, compleet met het Oratoriumkoor, orkest, solisten en... jeugdkoor! Reken maar dat het pu bliek dit geweldig gaat vinden! HEILOO - Patricia Franssen plaatste op de populaire Facebookpagina Je Bent Heilooër Als... een oproepje waarin ze vraagt om resten van kerst- groen. Het idee? Met de resten wil Patricia kerststukken maken voor aan de voordeur van mensen die wel iets gezelligs kunnen gebruiken. HEILOO - In een koor zingen is zo leuk! Helemaal als je er ook mee kunt optreden. Voor alle kinderen die hun stem willen leren ontdekken en van muziek houden, hebben wij een speciaal projectkoor opgericht. HEILOO - Wie een mooie winterse wandeling voor Eerste of Tweede Kerst dag zoekt of een leuk uitje in de kerstvakantie, kan vanaf vandaag op de website www.kerstwandeling2021.nl terecht. Doe mee en geef je op, deelname is gratis! Aanmelden kan door een e-mailbericht te sturen naar info@muziekendansschoolheiloo.nl Kerst is het feest van liefde, verbin ding en omzien naar elkaar. Daarom sponsort de Kerstwandeling 2021 praktische (nood)hulp aan vluchte lingen die deze winter in moeilijke omstandigheden doorbrengen. On der meer aan Afghaanse gezinnen die huis en haard moesten verlaten en de vluchtelingen die momenteel onder schrijnende omstandigheden vastzitten in het grensgebied tussen Polen en Wit-Rusland. Aanmelden en informatie: www.kerstwandeling2021.nl/ alkmaar-heiloo J A s I Gratis ’W 3 Het koor zoals het vroeger was o.l.v. Paul Waerts, still uit opname 20 dec 2011 in de Witte Kerk. Aangeleverde foto 41 3 Alle soorten kerstgroen en takken zijn welkom. Foto: Patricia Franssen Deel liefde uit .- r r'. j - -- j HEILOO - Ook het Willibrordus Business Centrum is sfeervol verlicht. Foto: Michiel Ullers 3 Kerstwandeling 2021. Foto: Mara Ket

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21